Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 август 2019
Мислења
51
Поени од реакции
108
Decki ima ukaz 184, konecno posle 5 godini dobiv i jas. Prepiska 18**/2016 obrazuvana na 29.02.2016, Pocnata postapka 02/2015 intervju vo Skopje 10/2015. Skoro dve godini na dopolnitelna. Dokumenti krstenica od baba i potvrda od Lazar od Strumica. Na polozitelno od 23.01.2019. Jas i brat mi dobivme. So sreka na site.
Spored mojata evidencija, mnogu so prepiska od 2016 imaat dobieno. 463/2016. od 1633 do 1641 i od 1774 do 1843/2016, vkupno se okolu 44 po konzuski pat od 2016. Cestitki na site,
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.532
Da 2017 bese izvini druze ednas coek ke resi da prasa odma pocnyvate da napagate znae nekoj da mi kazi do koga se ceka za potpis?
Не напротив ,не сваќај погрешно,но сите се напнати со статусиве бидејќи многу се одолговлекуваат,и вака некој кога ќе каже многу брзо некако ,чудно е,затоа....
Инаку доколку пратиш еве денес има потпис на тие од јануар што чекаат.
Доколку продолжат со потписиве со ова темпо за брзо време ќе се расчистат заостанатите и би требало да се скрати рокот на чекање за потпис.Но сепак тоа е со знак прашалник што ако??
Инаку ако се водиме како што се сега роковите ќе чекаш здравје до јуни за потпис.
Автоматски споено мислење:

Ajde denes falete se !!!

Положително од Јануар
хх.01.2019 @nataly123
15.01.2019 @dalton djo 11209/2016
15.01.2019 @guitarffs - УКАЗ 184
17.01.2019 @Belich
20.01.2019 @mmmjan-УКАЗ 184
23.01.2019 @Poch-УКАЗ 184
23.01.2019 @Dark28
25.01.2019 @mucko030
29.01.2019 @superstar992
29.01.2019 @Soprano99
30.01.2019 @b.g
30.01.2019 @lizabet
30.01.2019 @dalton djo
30.01.2019 @Jovce1234
30.01.2019 @dalibor1992
30.01.2019 @neverland*
 
Последно уредено:
Член од
15 мај 2016
Мислења
119
Поени од реакции
119
Decki ima ukaz 184, konecno posle 5 godini dobiv i jas. Prepiska 18**/2016 obrazuvana na 29.02.2016, Pocnata postapka 02/2015 intervju vo Skopje 10/2015. Skoro dve godini na dopolnitelna. Dokumenti krstenica od baba i potvrda od Lazar od Strumica. Na polozitelno od 23.01.2019. Jas i brat mi dobivme. So sreka na site.
Cestitki i mnogu sreka vo idnina
 
Член од
6 ноември 2008
Мислења
62
Поени од реакции
94
I jas da se pofalam dobiv ukaz posle 5 godini :D : "Образувана преписка N:4295/2016/13.06.2016 г. Вашата преписка е вклјучена в Указ 184 от 2019 год." - na polozitelno bev od 15.01.2019 prethodno bev staven na dopolnitelna so dokumenti od prv bratuced na majka mi povrzani a za dopolnitelnata odnesov potvrda od Strumica zdruzenieto. Potvrdata ja zavrsi rabotata najvise. Srekjno i site da docekate.
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.532
Денес во Указ 184 потписи само за 2016 година интервју.Честито на сите!!!!
Доколку има некој од 2017 интервју со денешен указ нека пише.
 
Член од
19 април 2019
Мислења
41
Поени од реакции
51
Zdravo na site cestitki na tie sto dobija ukaz denes,vaka imam edno prasanje dali posle dopolnitelna koga ke te stavat na polozitelno se ceka isto 12 meseci potpis pozz!
 
Член од
9 јануари 2020
Мислења
6
Поени од реакции
16
Zdravo ,jas imam podneseno za pasos vo 2016,intervju noemvri 2017 i sum na proverka od viceprezidenta od april 2019.Posle ova sto sleduva i uste kolku moze da se ceka do potpis? a sum so dokumenti od brat, pozz
 
Последно уредено:
Член од
1 февруари 2016
Мислења
107
Поени од реакции
107
Zdravo ,jas imam podneseno za pasos vo 2016,intervju noemvri 2017 i sum na proverka od viceprezidenta od april 2019.Posle ova sto sleduva i uste kolku moze da se ceka do potpis? pozz
Toj den koga ke ti se smeni od proverka vo polozitelno ,za den dva imas potpis ,kaj tebe mart april sigurno so ova tempo sko odi
 
Член од
11 јануари 2014
Мислења
488
Поени од реакции
757
Zdravo ,jas imam podneseno za pasos vo 2016,intervju noemvri 2017 i sum na proverka od viceprezidenta od april 2019.Posle ova sto sleduva i uste kolku moze da se ceka do potpis? pozz
Извини вака ама дали врати 5-6 поста назад да прочиташ дека ова е веќе одговорено 63537226 пати последните 2 дена.
Најдобро ќе биде никој да не ти одговори па да видиш дека за 5мин ќе го најдеш одговорот.
Секоја чест за некои членови тука што по 100 пати едно исто објаснуваат на вакви членови.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom