Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
27 март 2019
Мислења
280
Поени од реакции
263
Ako e zakoceno nema na nikoj da izleze pasos.. A gledame deka izlavat... A ima lugje tuka so se daleko od toa kako ode celata procedura, ama zatoa samo sirat negativnosti
 
Член од
10 јули 2018
Мислења
69
Поени од реакции
78
Член од
3 април 2019
Мислења
6
Поени од реакции
2
Да не знае некој до кај се стигнати со происходите? Od maj 2018 cekam
 
Член од
28 февруари 2019
Мислења
5
Поени од реакции
0
Moze li nekoj da mi pojasni zosto me buni ovaa mojava situacija
Koga go pisuvam brojot so pin na gornoto kvadratce mi izleguva edno a koga go piauvam na dolnoto mi pisuvase drugo pa sega pred edna nedela smenet e toj status. So dokumenti od tatko intervju vo bugarija 17.07.2018.
 

Attachments

A

andrea85

Гостин
Moze li nekoj da mi pojasni zosto me buni ovaa mojava situacija
Koga go pisuvam brojot so pin na gornoto kvadratce mi izleguva edno a koga go piauvam na dolnoto mi pisuvase drugo pa sega pred edna nedela smenet e toj status. So dokumenti od tatko intervju vo bugarija 17.07.2018.
Prviot sttaus ti e tocen.Zadolzitelno soglasuvanje.
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.535
Moze li nekoj da mi pojasni zosto me buni ovaa mojava situacija
Koga go pisuvam brojot so pin na gornoto kvadratce mi izleguva edno a koga go piauvam na dolnoto mi pisuvase drugo pa sega pred edna nedela smenet e toj status. So dokumenti od tatko intervju vo bugarija 17.07.2018.
Долу се пишува број на преписка доколку си одел преку амбасада,а бројот на молба со пин во горното поле,што во твојот случај е првата слика.
Број на молба и број на преписка не е исто!
 
Член од
19 јануари 2019
Мислења
121
Поени од реакции
198
Како има толку подпишани укази , а ниту еден член не се пофали на форумов ?
 

RaZ-R

Артилерец
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3.315
Поени од реакции
2.208
Ете така има, зошто нема ни еден од форумот немаме појма.
Шо да праеме ние? Да отидеме да ги фатиме за врат и да им кажеме во секој указ да има по еден кајганџија за да знаеме шо сме и до кај сме?
Бидете си трпеливи и проверувајте си. Ако имате новости споделете со адекватно инфо(датум, документи..)
Македонска работа еј, во тема за бг. државјанство пишувате каков бил животот во Германија, кој се снашол, кој не..
ТРПЕНИЕ - СПАСЕНИЕ другари, сите сме во исчекување ама не ја труеме темата.. Ајт поздраФ
 
Член од
28 февруари 2019
Мислења
5
Поени од реакции
0
Долу се пишува број на преписка доколку си одел преку амбасада,а бројот на молба со пин во горното поле,што во твојот случај е првата слика.
Број на молба и број на преписка не е исто!
Fala
 
Член од
14 јануари 2016
Мислења
1
Поени од реакции
12
Evo jedne informacije:
Moj sin je upravo dobio ukaz --- Obrazuvana prepiska N:541x/2017/22.05.2017 g.
Vašata prepiska e vklјуčena v Ukaz 94 ot 2019 god.
Možete da rezervirate čas, za da polučite udostoverenieto si lično. Možete da napravite nova rezervaciја samo ako ste propusnali p'rvata rezervaciја.

Inače ukaz je čekao od 5. decembra 2018.
Intervju Beograd, 23.02.2017
 
Член од
2 октомври 2018
Мислења
217
Поени од реакции
271
Dobro a ovie od Septemvri, Oktomvri polozitelno? Ili mozebi nekoj duri kraj na avgust ima neka se javat.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom