Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
3 април 2019
Мислења
5
Поени од реакции
2
Aryan polozitelno od 12.03.2019
Jackson TF polozitelno od 05.11.2018
Ivica MMM polozitelno 04.12.2018
Dobre990
dantes 1984
Лаки Лук polozitelno 22.12.2018
Simona 997
Dr.MTR
Azsam
pejo89
rengoring polozitelno 19 02 2019
Root 5 - polozitelno 12.03.2019
palekrstic-положително од 30.04.2019
DRD86: положително од 27.03.2019
N.Romson polozitelno od 27. 03. 2019
mucko030 - положително од 25.01.2019
Callisto - положително од 20.02.2019
seowizard-положително 12.03.2019
kyrie11 - положително од 05.12.2018
 
Член од
21 февруари 2019
Мислења
41
Поени од реакции
76
Список: Интервју 2016 со дополнителна проверка

Aryan - положително од 12.03.2019
Jackson TF - положително од 05.11.2018
Ivica MMM – положително од 04.12.2018
Dobre990
dantes 1984
Лаки Лук - положително од 22.12.2018
Simona 997
Dr.MTR
Azsam
pejo89
rengoring - положително од 19.02.2019
BGJANA - положително од февруари 2019
Root 5 - положително од 12.03.2019
palekrstic - положително од 30.04.2019
DRD86 - положително од 27.03.2019
N.Romson - положително од 27. 03. 2019
mucko030 - положително од 25.01.2019
Callisto - положително од 20.02.2019
seowizard - положително од 12.03.2019
Soprano99 - положително од декември 2018
Pakito11 - положително од 25.03.2019
Skylake - положително од 28.11.2018
NikolaZI - положително од 01.10.2018
Hipiko - положително од 18.09.2018
b.g - положително од 30.01.2019
kyrie11 - положително од 05.12.2018
 
Член од
31 август 2012
Мислења
286
Поени од реакции
75
Ima li nekoj sto bil na intervju vo april ovaa godina i dali se uste stoe obrazuvana prepiska ili im se smenilo vo zadolzitalna. Jas bev na 18 i se uste mi e obrazuvana prepiska.
Cestitki do site koi ovie denovi imaat potpisan ukaz.
 
Член од
25 септември 2015
Мислења
32
Поени од реакции
66
Aryan polozitelno od 12.03.2019
Jackson TF polozitelno od 05.11.2018
Ivica MMM polozitelno 04.12.2018
Dobre990
dantes 1984
Лаки Лук polozitelno 22.12.2018
Simona 997
Dr.MTR
Azsam
pejo89
rengoring polozitelno 19 02 2019
Root 5 - polozitelno 12.03.2019
palekrstic-положително од 30.04.2019
DRD86: положително од 27.03.2019
N.Romson polozitelno od 27. 03. 2019
mucko030 - положително од 25.01.2019
Callisto - положително од 20.02.2019
seowizard-положително 12.03.2019
kyrie11 - положително од 05.12.2018
bile87-положително од 21.11.2018
 
Член од
12 декември 2018
Мислења
115
Поени од реакции
179
Jackson TF
Ivica MMM
Dobre990
dantes 1984
Laku Luk
Simona 997
Dr.MTR
Azsam polozitelno 11/13.02.2019
pejo89
rengoring polozitelno 19 02 2019
jas....
Root 5 - polozitelno 12.03.2019
palekrstic-положително од 30.04.2019
DRD86: положително од 27.03.2019
N.Romson polozitelno od 27. 03. 2019
___________________________
Sekoj neka stavi data koga e na
Polozitelno copi paste ke imame
Podobra preglednost
 
Член од
5 јули 2018
Мислења
237
Поени од реакции
193
Список: Интервју 2016 со дополнителна проверка

Aryan - положително од 12.03.2019
Jackson TF - положително од 05.11.2018
Ivica MMM – положително од 04.12.2018
Dobre990
dantes 1984
Лаки Лук - положително од 22.12.2018
Simona 997
Dr.MTR
Azsam
pejo89
rengoring - положително од 19.02.2019
BGJANA - положително од февруари 2019
Root 5 - положително од 12.03.2019
palekrstic - положително од 30.04.2019
DRD86 - положително од 27.03.2019
N.Romson - положително од 27. 03. 2019
mucko030 - положително од 25.01.2019
Callisto - положително од 20.02.2019
seowizard - положително од 12.03.2019
Soprano99 - положително од декември 2018
Pakito11 - положително од 25.03.2019
Skylake - положително од 28.11.2018
NikolaZI - положително од 01.10.2018
Hipiko - положително од 18.09.2018
b.g - положително од 30.01.2019
kyrie11 - положително од 05.12.2018
bile87 - polozitelno 21.11.2018
 
Член од
1 мај 2010
Мислења
11
Поени од реакции
16
Jackson TF polozitelno od 05.11.2018
Ivica MMM
Dobre990
dantes 1984
Laku Luk
Simona 997
Dr.MTR
Azsam
pejo89
rengoring polozitelno 19 02 2019
Root 5 - polozitelno 12.03.2019
palekrstic-положително од 30.04.2019
DRD86: положително од 27.03.2019
N.Romson polozitelno od 27. 03. 2019
mucko030 - положително од 25.01.2019
Callisto - положително од 20.02.2019
___________________________
Sekoj neka stavi data koga e na
Polozitelno copi paste ke imame
Podobra preglednost
Polozitelno od 27.02.2019
 
Член од
1 мај 2010
Мислења
11
Поени од реакции
16
Список: Интервју 2016 со дополнителна проверка

Aryan - положително од 12.03.2019
Jackson TF - положително од 05.11.2018
Ivica MMM – положително од 04.12.2018
Dobre990
dantes 1984
Лаки Лук - положително од 22.12.2018
Simona 997
Dr.MTR
Azsam
pejo89
rengoring - положително од 19.02.2019
BGJANA - положително од февруари 2019
Root 5 - положително од 12.03.2019
palekrstic - положително од 30.04.2019
DRD86 - положително од 27.03.2019
N.Romson - положително од 27. 03. 2019
mucko030 - положително од 25.01.2019
Callisto - положително од 20.02.2019
seowizard - положително од 12.03.2019
Soprano99 - положително од декември 2018
Pakito11 - положително од 25.03.2019
Skylake - положително од 28.11.2018
NikolaZI - положително од 01.10.2018
Hipiko - положително од 18.09.2018
b.g - положително од 30.01.2019
kyrie11 - положително од 05.12.2018
Положителна од 27.022019
 
Член од
14 април 2019
Мислења
14
Поени од реакции
18
91××/2016

20 ноември 2018 Променето во...

Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Република Б'лгарија
 
Член од
11 јануари 2018
Мислења
28
Поени од реакции
70
Imam edno prasanje. Zakazav za podiganje na drzavjanstvoto no ne mi stigna email nikakov. Koga se obidov povtorno da rezerviram mi pisuva deka veke imam rezervirano. Citav unazad deka demek email trebalo da pratat pa toj ispecaten se nosel za podiganje.
Rezervirav vcera i eve do deneska nisto nema stignato.
 
Член од
12 март 2019
Мислења
25
Поени од реакции
34
Откако ќе му биде издадено декретот и се чини дека копчето закажува состанок за да ги собереш документите, колку е најстариот датум за пикап? Можете ли да резервирате следниот ден или следната недела?
 
Член од
12 декември 2018
Мислења
115
Поени од реакции
179
Imam edno prasanje. Zakazav za podiganje na drzavjanstvoto no ne mi stigna email nikakov. Koga se obidov povtorno da rezerviram mi pisuva deka veke imam rezervirano. Citav unazad deka demek email trebalo da pratat pa toj ispecaten se nosel za podiganje.
Rezervirav vcera i eve do deneska nisto nema stignato.
Vidi da ne ti e vo spam mail ili neshto, zavisi koj servis go koristish.
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom