Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
26 декември 2014
Мислења
36
Поени од реакции
63
Ti blagodaram mnogu! A dali ti odgovorija na e-mail deka ishodot e pozitiven i go pronashle pradedoti, ili .... ?

Fala ti, a dali ti pobaraja posmrtnica od pradedoti da ja skenirash i da im ja pratish na e-mail ?
не ми побараа да докажувам сродство, не знам зошто. кај тебе како е?
 
Член од
7 октомври 2014
Мислења
513
Поени од реакции
1.007
Има ново соопштение и нови протоколи
Ima no redno kee I nas od 2014 da ne zapocnat eve uste malku pola godina ke mini a nemat aber da ja zapocnat 2014 da se nadevame kon krajot na April ili pocetok na maj i nas da zapocnat dane retcat poleka poleka vo pozitivna smisla sekako :)
 
Член од
12 март 2015
Мислења
52
Поени од реакции
8
не ми побараа да докажувам сродство, не знам зошто. кај тебе како е?
Jas im prativ email pred tri nedeli so site podatoci za dedomi, no se uste nikakov odgovor. A ti im pisha tocni podatoci koja god.sluzel bugarska vojska, kade i koj polk ?
 
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
bevme deneska,vencanica od bugarska ekszarhija
pa baraat izvod od umreni za baba i dedo,pa sve toa da se 'legalizira' vo sofija i da se predade vo rok od 7 rabotni dena
 
Член од
7 октомври 2014
Мислења
513
Поени од реакции
1.007
Кој број си другар?
Jas sum broj 10.000+ so znaci ima cela vecnost dodeka dojdam na red se nadevam kese ubrzi procedurata pa do nova godina daja zavrsat i 2014 :) I taka posle mene ima uste ilada I kusur broevi so znaci nema mn brojko od 2014 za razlika od 2013 koja nema kraj so zavrsetokot :/ ti od koja godina si i koj broj ?
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
Zdravo na site eve da ve izraduvam malce infoto e od devojche od mojot grad koja sto raboti kako sekretarka na chovek shtoe do karakachanov ja prasav posto se imame I mi rece chovekot shto vleze vo DABAC e na karakachanov I procedurata ke odi pobrzo so nego I polesno ke bide izdavajneto na pasosiste se nsdevam deka kevigo razveselam denot so ova info.. Samo strpetese uste malce dodeka kockite si dojdat na svoite mesta ubav den na site :)
ЧИМ ИМАШ ЧОВЕК ИСФИЛТРИРАНО ВНАТЕРЕ те молам продолжи да не радуваш,ИНФОРМИРАЈ НЕ...мерси
 
Член од
30 ноември 2014
Мислења
469
Поени од реакции
948
Jas sum broj 10.000+ so znaci ima cela vecnost dodeka dojdam na red se nadevam kese ubrzi procedurata pa do nova godina daja zavrsat i 2014 :) I taka posle mene ima uste ilada I kusur broevi so znaci nema mn brojko od 2014 za razlika od 2013 koja nema kraj so zavrsetokot :/ ti od koja godina si i koj broj ?
Исто ко тебе во октомври бев на интервју
 
Член од
7 октомври 2014
Мислења
513
Поени од реакции
1.007
ЧИМ ИМАШ ЧОВЕК ИСФИЛТРИРАНО ВНАТЕРЕ те молам продолжи да не радуваш,ИНФОРМИРАЈ НЕ...мерси
Nema sto jas da ve raduvam realnosta e taa se znae bojko deka e so nas no treba vreme za se e sea ke ima prekrateni dodeka se sredi kasava no toa e sekoj so sreka pa prekratenite neka se obidat posle olesnuvajne na zakonot ponovo da aplicirat devojcheto sto mi go kaza toa istoto rece kese sredi se I bese mn optikisticki nastroena :) pozzz[DOUBLEPOST=1428343291][/DOUBLEPOST]
Исто ко тебе во октомври бев на интервју
I jas bev 6 oktomvri na intervju :)
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
A jas za dve nedeli dobiv se,znaci na prviot meil odma mi odgovorija mi pobaraa adresa kade da se isprati im vrativ na meilot i potoa mi go dostavija dokumentot i smetkata za plakanje(mozebi zatoa sto im dadov bugarska adresa pa se taka brzo zavrsi,znaci samo eden meil dobiv od niv i pred da platam go pronajdoa dedo mi vo arhivot i po posta mi go dostavija udostoverenieto i kolku treba da se plati i na koja smetka).
извини не ми е јасно!ако може?/прво ти го пронашле,па пасле плати,или прво плати па после го пронашле??по кој редослед,колку долго чекаше за да ти го достават документот дома и колку те чинеше???фала[DOUBLEPOST=1428345721][/DOUBLEPOST]ДО СИТЕ .мислам дека многу не ме разбраја претходно на тоа што го напишав...прво тоа што го напишав ми е директно од ПЕТАР КОЛЕВ ве молам информирајте се кој е тој и што прави,имате youtube internet плус човекот одржува собири секој месец (еден ден во месецот) во секој град.второ како што кажа ИМА ЛОТАРИЈА НО НЕ НЕ НЕ НЕ НЕМОЖАТ СИТЕ ДА ДОБИЈАТ НА ЛОТО мора некој да има и е“**“**н бидејки ке реагирала ЕВРОПА.трето ОНИЕ ШТО ИМААТ документи само од први братучеди,татко,мајка,брат,сестра,воена,венчаница,крштеница...НЕ ЧЕКАЈТЕ НОСЕТЕ ГИ....кога напишав ние од 2012 мислев на оние што се "ГОЛИ" (што немаме никакви документи) И ЕДЕН АПЕЛ ВЕ МОЛАМ...НА 18 ти ВО 13:00 час ВО БИТОЛА НА КОКТЕЛ.СОБИР.нормално со организиран превоз,ке дојдат пола буг.влада за да ве видат и слушнат,ке има 2000 луге можеби повеке како што кажуваат,ЗАПАМТЕТЕ молиме НИЕ не ТИЕ..//////зборовите на ( ИСУС-БАРАЈ ЗА ДА ДОБИЕШ,БАРАЈ УШТЕ КЕ ДОБИЕШ УШТЕ ) /////ова го пишував во ефект ИЗВИНЕТЕ ако некого НЕСАКАЈЌИ сум НАВРЕДИЛ И БЛАГОДАРАМ...
 
Последно уредено:
Член од
16 септември 2014
Мислења
18
Поени од реакции
11
извини не ми е јасно!ако може?/прво ти го пронашле,па пасле плати,или прво плати па после го пронашле??по кој редослед,колку долго чекаше за да ти го достават документот дома и колку те чинеше???фала[DOUBLEPOST=1428345721][/DOUBLEPOST]ДО СИТЕ .мислам дека многу не ме разбраја претходно на тоа што го напишав...прво тоа што го напишав ми е директно од ПЕТАР КОЛЕВ ве молам информирајте се кој е тој и што прави,имате youtube internet плус човекот одржува собири секој месец (еден ден во месецот) во секој град.второ како што кажа ИМА ЛОТАРИЈА НО НЕ НЕ НЕ НЕ НЕМОЖАТ СИТЕ ДА ДОБИЈАТ НА ЛОТО мора некој да има и е“**“**н бидејки ке реагирала ЕВРОПА.трето ОНИЕ ШТО ИМААТ документи само од први братучеди,татко,мајка,брат,сестра,воена,венчаница,крштеница...НЕ ЧЕКАЈТЕ НОСЕТЕ ГИ....кога напишав ние од 2012 мислев на оние што се "ГОЛИ" (што немаме никакви документи) И ЕДЕН АПЕЛ ВЕ МОЛАМ...НА 18 ти ВО 13:00 час ВО БИТОЛА НА КОКТЕЛ.СОБИР.нормално со организиран превоз,ке дојдат пола буг.влада за да ве видат и слушнат,ке има 2000 луге можеби повеке како што кажуваат,ЗАПАМТЕТЕ молиме НИЕ не ТИЕ..//////зборовите на ( ИСУС-БАРАЈ ЗА ДА ДОБИЕШ,БАРАЈ УШТЕ КЕ ДОБИЕШ УШТЕ ) /////ова го пишував во ефект ИЗВИНЕТЕ ако некого НЕСАКАЈЌИ сум НАВРЕДИЛ И БЛАГОДАРАМ...
da da na 18 vo Bitola odime[DOUBLEPOST=1428351127][/DOUBLEPOST]Moze li nekoj da mi kaze sto zemal pasos, kolku se ceka vremenski od dobivanje na proishod do pasos vo raka
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.290
Поени од реакции
4.695
da da na 18 vo Bitola odime[DOUBLEPOST=1428351127][/DOUBLEPOST]Moze li nekoj da mi kaze sto zemal pasos, kolku se ceka vremenski od dobivanje na proishod do pasos vo raka
Неможе никој да ти каже зашто имаш луѓе од 2012 година што уште чекаат, а има некој од 2013 кои веќе земале. Нема фиксен период за сите. Рачунај си дека целата постапка во моментов трае околу 2-3 години.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom