Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
26 јануари 2018
Мислења
21
Поени од реакции
17
Polozitelno 22-12-2018[DOUBLEPOST=1557468556][/DOUBLEPOST]
АЖУРИРАН СПИСОК

Aryan - положително од 12.03.2019
Jackson TF - положително од 05.11.2018
blue12-polozitelno 15.11.2018/proverka od VP 07.12.2018
Ivica MMM – положително од 04.12.2018
Dobre990-положително 03.12.2018
JasonStatham - положително од 12.12.2018
dantes 1984-положително 18.12.2018
Лаки Лук - положително од 22.12.2018
Simona 997-положително од 03.12.2018
DrMTR-положително 18.12.2018
Azsam polozitelno 11/13.02.2019
pejo89-положително крај на фебруари
rengoring - положително од 19.02.2019
BGJANA - положително од февруари 2019
Root 5 - положително од 12.03.2019
palekrstic - положително од 30.04.2019
DRD86 - положително од 27.03.2019
N.Romson - положително од 27. 03. 2019
mucko030 - положително од 25.01.2019
Callisto - положително од 20.02.2019
seowizard - положително од 12.03.2019
Soprano99 - положително декември 2018
Pakito11 - положително од 25.03.2019
Skylake - положително од 28.11.2018
NikolaZI - положително од 01.10.2018
Hipiko - положително од 18.09.2018
b.g - положително од 30.01.2019
kyrie11 - положително од 05.12.2018
kikikiki-положително од 19.02.2019
bile87-положително од 21.11.2018
katekiki-Polozitelno od 27.02.2019
Martin05-polozitelno 20 ноември 2018
ognen101 Положителна од 24.04.2019
burdus76-положително 12.12.2018
Drexel-положително 12.12.2018
Milll-положително 19 март 2019
limonka-положително 12 март 2019
RaZ-R -положително крај на фебруари
Nikolai - положително почетокот на октомври 2018
Biggamer83 - polozitelno 06.02.2019
leksilium - положително 25-10 2018
Clandestino- polozitelno 28. Juli 2018
Polzitelno 22-10-2018
 
Член од
6 март 2018
Мислења
150
Поени од реакции
141
АЖУРИРАН СПИСОК

Aryan - положително од 12.03.2019
Jackson TF - положително од 05.11.2018
blue12-polozitelno 15.11.2018/proverka od VP 07.12.2018
Ivica MMM – положително од 04.12.2018
Dobre990-положително 03.12.2018
JasonStatham - положително од 12.12.2018
dantes 1984-положително 18.12.2018
Лаки Лук - положително од 22.12.2018
Simona 997-положително од 03.12.2018
DrMTR-положително 18.12.2018
Azsam polozitelno 11/13.02.2019
pejo89-положително крај на фебруари
rengoring - положително од 19.02.2019
BGJANA - положително од февруари 2019
Root 5 - положително од 12.03.2019
palekrstic - положително од 30.04.2019
DRD86 - положително од 27.03.2019
N.Romson - положително од 27. 03. 2019
mucko030 - положително од 25.01.2019
Callisto - положително од 20.02.2019
seowizard - положително од 12.03.2019
Soprano99 - положително декември 2018
Pakito11 - положително од 25.03.2019
Skylake - положително од 28.11.2018
NikolaZI - положително од 01.10.2018
Hipiko - положително од 18.09.2018
b.g - положително од 30.01.2019
kyrie11 - положително од 05.12.2018
kikikiki-положително од 19.02.2019
bile87-положително од 21.11.2018
katekiki-Polozitelno od 27.02.2019
Martin05-polozitelno 20 ноември 2018
ognen101 Положителна од 24.04.2019
burdus76-положително 12.12.2018
Drexel-положително 12.12.2018
Milll-положително 19 март 2019
limonka-положително 12 март 2019
RaZ-R -положително крај на фебруари
Nikolai - положително почетокот на октомври 2018
Biggamer83 - polozitelno 06.02.2019
leksilium - положително 25-10 2018
Clandestino- polozitelno 28. Juli 2018
Pocnavne za 2016 ama sega se site na kup dobro ke bese da ima i koj od koja godina e kako i da e se vidovne koj kade e
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.536
АЖУРИРАН СПИСОК ПОДРЕДЕН ПО ДАТУМИ

Clandestino- polozitelno 28. Juli 2018
Hipiko - положително од 18.09.2018
NikolaZI - положително од 01.10.2018
Nikolai - положително почетокот на октомври 2018
Deance-Polzitelno 22-10-2018
leksilium - положително 25-10 2018
Jackson TF - положително од 05.11.2018
blue12-polozitelno 15.11.2018/proverka od VP 07.12.2018
Martin05-polozitelno 20 ноември 2018
bile87-положително од 21.11.2018
Skylake - положително од 28.11.2018
Soprano99 - положително декември 2018
Dobre990-положително 03.12.2018
Simona 997-положително од 03.12.2018
Ivica MMM – положително од 04.12.2018
kyrie11 - положително од 05.12.2018
JasonStatham - положително 12.12.2018
burdus76-положително 12.12.2018
Drexel-положително 12.12.2018
dantes 1984-положително 18.12.2018
DrMTR-положително 18.12.2018
Лаки Лук - положително од 22.12.2018
mucko030 - положително од 25.01.201
9b.g - положително од 30.01.2019
Biggamer83 - polozitelno 06.02.2019
Azsam polozitelno 11/13.02.2019
rengoring - положително од 19.02.2019
pejo89-положително крај на фебруари
BGJANA - положително од февруари 2019
kikikiki-положително од 19.02.2019
Callisto - положително од 20.02.2019
katekiki-Polozitelno od 27.02.2019
RaZ-R -положително крај на фебруари
Aryan - положително од 12.03.2019
limonka-положително 12.03.2019
Root 5 - положително од 12.03.2019
seowizard - положително од 12.03.2019
Milll-положително 19 март 2019
Pakito11 - положително од 25.03.2019
DRD86 - положително од 27.03.2019
N.Romson - положително од 27. 03. 2019
ognen101 Положителна од 24.04.2019
palekrstic - положително од 30.04.2019
 
Член од
8 февруари 2016
Мислења
400
Поени од реакции
396
Pocnavne za 2016 ama sega se site na kup dobro ke bese da ima i koj od koja godina e kako i da e se vidovne koj kade e
Bas mi e drago sto se razvi spisokov. Da, pocnavme so N.Romson za luge od 2016 da zboruvame sto bevme na dopolnitelna site, no eve spisokov se razvi i so ostanatite. Kako i da e od 2016 sigurno sme okolu 30 od ovoj spisok, jas go pocnav so tie sto pisaa i bea okolu tocno 15 luge.
Kako gledam sega im e potpisano na pepibe i drugo koi se na polozitelno od letoto, verojatno ima i nekoj od septemvri..., pa sledi "bran" na polozitelno kraj noemvri-dekemvri, pa kraj fevruari-mart i ovoe najnovite od kraj april-maj. Nekako vo 3 brana sme na spisokot do sega sto cekame potpis.Se nadevam ovie najstarite od prviot bran ke im potpise pred odmor, a ako za niv bidne mesecov, se molam na nas vtor bran da ni potpise pred odmori. Daj boze da bidneme site, eve na spisok sme 43..:brlav:
 
Член од
18 декември 2018
Мислења
136
Поени од реакции
146
да бе браќа ова потпишано било стварно проверено е и закажано е подигање и сликање на 14 сега ке пишам датали чим се вратам ЧЕСТИТО НА ОНИЕ КОЈ ДОБИЈА а оние кој сеуште чекаат ТРПЕНИЕ пасоши имало и ке има СЕЛСКИ моабети не слушајте,поздрав до всички и среќно[DOUBLEPOST=1557446974][/DOUBLEPOST]https://www.youtube.com/watch?v=8qDNemef5Is
Izvini da te prasam znam deka imas pisano ama nemozam da najdam. Od koga bese na polozitelno drugar
 
Член од
16 септември 2007
Мислења
1.486
Поени од реакции
338
Aj da vidime koi se na položitelno stanovište so pominat intervju od 2014 god. Neka se napravi spisok tuka koi se korisnici na forumot a se od 2014 god da vidime.. fala unapred..
 

Razor

u jelly?
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.469
Поени од реакции
100
што значи тоа "само со потврда" ? каква потврда, исто ли е произход, или документ од бугарско здружение ?
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.066
Postoi li rok za podignuvanje na drzavjanstvo i dali e obvrzno so molbata da se aplicira? Taka mi kazuva posrednikot, ili pretpostavuvam ja bara samo za da se logira i da zakaze? Pozdrav!
Nema rok, posrednikot gleda samo da ne te izgubi kako klient(gleda da ti gi soberi parite), pazi repaat mnogu za podigajne,ako si pameten mozis i sam da si ja zavrsis rabotata
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.714
Поени од реакции
2.891
Nema rok, posrednikot gleda samo da ne te izgubi kako klient(gleda da ti gi soberi parite), pazi repaat mnogu za podigajne,ako si pameten mozis i sam da si ja zavrsis rabotata
Za vakvi ubavi vesti ne se stedi pari osven ako ti stoi vo fioka abe odi pod itna postapka vadi go 200 300 evra so e bitno i mrs vo evropa pari da prais
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.066
Za vakvi ubavi vesti ne se stedi pari osven ako ti stoi vo fioka abe odi pod itna postapka vadi go 200 300 evra so e bitno i mrs vo evropa pari da prais
Pa toa moze i sam da go napravi,no gledas prasuva dali mora vednas da go podigne,znaci ne mu se brza nesto[DOUBLEPOST=1557473537][/DOUBLEPOST]
значи потврда=приозход=документ од бугарско здружение(пр.од лазар младенов)
сите овие се едно исто што се збори овде ?
Prvoto i tretoto se isto,a proishod se dobiva vo DABC vrz osnova na taa potvrda ili drug dokaz deka imas bugarsko poteklo
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
825
Поени од реакции
1.322
АЖУРИРАН СПИСОК ПОДРЕДЕН ПО ДАТУМИ

Clandestino - положително од 28.07.2018
Hipiko - положително од 18.09.2018
Honkonk - положително од 25.09.2018
NikolaZI - положително од 01.10.2018
Nikolai - положително почетокот на октомври 2018
Deance - положително од 22.10.2018
leksilium - положително од 25.10.2018
Jackson TF - положително од 05.11.2018
blue12 - положително од 15.11.2018/проверка од ВП 07.12.2018
Martin05 - положително од 20.11.2018
bile87 - положително од 21.11.2018
Skylake - положително од 28.11.2018
Soprano99 - положително од 12.2018
Dobre990 - положително од 03.12.2018
Simona 997 - положително од 03.12.2018
Ivica MMM - положително од 04.12.2018
kyrie11 - положително од 05.12.2018
JasonStatham - положително од 12.12.2018
burdus76 - положително од 12.12.2018
Drexel - положително од 12.12.2018
dantes 1984 - положително од 18.12.2018
DrMTR - положително од 18.12.2018
Лаки Лук - положително од 22.12.2018
mucko030 - положително од 25.01.2019
9b.g - положително од 30.01.2019
Biggamer83 - положително од 06.02.2019
Azsam - положително од 11/13.02.2019
rengoring - положително од 19.02.2019
pejo89 - положително крај на февруари 2019
BGJANA - положително од февруари 2019
kikikiki - положително од 19.02.2019
Callisto - положително од 20.02.2019
katekiki - положително од 27.02.2019
RaZ-R - положително крај на февруари 2019
Aryan - положително од 12.03.2019
limonka - положително од 12.03.2019
Root 5 - положително од 12.03.2019
seowizard - положително од 12.03.2019
Milll - положително од 19 март 2019
Pakito11 - положително од 25.03.2019
DRD86 - положително од 27.03.2019
N.Romson - положително од 27.03.2019
ognen101 - положително од 24.04.2019
palekrstic - положително од 30.04.2019
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.714
Поени од реакции
2.891
Pa toa moze i sam da go napravi,no gledas prasuva dali mora vednas da go podigne,znaci ne mu se brza nesto[DOUBLEPOST=1557473537][/DOUBLEPOST]
Prvoto i tretoto se isto,a proishod se dobiva vo DABC vrz osnova na taa potvrda ili drug dokaz deka imas bugarsko poteklo
Toa be brat jas se nerviram na nekoj zivotot mu vrede od tia pasos nekoj si go ladi vo fioka sonego ali ne e bitno sekoj so svoj um i pamet da ne razlagame da ne ja urivam ovaaa ubava euforija i atmosvera
 
Член од
9 јуни 2018
Мислења
43
Поени од реакции
38
АЖУРИРАН СПИСОК ПОДРЕДЕН ПО ДАТУМИ

Clandestino - положително од 28.07.2018
Hipiko - положително од 18.09.2018
Honkonk - положително од 25.09.2018
NikolaZI - положително од 01.10.2018
Nikolai - положително почетокот на октомври 2018
Deance - положително од 22.10.2018
leksilium - положително од 25.10.2018
Jackson TF - положително од 05.11.2018
blue12 - положително од 15.11.2018/проверка од ВП 07.12.2018
Martin05 - положително од 20.11.2018
bile87 - положително од 21.11.2018
Skylake - положително од 28.11.2018
Soprano99 - положително од 12.2018
Dobre990 - положително од 03.12.2018
Simona 997 - положително од 03.12.2018
Ivica MMM - положително од 04.12.2018
kyrie11 - положително од 05.12.2018
JasonStatham - положително од 12.12.2018
burdus76 - положително од 12.12.2018
Drexel - положително од 12.12.2018
dantes 1984 - положително од 18.12.2018
DrMTR - положително од 18.12.2018
Лаки Лук - положително од 22.12.2018
mucko030 - положително од 25.01.2019
9b.g - положително од 30.01.2019
Biggamer83 - положително од 06.02.2019
Azsam - положително од 11/13.02.2019
rengoring - положително од 19.02.2019
pejo89 - положително крај на февруари 2019
BGJANA - положително од февруари 2019
kikikiki - положително од 19.02.2019
Callisto - положително од 20.02.2019
katekiki - положително од 27.02.2019
RaZ-R - положително крај на февруари 2019
Aryan - положително од 12.03.2019
limonka - положително од 12.03.2019
Root 5 - положително од 12.03.2019
seowizard - положително од 12.03.2019
Milll - положително од 19 март 2019
Pakito11 - положително од 25.03.2019
DRD86 - положително од 27.03.2019
N.Romson - положително од 27.03.2019
ognen101 - положително од 24.04.2019
palekrstic - положително од 30.04.2019
Norsk - положително од 05.08.2018 без проверка
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom