Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
7 октомври 2017
Мислења
15
Поени од реакции
8
здраво друштво
Преписката се намира в процедура по зад'лжително с'гласуване.
денеска точно 1 година
од искуство кои се следните чекори,колку време се цека за да се смени ова
 
Член од
28 мај 2019
Мислења
65
Поени од реакции
64
здраво друштво
Преписката се намира в процедура по зад'лжително с'гласуване.
денеска точно 1 година
од искуство кои се следните чекори,колку време се цека за да се смени ова
Размисли пред да поставиш прашање, не си нов член па да не знаеш, сега очекуваш некој да ти одговори, незнам колку пати се повторува ова прашање низ форумот, поздрав.
 
Член од
7 октомври 2017
Мислења
15
Поени од реакции
8
Размисли пред да поставиш прашање, не си нов член па да не знаеш, сега очекуваш некој да ти одговори, незнам колку пати се повторува ова прашање низ форумот, поздрав.
:facepalm: Дефинитивно ништо не е сменето како и пред 7-8 месеци,сето на....и сезнајковци,абе пријател ако сакаш одговори ако не не се прави паметен.
Од икс причини не сум бил во можност да ги читам сите постови,и мислев дека некој можи во кратки црти да кажи.
Од паметни сезнајковци доволно ми е,постеди ме од пишување.
Ако има некој добронамерен член да пиши би му бил благодарен,ако нема ќе си чекам да се смен стастусот.
Фала многу
 
Член од
24 мај 2015
Мислења
398
Поени од реакции
281
:facepalm: Дефинитивно ништо не е сменето како и пред 7-8 месеци,сето на....и сезнајковци,абе пријател ако сакаш одговори ако не не се прави паметен.
Од икс причини не сум бил во можност да ги читам сите постови,и мислев дека некој можи во кратки црти да кажи.
Од паметни сезнајковци доволно ми е,постеди ме од пишување.
Ако има некој добронамерен член да пиши би му бил благодарен,ако нема ќе си чекам да се смен стастусот.
Фала многу
Додека го пишуваше ова ќе си провереше сам
 
Член од
14 септември 2019
Мислења
47
Поени од реакции
17
Mozebi imas info do kade se stignati so izdavanje na proizhod?
Pregledani I potpisani do 11.02.2019 od April I pocetokot na Maj gi imaat na proverka
BTW ovaa informacija mi ja dade devojkata sto raboti dole na salter. Znaci posrednicite mozat sekogas da dadat info no gi mrzi samo slatko im e parite koga gi zemaat.
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.533
здраво друштво
Преписката се намира в процедура по зад'лжително с'гласуване.
денеска точно 1 година
од искуство кои се следните чекори,колку време се цека за да се смени ова
Ако си преку родител ќе чекаш и до 18 месеци од интервју за промена.
Ако си преку прадедо ќе ти се смени за еден месец отприлика.
 
Член од
12 февруари 2010
Мислења
9
Поени од реакции
29
Dali nekoj znae ,posle dopolnitelna ako odneses izvodi od predci bez potvrda od bugarski klub ,da pomines finalna i da te stavat na potpis?Eden prijatel koj ne e clen na forumot e preku posrednik i ne znae sto dokumenti odnel posrednikot ,a ceka potpis,ne znae dali da se nadeva na ukaz i dali pominuvaat dokumentite bez potvrda od bugarski klub do toj status.
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom