Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
M

mucu

Гостин
Znaci i posle se, posle site najgolemi skandali vo istorijata sto se slucija, pak izdavaat pasosi samo so potvrdi. Sega sum siguren deka sekogas ke davaat pasosi na nas, i sekoj sto vika deka potvrdite se toalet hartija moze da odi da se leci.
 
Последно уредено од модератор:
Член од
1 октомври 2011
Мислења
828
Поени од реакции
784
АЖУРИРАН СПИСОК

И јас да се додадам


Aryan - положително од 12.03.2019
Jackson TF - положително од 05.11.2018
blue12-polozitelno 15.11.2018/proverka od VP 07.12.2018
Ivica MMM – положително од 04.12.2018
Dobre990-положително 03.12.2018
JasonStatham - положително од 12.12.2018
dantes 1984-положително 18.12.2018
Лаки Лук - положително од 22.12.2018
Simona 997-положително од 03.12.2018
DrMTR-положително 18.12.2018
Azsam polozitelno 11/13.02.2019
pejo89-положително крај на фебруари
rengoring - положително од 19.02.2019
BGJANA - положително од февруари 2019
Root 5 - положително од 12.03.2019
palekrstic - положително од 30.04.2019
DRD86 - положително од 27.03.2019
N.Romson - положително од 27. 03. 2019
mucko030 - положително од 25.01.2019
Callisto - положително од 20.02.2019
seowizard - положително од 12.03.2019
Soprano99 - положително декември 2018
Pakito11 - положително од 25.03.2019
Skylake - положително од 28.11.2018
NikolaZI - положително од 01.10.2018
Hipiko - положително од 18.09.2018
b.g - положително од 30.01.2019
kyrie11 - положително од 05.12.2018
kikikiki-положително од 19.02.2019
bile87-положително од 21.11.2018
katekiki-Polozitelno od 27.02.2019
Martin05-polozitelno 20 ноември 2018
ognen101 Положителна од 24.04.2019
burdus76-положително 12.12.2018
Drexel-положително 12.12.2018
Milll-положително 19 март 2019
limonka-положително 12 март 2019
RaZ-R -положително крај на фебруари
 
Член од
9 јануари 2019
Мислења
47
Поени од реакции
99
Aryan - положително од 12.03.2019
Jackson TF - положително од 05.11.2018
blue12-polozitelno 15.11.2018/proverka od VP 07.12.2018
Ivica MMM – положително од 04.12.2018
Dobre990-положително 03.12.2018
JasonStatham - положително од 12.12.2018
dantes 1984-положително 18.12.2018
Лаки Лук - положително од 22.12.2018
Simona 997-положително од 03.12.2018
DrMTR-положително 18.12.2018
Azsam polozitelno 11/13.02.2019
pejo89-положително крај на фебруари
rengoring - положително од 19.02.2019
BGJANA - положително од февруари 2019
Root 5 - положително од 12.03.2019
palekrstic - положително од 30.04.2019
DRD86 - положително од 27.03.2019
N.Romson - положително од 27. 03. 2019
mucko030 - положително од25.01.2019
Callisto - положително од 20.02.2019
seowizard - положително од 12.03.2019
Soprano99 - положително декември 2018
Pakito11 - положително од 25.03.2019
Skylake - положително од 28.11.2018
NikolaZI - положително од01.10.2018
Hipiko - положително од 18.09.2018
b.g - положително од 30.01.2019
kyrie11 - положително од 05.12.2018
kikikiki-положително од 19.02.2019
bile87-положително од 21.11.2018
katekiki-Polozitelno od 27.02.2019
Martin05-polozitelno 20 ноември 2018
ognen101 Положителна од 24.04.2019
burdus76-положително 12.12.2018
Drexel-положително 12.12.2018
Milll-положително 19 март 2019
limonka-положително 12 март 2019
RaZ-R -положително крај на фебруари
Nikolai - положително од почетокот на октомври 2018
 
Член од
14 јули 2017
Мислења
145
Поени од реакции
384
АЖУРИРАН СПИСОК

И јас да се додадам


Aryan - положително од 12.03.2019
Jackson TF - положително од 05.11.2018
blue12-polozitelno 15.11.2018/proverka od VP 07.12.2018
Ivica MMM – положително од 04.12.2018
Dobre990-положително 03.12.2018
JasonStatham - положително од 12.12.2018
dantes 1984-положително 18.12.2018
Лаки Лук - положително од 22.12.2018
Simona 997-положително од 03.12.2018
DrMTR-положително 18.12.2018
Azsam polozitelno 11/13.02.2019
pejo89-положително крај на фебруари
rengoring - положително од 19.02.2019
BGJANA - положително од февруари 2019
Root 5 - положително од 12.03.2019
palekrstic - положително од 30.04.2019
DRD86 - положително од 27.03.2019
N.Romson - положително од 27. 03. 2019
mucko030 - положително од 25.01.2019
Callisto - положително од 20.02.2019
seowizard - положително од 12.03.2019
Soprano99 - положително декември 2018
Pakito11 - положително од 25.03.2019
Skylake - положително од 28.11.2018
NikolaZI - положително од 01.10.2018
Hipiko - положително од 18.09.2018
b.g - положително од 30.01.2019
kyrie11 - положително од 05.12.2018
kikikiki-положително од 19.02.2019
bile87-положително од 21.11.2018
katekiki-Polozitelno od 27.02.2019
Martin05-polozitelno 20 ноември 2018
ognen101 Положителна од 24.04.2019
burdus76-положително 12.12.2018
Drexel-положително 12.12.2018
Milll-положително 19 март 2019
limonka-положително 12 март 2019
RaZ-R -положително крај на фебруари
Biggamer83 - polozitelno 06.02.2019 (baram zenska za ozbilno) :D
 
Член од
22 мај 2011
Мислења
20
Поени од реакции
7
Образувана преписка N:8467/2018/31.05.2018 г. Преписката се намира в процедура по зад'лжително с'гласуване.
shto znaci ova i koja e sledna postapka ve molam pisete
 
Член од
9 мај 2019
Мислења
32
Поени од реакции
22
Zdravo na site, nov sum tuka..
Na intervju bev noemvri 2016, aa sega od 5 april cekam proverka od vice, nekoe iskustvo.?
 
Член од
19 јануари 2019
Мислења
121
Поени од реакции
198
Колку пари ќе те чини тоа, пиши ако не е тајна, или во порака и преку кој посредник ?
кажи како среди во исти ден да ти е сликањето ?[DOUBLEPOST=1557441721][/DOUBLEPOST]
АЖУРИРАН СПИСОК

И јас да се додадам


Aryan - положително од 12.03.2019
Jackson TF - положително од 05.11.2018
blue12-polozitelno 15.11.2018/proverka od VP 07.12.2018
Ivica MMM – положително од 04.12.2018
Dobre990-положително 03.12.2018
JasonStatham - положително од 12.12.2018
dantes 1984-положително 18.12.2018
Лаки Лук - положително од 22.12.2018
Simona 997-положително од 03.12.2018
DrMTR-положително 18.12.2018
Azsam polozitelno 11/13.02.2019
pejo89-положително крај на фебруари
rengoring - положително од 19.02.2019
BGJANA - положително од февруари 2019
Root 5 - положително од 12.03.2019
palekrstic - положително од 30.04.2019
DRD86 - положително од 27.03.2019
N.Romson - положително од 27. 03. 2019
mucko030 - положително од 25.01.2019
Callisto - положително од 20.02.2019
seowizard - положително од 12.03.2019
Soprano99 - положително декември 2018
Pakito11 - положително од 25.03.2019
Skylake - положително од 28.11.2018
NikolaZI - положително од 01.10.2018
Hipiko - положително од 18.09.2018
b.g - положително од 30.01.2019
kyrie11 - положително од 05.12.2018
kikikiki-положително од 19.02.2019
bile87-положително од 21.11.2018
katekiki-Polozitelno od 27.02.2019
Martin05-polozitelno 20 ноември 2018
ognen101 Положителна од 24.04.2019
burdus76-положително 12.12.2018
Drexel-положително 12.12.2018
Milll-положително 19 март 2019
limonka-положително 12 март 2019
RaZ-R -положително крај на фебруари
Biggamer83 - polozitelno 06.02.2019 (baram zenska za ozbilno) :D
Јас положително од 25-10 2018
 
Последно уредено:
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.269
Поени од реакции
1.236
да бе браќа ова потпишано било стварно проверено е и закажано е подигање и сликање на 14 сега ке пишам датали чим се вратам ЧЕСТИТО НА ОНИЕ КОЈ ДОБИЈА а оние кој сеуште чекаат ТРПЕНИЕ пасоши имало и ке има СЕЛСКИ моабети не слушајте,поздрав до всички и среќно[DOUBLEPOST=1557446974][/DOUBLEPOST]https://www.youtube.com/watch?v=8qDNemef5Is
 

Attachments

Член од
8 ноември 2012
Мислења
8
Поени од реакции
20
Postoi li rok za podignuvanje na drzavjanstvo i dali e obvrzno so molbata da se aplicira? Taka mi kazuva posrednikot, ili pretpostavuvam ja bara samo za da se logira i da zakaze? Pozdrav!
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.535
АЖУРИРАН СПИСОК

Aryan - положително од 12.03.2019
Jackson TF - положително од 05.11.2018
blue12-polozitelno 15.11.2018/proverka od VP 07.12.2018
Ivica MMM – положително од 04.12.2018
Dobre990-положително 03.12.2018
JasonStatham - положително од 12.12.2018
dantes 1984-положително 18.12.2018
Лаки Лук - положително од 22.12.2018
Simona 997-положително од 03.12.2018
DrMTR-положително 18.12.2018
Azsam polozitelno 11/13.02.2019
pejo89-положително крај на фебруари
rengoring - положително од 19.02.2019
BGJANA - положително од февруари 2019
Root 5 - положително од 12.03.2019
palekrstic - положително од 30.04.2019
DRD86 - положително од 27.03.2019
N.Romson - положително од 27. 03. 2019
mucko030 - положително од 25.01.2019
Callisto - положително од 20.02.2019
seowizard - положително од 12.03.2019
Soprano99 - положително декември 2018
Pakito11 - положително од 25.03.2019
Skylake - положително од 28.11.2018
NikolaZI - положително од 01.10.2018
Hipiko - положително од 18.09.2018
b.g - положително од 30.01.2019
kyrie11 - положително од 05.12.2018
kikikiki-положително од 19.02.2019
bile87-положително од 21.11.2018
katekiki-Polozitelno od 27.02.2019
Martin05-polozitelno 20 ноември 2018
ognen101 Положителна од 24.04.2019
burdus76-положително 12.12.2018
Drexel-положително 12.12.2018
Milll-положително 19 март 2019
limonka-положително 12 март 2019
RaZ-R -положително крај на фебруари
Nikolai - положително почетокот на октомври 2018
Biggamer83 - polozitelno 06.02.2019
leksilium - положително 25-10 2018
 
Член од
18 декември 2018
Мислења
136
Поени од реакции
146
Aryan - положително од 12.03.2019
Jackson TF - положително од 05.11.2018
blue12-polozitelno 15.11.2018/proverka od VP 07.12.2018
Ivica MMM – положително од 04.12.2018
Dobre990-положително 03.12.2018
JasonStatham - положително од 12.12.2018
dantes 1984-положително 18.12.2018
Лаки Лук - положително од 22.12.2018
Simona 997-положително од 03.12.2018
DrMTR-положително 18.12.2018
Azsam polozitelno 11/13.02.2019
pejo89-положително крај на фебруари
rengoring - положително од 19.02.2019
BGJANA - положително од февруари 2019
Root 5 - положително од 12.03.2019
palekrstic - положително од 30.04.2019
DRD86 - положително од 27.03.2019
N.Romson - положително од 27. 03. 2019
mucko030 - положително од 25.01.2019
Callisto - положително од 20.02.2019
seowizard - положително од 12.03.2019
Soprano99 - положително декември2018
Pakito11 - положително од 25.03.2019
Skylake - положително од 28.11.2018
NikolaZI - положително од 01.10.2018
Hipiko - положително од 18.09.2018
b.g - положително од 30.01.2019
kyrie11 - положително од 05.12.2018
kikikiki-положително од 19.02.2019
bile87-положително од 21.11.2018
katekiki-Polozitelno od 27.02.2019
Martin05-polozitelno 20 ноември 2018
ognen101 Положителна од 24.04.2019
burdus76-положително 12.12.2018
Drexel-положително 12.12.2018
Milll-положително 19 март 2019
limonka-положително 12 март 2019
RaZ-R -положително крај на фебруари
Biggamer83 - polozitelno 06.02.2019(baram zenska za ozbilno) :D
Clandestino- polozitelno 28. Juli 2018
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.535
АЖУРИРАН СПИСОК ПОДРЕДЕН ПО ДАТУМИ

Clandestino- polozitelno 28. Juli 2018
Hipiko - положително од 18.09.2018
NikolaZI - положително од 01.10.2018
Nikolai - положително почетокот на октомври 2018
Deance-Polzitelno 22-10-2018
leksilium - положително 25-10 2018
Jackson TF - положително од 05.11.2018
blue12-polozitelno 15.11.2018/proverka od VP 07.12.2018
Martin05-polozitelno 20 ноември 2018
bile87-положително од 21.11.2018
Skylake - положително од 28.11.2018
Soprano99 - положително декември 2018
Dobre990-положително 03.12.2018
Simona 997-положително од 03.12.2018
Ivica MMM – положително од 04.12.2018
kyrie11 - положително од 05.12.2018
JasonStatham - положително 12.12.2018
burdus76-положително 12.12.2018
Drexel-положително 12.12.2018
dantes 1984-положително 18.12.2018
DrMTR-положително 18.12.2018
Лаки Лук - положително од 22.12.2018
mucko030 - положително од 25.01.201
9b.g - положително од 30.01.2019
Biggamer83 - polozitelno 06.02.2019
Azsam polozitelno 11/13.02.2019
rengoring - положително од 19.02.2019
pejo89-положително крај на фебруари
BGJANA - положително од февруари 2019
kikikiki-положително од 19.02.2019
Callisto - положително од 20.02.2019
katekiki-Polozitelno od 27.02.2019
RaZ-R -положително крај на фебруари
Aryan - положително од 12.03.2019
limonka-положително 12.03.2019
Root 5 - положително од 12.03.2019
seowizard - положително од 12.03.2019
Milll-положително 19 март 2019
Pakito11 - положително од 25.03.2019
DRD86 - положително од 27.03.2019
N.Romson - положително од 27. 03. 2019
ognen101 Положителна од 24.04.2019
palekrstic - положително од 30.04.2019
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom