Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
10 февруари 2019
Мислења
72
Поени од реакции
116
Moze li nekoj da mi pojasni zosto me buni ovaa mojava situacija
Koga go pisuvam brojot so pin na gornoto kvadratce mi izleguva edno a koga go piauvam na dolnoto mi pisuvase drugo pa sega pred edna nedela smenet e toj status. So dokumenti od tatko intervju vo bugarija 17.07.2018.
Kutiv4e odi na zapisvanje , ako izlezi tvoeto ime i prezime zakazisi bratce
 
Член од
9 јануари 2015
Мислења
196
Поени од реакции
156
Здраво
Кога пишува дека по преписката ви предстои да биде извршен финален експертски преглед пред да биде разгледан од советот по гражданство , дали може во меѓувреме да се однесат дополнителни документи ?
 
Член од
7 мај 2014
Мислења
307
Поени од реакции
399
Jas od 2014, i od 10.2018 na polozitelno uste cekam potpis, a ovie si potpisuvaat od 2017 i noemvri mesec, i ic ne gi boli. Ah luno luno, zemjo bugarska...

Btw so srekja na deckoto sto mu potpisale.
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Samo da vi se pofalam. Na intrevju 11 noemvri 2017. Od noemvri 2018 cekav za ukaz. So sreka na site
Ete vi clen na forumot shto se pofali so ukaz,cestitki!!!!
No za zal so ova se potvrduva deka nema nikakov red,no toa e bitno se potpishuva i kako shto porano rekov mislam deka se site potpisani samo pokasno se objavuvaat.
Ostanuva da vidime i da docekame!!!!
 
Член од
15 септември 2014
Мислења
232
Поени од реакции
129
mpдали некој има поднесено молба со прашање што не е во ред со документите? а е на проверка од Вицепрезидента...
 
Член од
28 јуни 2014
Мислења
720
Поени од реакции
694
Мое мислење е дека ги потпишуваат преписките на оние на кои родителите им се бугарски државјани.Како и кога ќе биде за нас останатите ќе видиме во следниот период.
 
Член од
4 септември 2010
Мислења
1.511
Поени од реакции
1.442
Минатата година на 14ти Март прв пат отидов во Софија за поднесување документи, и еве во четврток сум на интервју веќе, не знам зошто на некои од вас им трае тоа 3-4 па дури и 5 години.. Е сега, прашањата дали ги има некој?
 

tgdk

Go-Run
Член од
5 април 2017
Мислења
126
Поени од реакции
169
Мое мислење е дека ги потпишуваат преписките на оние на кои родителите им се бугарски државјани.Како и кога ќе биде за нас останатите ќе видиме во следниот период.
На другар пред две недели му излезе државјанството вчера беше да се слика а беше со документ пасош од тетка така да нема некој ред...интервју 2014...јас со брат од април 2016 на интервју од јануар сум на проверка заедно со другар ист ден на интервју ист ден ни се менат статусите он со пасош од сестра.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom