Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
26 март 2019
Мислења
196
Поени од реакции
218
Здраво, сакам во август да одам за Софија и да побарам дупликат бугарски происход. Ве молам кој е поупатен да ми објасни каде да одам и што документи треба да носам и какво е работното време-прием на странки?
Vo avgust dabc ne raboti od 1vi septemvri ili sea do prvi odnesi si
 
Член од
24 јануари 2008
Мислења
1.135
Поени од реакции
140
na kraj od avgust ili septemvri ke ima potpisi sprema moja logika a mozni e i ovoj mesec da iznenadat
 
Член од
1 октомври 2011
Мислења
828
Поени од реакции
785
Оптимист сум ама ја претераа веќе, 5 год. чекаме. Повеќе се исплаќаше пред 5 год да ограбиме банка, секако казни минимални се, до сега ќе излезевме и ќе почневме со уживање на парите. Како тој Тутунска што ја ограби, алал да му е :)
 
Член од
7 мај 2014
Мислења
307
Поени од реакции
399
Nekoj skoro potpisan ukaz od rekorderive od 2014 da prijavi? Nekoj se nudese i app deka ke objavi za sami da prebaruvame, ama sekoe cudo za 3 dena ko i se drugo vo NMK. :angel:
 
Член од
30 ноември 2018
Мислења
110
Поени од реакции
144
Нема ли некаква информација од Агенцијата за посредување бг пасоши некој што им е пријател на Фб
 
Член од
4 јули 2019
Мислења
8
Поени од реакции
5
  • По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство. Kolku vreme otprilika se ceka od ovoj status
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom