Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
7 мај 2014
Мислења
297
Поени од реакции
396
Tolku od "redot" vo potpisuvanje. Si igraa kao demek red, pa sega im zdosadi. Igrajte lugje loto podobro. Pokraj DABC, MP, sega i VP potvrdi deka ne saka nikakov red. A sekoj nered e dizajniran za zemanje kesh. Sramota!
 
Член од
1 март 2019
Мислења
27
Поени од реакции
73
Mene ne mi dadoa konzularen beoj,preku ambasada sum na ukaz so pin mi dadoa brojce,da se javam da gi prasam da mi dadat vo ponedelnik,ima razlika nekoja
Nema poseben broj, toa e brojot na prepiska koj sto go pisuva vo statusot koga si na zadolzitelna proverka ili koga ke go potpisat ukazot. So brojot na prepiska moze da se proveruva vo dolnoto pole bez pin, samo za onie preku konzulat/ambasada. Inaku nema razlika so koj broj proveruvas. Isto e.
 
Член од
5 мај 2007
Мислења
93
Поени од реакции
48
Член од
8 февруари 2015
Мислења
315
Поени од реакции
298
dali bese vo protokolot za dostava na originalite
i jas sum 8348/2015[DOUBLEPOST=1561744460][/DOUBLEPOST]
dali bese vo protokolot za dostava na originalite
i jas sum 8348/2015
Da na dopolnitelna bev poveke od godina ne za orginali za rodbinska povrzanost jas i sestra mi , bidejki ja imav navedeno a nebese podrzano so dokument.Pa me zapisa vo opstina izvadiv dok od tamo go podnesov i do septemvri na dopolnitelna oktomvri noemvri polozitelno pocetok na dekemvri 2018 proverka od VP do.denes.
 
Член од
19 јануари 2019
Мислења
121
Поени од реакции
198
На толку многу подпишани укази , и да не обфати ниту еден член на форумов сигурно е не навремено ажурирање на податоците на веб страната
 
Член од
29 декември 2015
Мислења
119
Поени од реакции
176
Ako moze nekoj da pusti link od stranata za zakazuvanje na termin za posiganje na ukaz???

Samo taa ja nemam
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom