Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 март 2019
Мислења
24
Поени од реакции
48
Denes potpisan ukaz
Od dekemvri
Автоматски споено мислење:

Polozitelno
Автоматски споено мислење:

Ova e na tvojot bratuced? Potpisan so prv bratuced( brat tvoj kopija od pasos) i potvrda od strumica ako te razbrav dobro? Gledam na tvojte postovi ti si od 2016 od tie so cekame so bevme na dopolnitelna.
Da taka e ova e ukaz na moj bratuced sto ide preku moj brat koj veke ima bg pasos i potvrda od strumica denes dobi ukazso polozitelno od dekemvri mesec e a jas od 2016 sum so proverka od v.p od mart mesec i seuste cekam
Автоматски споено мислење:

Polozitelno
Kolku vr3me bese na polozitelno

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
Od dekemvri 2018 polozitelno
 
Последно уредено:
Член од
27 август 2019
Мислења
57
Поени од реакции
16
Dame i gospodo konacno, napokon napokon posle 5 god cekanje potpisan mi e ukaz deneska 133. Vozbuden sum jako mnogo vreme izgubiv na dopolnitelna proverka 3 god. Skoro 11 meseci na položitelno stanovište, dokumenti od bg klub i dokument od pradedo mi...
Zdravo cestitki so zdr da se koristi samo ako Sakas da mi kazis sto ti pisuva Kade aprveruvas so pin ili dole moze li da kazis kako ti pisiva
Автоматски споено мислење:

Denes potpisan ukaz
Zdravo mene ova mi go pisese sredinata na maj ova godina I bidejki utredenta otvoriv pak I se smenilo deka go prakaat vo bitola I eve cekam ne kolku meseci
Автоматски споено мислење:

Zdravo cestitki so zdr da se koristi samo ako Sakas da mi kazis sto ti pisuva Kade aprveruvas so pin ili dole moze li da kazis kako ti pisiva
Автоматски споено мислење:


Zdravo mene ova mi go pisese sredinata na maj ova godina I bidejki utredenta otvoriv pak I se smenilo deka go prakaat vo bitola I eve cekam ne kolku meseci
toa go pisuva najdole vo poleto a gore stoi so pozitivno mislenje Kaj tebe kako e na poleto so pin I najdole moze li da mi kazis?
 
Последно уредено:
Член од
19 јуни 2015
Мислења
414
Поени од реакции
623
Шо се дешава со преписките од 2015? Бев на интервју февруари 2016 а бројчето ми е 90**/2015, уште чекам не знам до кога вака, еден куп шо знам кои беа на интервју 2017 добија, ние од 2016 уште чекаме, ауф до кога веќе???
 
Член од
15 февруари 2018
Мислења
27
Поени од реакции
44
Шо се дешава со преписките од 2015? Бев на интервју февруари 2016 а бројчето ми е 90**/2015, уште чекам не знам до кога вака, еден куп шо знам кои беа на интервју 2017 добија, ние од 2016 уште чекаме, ауф до кога веќе???
I jas sum 91**/2016 intervju februar, polozitelno 22 dekembri......nie sme na red
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom