Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 јуни 2008
Мислења
43
Поени од реакции
57
Има некој што чека потпис од вицепредсетател повеќе од година?
 
Член од
14 октомври 2019
Мислења
32
Поени од реакции
35
zdravo gledam deka ovde imate dosta poznavanja na forumov I sakam da prasam jas sum od noemvri 2018 I seuste sum zadolzitelna dali ke ima rezultati vo skoro vreme blagodaram mnogu
jas dobiv za 12meseci odgovor... ocekuvaj za brzo odgovor ;)
Автоматски споено мислење:

Edno prasanje do tie sto se podolgo na forumot. Gledam vo posledno vreme mnogu se pofalija so ukazi. Dali e vakava dinamikata celo vreme nanazad ili sega nesto e ubrzano?
 
Последно уредено:
Член од
18 август 2019
Мислења
36
Поени од реакции
22
jas dobiv za 12meseci odgovor... ocekuvaj za brzo odgovor ;)
Автоматски споено мислење:

Edno prasanje do tie sto se podolgo na forumot. Gledam vo posledno vreme mnogu se pofalija so ukazi. Dali e vakava dinamikata celo vreme nanazad ili sega nesto e ubrzano?
Abe edno ubrzano sto e u pm... Nikoj ne se ima pofaleno so ukazi u posledno vreme, situacijava e polosa od koa i da e, za zal.
 
Член од
10 август 2015
Мислења
104
Поени од реакции
14
Пред една година бев во Бугарија првиот пат, ми дадоа податоци со кои можам преку интернет да ја проверувам состојбата, но листот го изгубив. Дали можеби има начин со кој можам да исконтактирам некого за да ги добијам податоците повторно?
 
Член од
28 мај 2019
Мислења
64
Поени од реакции
63
Jas sum na polozitelno od 08.03.2019
Мај 2019 интервју, в процедура по зад'лжително с'гласуване.
Автоматски споено мислење:

поч.11.2018 Vilanova
05.11.2018 Jackson TF-УКАЗ
15.11.2018 blue12-УКАЗ
23.11.2018 ferplay1
28.11.2018 ajkulaa пров.
15.11.2018 solar
20.11.2018 Martin05-УКАЗ
21.11.2018 bile87-УКАЗ
28.11.2018 Skylake
.12.2018 Soprano99
03.12.2018 Dobre990
03.12.2018 Simona 997
04.12.2018 Ivica MMM
05.12.2018 kyrie11
12.12.2018 JasonStatham
12.12.2018 burdus76
12.12.2018 Drexel
12.12.2018 Vcoki
18.12.2018 dantes 1984
18.12.2018 DrMTR
22.12.2018 Лаки Лук-УКАЗ
25.01.2019 mucko030-
30.01.2019 9b.g
06.02.2019 Biggamer83
10.02.2019 Izi-Mizi
11/13.02.2019 Azsam
15.02.2019 georg
19.02.2019 rengoring
.02.2019 BGJANA
.02.2019 bo1
19.02.2019 kikikiki
20.02.2019 Callisto
27.02.2019 katekiki
крај.02.2019 RaZ-R
крај.02.2019 pejo89
08.03.2019 Gunner1
12.03.2019 kocevskii
12.03.2019 Aryan
12.03.2019 limonka
12.03.2019 Root 5 (2016 - predok+potvda) + dop
12.03.2019 seowizard
19.03.2019 Milll
25.03.2019 Pakito11
27.03.2019 goldfinger
27.03.2019 DRD86
27.03.2019 N.Romson
24.04.2019 ognen101
30.04.2019 palekrstic
30.04.2019 Reaper trolo
30.04.2019 zapce M
30.04.2019 Solskjaer5
Што значи списокот, вие сте пред потпис?
 
Последно уредено:

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.346
Поени од реакции
13.636
поч.11.2018 Vilanova
05.11.2018 Jackson TF-УКАЗ
15.11.2018 blue12-УКАЗ
23.11.2018 ferplay1
28.11.2018 ajkulaa пров.
15.11.2018 solar
20.11.2018 Martin05-УКАЗ
21.11.2018 bile87-УКАЗ
28.11.2018 Skylake
.12.2018 Soprano99
03.12.2018 Dobre990
03.12.2018 Simona 997
04.12.2018 Ivica MMM
05.12.2018 kyrie11
12.12.2018 JasonStatham
12.12.2018 burdus76
12.12.2018 Drexel
12.12.2018 Vcoki
18.12.2018 dantes 1984
18.12.2018 DrMTR
22.12.2018 Лаки Лук-УКАЗ
25.01.2019 mucko030-
30.01.2019 9b.g
06.02.2019 Biggamer83
10.02.2019 Izi-Mizi
11/13.02.2019 Azsam
15.02.2019 georg
19.02.2019 rengoring
.02.2019 BGJANA
.02.2019 bo1
19.02.2019 kikikiki
20.02.2019 Callisto
27.02.2019 katekiki
крај.02.2019 RaZ-R
крај.02.2019 pejo89
08.03.2019 Gunner1
12.03.2019 kocevskii
12.03.2019 Aryan
12.03.2019 limonka
12.03.2019 Root 5 (2016 - predok+potvda) + dop
12.03.2019 seowizard
19.03.2019 Milll
25.03.2019 Pakito11
27.03.2019 goldfinger
27.03.2019 DRD86
27.03.2019 N.Romson
24.04.2019 ognen101
30.04.2019 palekrstic
30.04.2019 Reaper trolo
30.04.2019 zapce M
30.04.2019 Solskjaer5
Dodaj - Нuкола od 6 noemvri 2018 sum na polozitelno od sovet.
 
Член од
14 август 2019
Мислења
51
Поени од реакции
108
i jas sum na polozitelno od 23.01.2019, intervju oktomvri 2015 vo Skopje so broj na prepiska 18**/2016
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
6.677
Поени од реакции
17.369
Imali nekoj od 2018ta so ebil na iterwu ada muse smenillo od final na polozitelno???
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom