Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
15 мај 2019
Мислења
17
Поени од реакции
20
Jas sum 89xx/2017
Od 09.2018 na polozitelno
Intervju bt konzulat
 
Член од
4 април 2015
Мислења
175
Поени од реакции
251
Gospoda, Jotova ne odi po datumi koj kako imal intervju, tuku kako prepiskite stigaat kaj nea za potpis, odnosno otkako ke bidat na polozitelno. Momentalno e stignata nekade kraj na avgust.
 
Член од
28 август 2018
Мислења
134
Поени од реакции
107
Gospoda, Jotova ne odi po datumi koj kako imal intervju, tuku kako prepiskite stigaat kaj nea za potpis, odnosno otkako ke bidat na polozitelno. Momentalno e stignata nekade kraj na avgust.
Ima minimum 3 clenovi ovde na forumot sto se na polozitleno od kraj na Juli i se uste nemaat odgovor od Jotova. Mada ima nekoi clenovi sto bile na polozitelno od Avgust i vekje imaat potpis. Taka sto logikata i redosledot po koj se razgleduvaat predmetite e misterija.
 
Член од
28 февруари 2015
Мислења
346
Поени од реакции
460
mozit sum se zbunil na intervuto DALI MOZE NESTO DA SE NAPRAVI !!! ILI NANOVO
nemoj da podnesuvas
veke te imaat vo sistemot so tvojot odgovor taka da dzabe ke davas pari da ne te lazi nikoj ni eden posrednik ili prijatel
Човеко два пати напиша дека го одбиле а претходно ни еден пост немаше. Или е лажен профил или паднал на интервју. Нема шанси да е одбиен со документи од БГ егзархија.
ima sansi ako ima nekakvi problemi sudski ako primer bil rabotel na crno poevropa pa ima zabrana pa i da ima i od tatko orginalni dokumenti ke go odbijat
 
Член од
7 април 2019
Мислења
65
Поени од реакции
17
Ima nekoj informacija do kaj se so pregled na proishodite ?
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom