Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Meh

Член од
15 април 2012
Мислења
1.267
Поени од реакции
1.977
Dobro nema nikakva promena kaj nikogo od forumot da od finalna mu se smenilo vo polozitelno posledniov period ili ne objavuvaat?

Kaj mene veke 4 meseci kako nema promena... Neka pisat I drugite ako znaat nesto. Blagodaram
Same sh*t. Чекам и јас веќе 3.5 месеци...

Баш тоа се прашував деновиве, немам прочитано некој да се пофали за промена на положително, некако се оддолжи и овој статус...барем за оваа група на луѓе, би рекол.
 
Член од
11 септември 2014
Мислења
65
Поени од реакции
10
Дали можам да поднесам документи за пасош преку втор братучед? Тој има извадено пасош преку заеднички прадедо пред 2 години, па прашањево ми е дали можам јас да се повикам на него бидејќи со тоа еднаш веќе е докажана истата вертикалната линија на потекло која што оди до нас од истиот тој прадедо, истата линија. Фала.
 
Член од
8 декември 2019
Мислења
3
Поени од реакции
0
Чекаше потпис? Што ти стои на статусот? Дали ги предаде оригиналните документи во Министерството? Кои документи ги однесе? Дали имаше точно поврзување без разлики во имиња, презимиња?
Otkaz od viceprezidentot
Inaku dokum jas gi donesov i Na intervju koga bev, i mojata kerka
Sto znaci deka i tamu gi vidoa i odobrija
Po vrzani se
Od svetot Na polozitelno bevme, se cekase potpis od vice
 
Член од
10 април 2019
Мислења
28
Поени од реакции
63
Otkaz od viceprezidentot
Inaku dokum jas gi donesov i Na intervju koga bev, i mojata kerka
Sto znaci deka i tamu gi vidoa i odobrija
Po vrzani se
Od svetot Na polozitelno bevme, se cekase potpis od vice
Otkaz od viceprezidentot
Inaku dokum jas gi donesov i Na intervju koga bev, i mojata kerka
Sto znaci deka i tamu gi vidoa i odobrija
Po vrzani se
Od svetot Na polozitelno bevme, se cekase potpis od vice
Koga poluci otkaz? Dnes? Od koga si na polozitelno ?
 
Член од
30 ноември 2015
Мислења
45
Поени од реакции
18
Same sh*t. Чекам и јас веќе 3.5 месеци...

Баш тоа се прашував деновиве, немам прочитано некој да се пофали за промена на положително, некако се оддолжи и овој статус...барем за оваа група на луѓе, би рекол.
Јас од 1.8.2019 бев на финална на 29.11.2019 ми се смени во положително.
 
Член од
8 декември 2019
Мислења
3
Поени од реакции
0
Otkaz od viceprezidentot
Inaku dokum jas gi donesov i Na intervju koga bev, i mojata kerka
Sto znaci deka i tamu gi vidoa i odobrija
Po vrzani se
Od svetot Na polozitelno bevme, se cekase potpis od vice
Vencanica od pradedo original
Koga poluci otkaz? Dnes? Od koga si na polozitelno ?
Otkazot e Na 15 noemvri
Na polozitelno ne se sekavam tocno 8 dekemvri 2018
Автоматски споено мислење:

Дали можам да поднесам документи за пасош преку втор братучед? Тој има извадено пасош преку заеднички прадедо пред 2 години, па прашањево ми е дали можам јас да се повикам на него бидејќи со тоа еднаш веќе е докажана истата вертикалната линија на потекло која што оди до нас од истиот тој прадедо, истата линија. Фала.
Mozes,
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.065
Дали можам да поднесам документи за пасош преку втор братучед? Тој има извадено пасош преку заеднички прадедо пред 2 години, па прашањево ми е дали можам јас да се повикам на него бидејќи со тоа еднаш веќе е докажана истата вертикалната линија на потекло која што оди до нас од истиот тој прадедо, истата линија. Фала.
Ne, no mozes i ti preku pradedo ako imas dokaz a mozes i so potvrda od zdruzenie.
 
Член од
16 мај 2019
Мислења
38
Поени од реакции
43
*****Апдејт 11.12.2019

Список на задолжителна проверка


2018 ИНТЕРВЈУ НА ЗАДОЛЖИТЕЛНА

МАРТ

13.03.2018-инт СОФ @s@s@s@s -крштеница-
АВГУСТ
06.08.2018-инт СОФ @■■■ -родител
06.08.2018-инт СОФ @marijanti -родител
07.08.2018-инт СОФ @Tashov - родител
08.08.2018-инт СОФ @Божино-родител
08.08.2018-инт СОФ @Purfect -родител
13.08.2018-инт СОФ @gjoko10 -воена книшка и лк од дедо
14.08.2018-инт СОФ @t55 -родител
хх.08.2018-внес.во систем(интер. БТ 05/2018) @rengoring -родител
СЕПТЕМВРИ
24.09.2018- инт СОФ @@Ve19966 - родител
27.09.2018-инт СОФ @Ohridmaca1 -потврда
28.09.2018-инт СОФ @Dybala -потврда
ОКТОМВРИ
01.10.2018 инт СОФ Сестра на @MargeSimpson -воена книшка
02.10.2018 инт СОФ @ploumari
26.10.2019 инт СОФ @FAHRER-крштеница и потврда
НОЕМВРИ
06.11.2018-инт СОФ @CyberTm -родител и потврда
10.11.2018 - инт СОФ @bojan0123-братучед и потврда
19.11.2018-инт СОФ @Aliii29 -родител
20.11.2018-инт СОФ @TBPS -сестра
27.11.2018-задолж.(инт БТ 08.08.2018) @TasHee-потврда
27.11.2018-интСОФ @darkopotok
28.11.2018-инт СОФ @Kikakikirika -родител
ДЕКЕМВРИ
03.12.2018-инт СОФ @Nikolablaaa
13.12.2018-инт СОФ @Cufka
03.12.2018-инт СОФ @urke - крштеница


2019 ИНТЕРВЈУ НА ЗАДОЛЖИТЕЛНА

ЈАНУАРИ

13.01.2019-инт СОФ @barselona123 -крштеница и потврда

ФЕБРУАРИ
11.02.2019-инт СОФ @Bojsa
25.02.2019-инт СОФ @Rope
27.02.2019-инт СОФ @lolita19 - потврда

МАРТ
06.03.2019-инт СОФ @Simorg -со потврда
25.03.2019-интСОФ @Blgarceto -крштеница и венчаница

АПРИЛ
16.04.2019 инт СОФ @MargeSimpson -воена книшка

МАЈ
21.05.2019-инт СОФ @A.N.Z -преку брат

ФИНАЛНА 2018 ИНТЕРВЈУ

ЈАНУАРИ

13.01.2018 -интБТ @Zlatkoim -15.08.2019- финална

МАРТ
06.03.2018-инт БТ- @Tlo88 -04.09.2019- потврда-финална

МАЈ
11.05.2018- инт СОФ @Oktavijan -28.10.2019- на финална
30.05.2018-инт СОФ @Aleksandar92 -23.08.2019-финална

ЈУЛИ
05.07.2018-инт СОФ @Benithe1 -01.11.2019- финална
19.07.2018-инт СОФ @nasquez23 -родител -03.12.2019- финална
25.07.2018-инт СОФ @angieee21 -20.08.2019 -сестра - финална
28.07.2018-инт СОФ @bolowr4r4 -19.08.2019-потврда -финална

АВГУСТ
03.08.2018-задолж.(инт.БТ 30.05.2018) @Smooth21 -потврда-22.08.2019-финална
06.08.2018-инт СОФ @Majbejker -15.08.2019-финална
08.08.2018-инт СОФ @Astrapa -23.08.2019-финална
16.08.2018-инт СОФ @AAGV -24.08.2019-преку братучед и потврда- финална

СЕПТЕМВРИ
17.09.2018-инт СОФ Сестра НА @FAHRER -крштеница и потврда-09.12.2019-финална
27.09.2018-инт СОФ СОПРУГ НА @Ohridmaca1 -со потврда-09.12.2019-финална


ДОПОЛНИТЕЛНА

0x.05.2018-инт СОФ @dule_bule -0x.07.2019-на финална-0x.10.2019-на дополнителна -потврда плус доставена

ПОЛОЖИТЕЛНО

16.06.2018-инт СОФ @Nexon -01.08.2019-финална-29.11.2019 -положително
***ДОКОЛКУ ИМА НЕКОИ ГРЕШКИ ПРАТЕТТЕ МИ ЗА КОРЕКЦИЈА
**КАЈ ТИЕ ШТО НЕ СТОИ СО КАКВИ ДОКУМЕНТИ СЕ НЕКА МИ ПРАТАТ ДА ДОПОЛНАМ
**АКО НЕ СТЕ НА СПИСОК СТАВЕТЕ МИ ДА СЕ ДОПОЛНИ
@palekrstic jas sum so intetvju vo Bitola (25.07.2018), ne Sofija, a na zadolzitelna od 28.11.2018 preku roditel
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.533
Член од
12 ноември 2019
Мислења
49
Поени од реакции
62
Dobro nema nikakva promena kaj nikogo od forumot da od finalna mu se smenilo vo polozitelno posledniov period ili ne objavuvaat?

Kaj mene veke 4 meseci kako nema promena... Neka pisat I drugite ako znaat nesto. Blagodaram
Racunajte deka zaklucno so drugava nedela ako nema promeni kaj nas so ovaa maka, ke ne fatat i praznicite posle.. daj boze da gresham..
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom