Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
28 октомври 2019
Мислења
876
Поени од реакции
1.472
Изгледа треба на името на темата да се напише колку време се чека за секој статус, ама па ќе си прашуват у коментари...
Иначе честито на сите со добиени укази !!
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.532
Не напротив ,не сваќај погрешно,но сите се напнати со статусиве бидејќи многу се одолговлекуваат,и вака некој кога ќе каже многу брзо некако ,чудно е,затоа....
Инаку доколку пратиш еве денес има потпис на тие од јануар што чекаат.
Доколку продолжат со потписиве со ова темпо за брзо време ќе се расчистат заостанатите и би требало да се скрати рокот на чекање за потпис.Но сепак тоа е со знак прашалник што ако??
Инаку ако се водиме како што се сега роковите ќе чекаш здравје до јуни за потпис.
Автоматски споено мислење:

Ajde denes falete se !!!

Положително од Јануар
хх.01.2019 @nataly123
15.01.2019 @dalton djo 11209/2016
15.01.2019 @guitarffs - УКАЗ 184
17.01.2019 @Belich
20.01.2019 @mmmjan-УКАЗ 184
23.01.2019 @Poch-УКАЗ 184
23.01.2019 @Dark28
25.01.2019 @mucko030
29.01.2019 @superstar992
29.01.2019 @Soprano99
30.01.2019 @b.g
30.01.2019 @lizabet
30.01.2019 @dalton djo
30.01.2019 @Jovce1234
30.01.2019 @dalibor1992
30.01.2019 @neverland*
Автоматски споено мислење:

Koj datum bevte na polozitelno tie sto denes dobivte ukaz?
Види погоре во мојт пост.
 

Mr.HyPNoTiC

UnTraceable Guest!
Член од
13 ноември 2007
Мислења
1.445
Поени од реакции
218
Честитки на сите што имате добиено указ :) Мило ми е што на крај ви се исплати чекањето!
 
Член од
1 декември 2019
Мислења
86
Поени од реакции
90
Е па не е тоа напад се прави забуна цела година промашена
 
Член од
9 јануари 2020
Мислења
2
Поени од реакции
10
Koj nomer na prepiska si ?
12706/2016
Автоматски споено мислење:

I soprugata e vo istiot ukaz
Автоматски споено мислење:

12706/2016
Автоматски споено мислење:


I soprugata e vo istiot ukaz
Taka da momentalno gi potpisuvaat tie sto se na polozitelno od januari bas kako sto e objasneto vo statusi linkot na forumot
 
Последно уредено:
Член од
24 јули 2015
Мислења
98
Поени од реакции
54
I sega nie sto sme preku ambasada kako odi za podiganje na ukazot, adresa, slikanje... Moze Li se preku ambasada da se sredi ili me treba barem ednas da se odi vo Bugarija?
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.532
I sega nie sto sme preku ambasada kako odi za podiganje na ukazot, adresa, slikanje... Moze Li se preku ambasada da se sredi ili me treba barem ednas da se odi vo Bugarija?
Јас мислам дека треба прво да се пофалиш дека ти потпишале, хахахаха...... Како и да е честитки!!!
Ако побрзаш, додека се уште не е сменето дека е пратено во амбасада стисни на Записване и закжи за во Софија. Во спротивно ако ти пишува дека е испратено во амбасада, тогаш ќе се јавиш во амбасада да ти потврдат дека е стигнато, и носиш две слики, копија од пасош и уплата од 50 лева. И ќе чекаш за адреса и ЕГН 3 месеци. Ќе си се јавуваш во Општина Слатина и ќе прашаш дали ти е готов ЕГН и кога ќе е готов, одиш во Софија на сликање за пасош и лк, можеш во ист ден да ги земеш за отприлика 150 евра, или за 3 дена да ти ги донесе посредник, за околу 58 евра.
 
 • Ми се допаѓа
Reactions: su
Член од
7 февруари 2018
Мислења
41
Поени од реакции
30
Јас мислам дека треба прво да се пофалиш дека ти потпишале, хахахаха...... Како и да е честитки!!!
Ако побрзаш, додека се уште не е сменето дека е пратено во амбасада стисни на Записване и закжи за во Софија. Во спротивно ако ти пишува дека е испратено во амбасада, тогаш ќе се јавиш во амбасада да ти потврдат дека е стигнато, и носиш две слики, копија од пасош и уплата од 50 лева. И ќе чекаш за адреса и ЕГН 3 месеци. Ќе си се јавуваш во Општина Слатина и ќе прашаш дали ти е готов ЕГН и кога ќе е готов, одиш во Софија на сликање за пасош и лк, можеш во ист ден да ги земеш за отприлика 150 евра, или за 3 дена да ти ги донесе посредник, за околу 58 евра.
A može li sve da se završi preko ambasade? Da se ne ide u BG?
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom