Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 април 2018
Мислења
15
Поени од реакции
31
Дечки ве молам за инфо за патување со авион преку визер дали да се внесе мк или бг пасош во резервацијата, за излез од земјава ќе се приложи мк пасош а за влез во еу земја бг пасошот.Не сакам да имам проблеми/недоразбирање од било која страна на границата :) Ваши искуства?
Anyone?
 
Член од
16 јули 2019
Мислења
13
Поени од реакции
11
Јас сум 2018 година интервју и сум на потпис кај вицето веке 3 месеци .Убрзана е постапката не лажат барем у мојот случај е така
Drugar a od koga ja zapocna procedurata vo dabac da ne zaboravi
 
Член од
24 мај 2018
Мислења
94
Поени од реакции
27
Кога поднесував документи првиот пат, со мене имаше цели фамилии од Албанија. Ги проверував бројчињата околу мене и голем број број се прекратени. Кај мене моментално стои проверка од вицепрезидентот.
i as sum ot allbania ama nesumprekraten sum na proverka ot vicepresidenta na bg. okullu 30 meseci interviu 2013 god.

Sent from my SM-A310F using Tapatalk
 
Член од
20 септември 2017
Мислења
920
Поени од реакции
1.347
Колку што ме информираа, моментално 80/90% од преписките на македонци одат на дополнителна проверка плус директни откази од Совет за државјанство. Кој ќе помине на совет пак, заглавува кај потпретседателката итн.
Цела процедура моментално 3,5 до 4 години, со дополнителна и 5 години.
 
Член од
30 ноември 2018
Мислења
110
Поени од реакции
144
Колку што ме информираа, моментално 80/90% од преписките на македонци одат на дополнителна проверка плус директни откази од Совет за државјанство. Кој ќе помине на совет пак, заглавува кај потпретседателката итн.
Цела процедура моментално 3,5 до 4 години, со дополнителна и 5 години.
Мрш бе гнидо
 
Член од
30 ноември 2018
Мислења
110
Поени од реакции
144
А извини малоумнику, заборавив дека е убрзана и олеснета процедурата. (y) :tapp:
Абе земи најди си купи си живот очигледно го немаш земи прочити нешто како треба а а како не во животот не паламуди само низ форумот небитен/на си како стори на Фб Патетично суетно створение
 
Член од
18 август 2017
Мислења
276
Поени од реакции
260
Јас сум 2018 година интервју и сум на потпис кај вицето веке 3 месеци .Убрзана е постапката не лажат барем у мојот случај е така
Ne laze nikoj mozebi ti lazes i jas sum 2014. 5 polni godini kako mislis oti oti lazeme.
 
Член од
21 јули 2019
Мислења
40
Поени од реакции
32
Zdr dali ima nekoj potpisano oktomvri polozitelna intervju 2017 oktomvri mesec 2018 oktomvri polositelna 10477/2016 molba
 
Член од
21 јули 2019
Мислења
40
Поени од реакции
32
Ima viđeno ukaz147 kako se gleda do koje brojeve se stignati koji oktimvri bese na intervju 19 okromvri ja bese19 okt 2017
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom