Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
10 јули 2018
Мислења
69
Поени од реакции
78
Боооо значи аман, АМАН! Секоој ден кукање, не се сите кандидати членови на форумот како да се објасни не знам јас! Со бројчето не преписка не следува профил на Кајгана форум.
Малце повеќе одговорно спрема работата, а не само кукање!
Da ne se site clenovi tocno ama nie kako clenovi imame po nekoj od 14;15;16 god...znaci e tapa za tie godini samo od 2017i 18 izlevat...pozz
 
Член од
20 јули 2017
Мислења
25
Поени од реакции
135
Decki do kade se stignati so potpisuvanje na ukazi.. na intervju bev mart 2014, a prv pat gi podnesov dokumentite noemvri 2013 i seuste sum na polozitelno od 10 oktomvri.. ova veke nema smisla 5 godini cekam zivotov vo cekanje na pasosov mi pomina
 
Член од
2 јули 2019
Мислења
52
Поени од реакции
64
Боооо значи аман, АМАН! Секоој ден кукање, не се сите кандидати членови на форумот како да се објасни не знам јас! Со бројчето не преписка не следува профил на Кајгана форум.
Малце повеќе одговорно спрема работата, а не само кукање!
Prijatele nemora clen da e na forumot za da doznaeme ako ima nekoj napredok i ne kukame samo sakame da se informirame zatoa sme tuka neli na forumot pozdrav
 
Член од
12 декември 2018
Мислења
115
Поени од реакции
179
Da ne se site clenovi tocno ama nie kako clenovi imame po nekoj od 14;15;16 god...znaci e tapa za tie godini samo od 2017i 18 izlevat...pozz
Ete i jas od 2016 sum, so solidni dokumenti od 3 chlena na semejstvoto poteklo pa me stavija na dopolnitelna proverka ushte vo noemvri 2017ta godina, e od ko me stavija na dopolnitelna proverka si se "kachiv na vozot" i aplicirav za germanska viza, pa sega ako sakaat i neka me odbijat za ukaz.
Ako se nadevame na bugarite deka ke ni zavrshat rabota ili neshto, vo golema zabluda sme![DOUBLEPOST=1563454243][/DOUBLEPOST]
Prijatele nemora clen da e na forumot za da doznaeme ako ima nekoj napredok i ne kukame samo sakame da se informirame zatoa sme tuka neli na forumot pozdrav
Da ama kolku dena unazad postirash " I denes nema ukaz" itn, itn.
Ete pred 2 nedeli imashe od 2016 godina poddadeni i si dobija ukaz vo 2019 nekolku lica od Makedonija od koi Nada i Kire Stojanovi a gledam nemaat objaveno tie na Kajgana forumot shto znachi deka ne se chlenovi, a imashe isto taka i od 2017 godina Makedonci.
Se raboti na potpisi isto i na otkazi, se filtriraat site i ima tishina od nekolku nedeli pa navala ima na potpishani ukazi!
Trpenie spasenie!
 
Член од
29 мај 2019
Мислења
8
Поени од реакции
27
Decki do kade se stignati so potpisuvanje na ukazi.. na intervju bev mart 2014, a prv pat gi podnesov dokumentite noemvri 2013 i seuste sum na polozitelno od 10 oktomvri.. ova veke nema smisla 5 godini cekam zivotov vo cekanje na pasosov mi pomina
potpolno ist slucaj sum i jas isti datumi za se, chekam ukaz od oktomvri..ke si cekame se nadevam brzo ke gi objavat ukazite
 
Член од
24 септември 2015
Мислења
27
Поени од реакции
20
Za kolku vreme se menja statusov otkako ke se predadat dopolnitelni dokumenti ??? (osekam deka sum pred kraj ili pasos ili otkaz :D :D :D )
Преписката е разгледана от С'вета по гражданството. Извадена е за доп'лнителна проверка, за да представите документ, удостоверјавашт наличието на в'зходјашт б'лгарин, с'гласно изискването на § 2, т. 1 от Доп'лнителните разпоредби на Закона за б'лгарското гражданство. , в срок до 09.08.2019
 
Член од
9 јануари 2015
Мислења
195
Поени од реакции
156
Za kolku vreme se menja statusov otkako ke se predadat dopolnitelni dokumenti ??? (osekam deka sum pred kraj ili pasos ili otkaz :D :D :D )
Преписката е разгледана от С'вета по гражданството. Извадена е за доп'лнителна проверка, за да представите документ, удостоверјавашт наличието на в'зходјашт б'лгарин, с'гласно изискването на § 2, т. 1 от Доп'лнителните разпоредби на Закона за б'лгарското гражданство. , в срок до 09.08.2019
мене
јас бев со истиот статус , само со рок до 15 јуни, однесов дополнителни документи и по две недели ми се смени статусот во по преписката ви предстои да биде извршен финален експертен преглед пред да биди разгледан од советот по гражданство
 
Член од
19 јануари 2019
Мислења
121
Поени од реакции
198
Здраво , дали знае некој посредник за бугарски пасош од Крива паланка и ако може да ми даде негов мобилен број во порака или во одговор ?
 
Член од
7 јануари 2018
Мислења
40
Поени од реакции
28
Здраво , дали знае некој посредник за бугарски пасош од Крива паланка и ако може да ми даде негов мобилен број во порака или во одговор ?
Igor ilievski
 
Член од
13 март 2019
Мислења
93
Поени од реакции
148
Другари можеби некого ќе го интересира и ќе се ориентира по овоа.бр преписка 19872
На другар денес му се смени од финална во положително итервју во Софија Фебруари 2018.
Преписките ги работат и објавуваат ама Указите никако...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom