Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
4 април 2015
Мислења
175
Поени од реакции
251
Na intervju februar 2016,moze da ve prasam zosto moeto brojce 82../ 2016,ne izleguva kaj prepiska,a preku ambasada sum samo so pinot izleguva deka sum na ukaz
Ako si bil vo Sofija na intervju, ne proveruvaj vo dolnoto pole sto e za preku ambasada. Tamu se stava broj na prepiska na tie sto pravele intervju vo nekoj konzulat ili ambasada. Ti mora da vneses broj na molba I pinot sto ti go dale na kartonceto posle intervjuto.
 
Член од
16 мај 2019
Мислења
38
Поени од реакции
43
Na intervju februar 2016,moze da ve prasam zosto moeto brojce 82../ 2016,ne izleguva kaj prepiska,a preku ambasada sum samo so pinot izleguva deka sum na ukaz
Ama vo grafata dole ne go pisuvas brojceto koe ti go dale so pin , tuku brojot koj ti izleguva vo statusot (zaokrizeno so crveno na slikata)..razlicni se dvata broja
P.s ova e samo za tie koi se preku konzulski pat
 

Attachments

Последно уредено:
Член од
14 мај 2016
Мислења
98
Поени од реакции
50
Do kaj se stignati so promena od zadozitelna vo finalna proverka ?

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Член од
1 мај 2010
Мислења
11
Поени од реакции
16
Znae nekoj dali se pocnati da gi potpisuvaat od 2016....jas sum broj 8../2016... Intervju oktomvri 2016 na polozitelna od 27.02.2019.
 
Член од
22 јуни 2019
Мислења
5
Поени од реакции
0
Здраво
Дали некој точно знае дали треба во Македонија да го преведам изводот од матината книга на родените и заверката кај нотар или треба во Бугарија кој е потребен за во полиција кога треба да се сликам за лична карта и пасош
 
Последно уредено:

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.532
Здраво
Дали некој точно знае дали треба во Македонија да го преведам изводот од матината книга на родените и заверката кај нотар или треба во Бугарија
Ako preveduvas vo MK togash treba vo ambasada da zaveris.No ako preveduvas vo Sofija togas samite preveduvaci gi nosat na notar, em poevtino e vo Sofija.
 
Член од
22 јуни 2019
Мислења
5
Поени од реакции
0
Ako preveduvas vo MK togash treba vo ambasada da zaveris.No ako preveduvas vo Sofija togas samite preveduvaci gi nosat na notar, em poevtino e vo Sofija.
отприлика која би требало да е цената, пошто преваранти има колу ти душа сака
И ФАЛА ТИ МНОГУ ЗА СПОДЕЛЕНИТЕ ИНФОРМАЦИИ СПАСИЛА СИ МНОГУ ОД ХИЕНИТЕ ПОСРЕДУВАЧИ ДА НЕ НАЕБАТ НА ФИНАНСИСКИ ПЛАН :)
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.532
отприлика која би требало да е цената, пошто преваранти има колу ти душа сака
И ФАЛА ТИ МНОГУ ЗА СПОДЕЛЕНИТЕ ИНФОРМАЦИИ СПАСИЛА СИ МНОГУ ОД ХИЕНИТЕ ПОСРЕДУВАЧИ ДА НЕ НАЕБАТ НА ФИНАНСИСКИ ПЛАН :)
Nema na shto,prevod i zaverka e odprilika 10 evra od domument,
 
Член од
20 јануари 2019
Мислења
6
Поени од реакции
1
Нјакој е бил положителен повече от година
 
Член од
16 јануари 2015
Мислења
13
Поени од реакции
1
Здраво на сите едно прашање дали некој знае како е процедурата за живеење во швајцарија со бугарски пасош дали се потребни некој б..л..визи дали може со бугарска возачка да се вози кола ако има некој што знае да ми објасни по опширно ќе ви бидам многу благодарен :toe:
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom