Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
27 септември 2010
Мислења
735
Поени од реакции
452
Со потекло преку братми.
Ама сопругата е без потекло заедно поддадовме документи во 2016, во ист ден бевме на интервју, и во ист ден добивме потписи.
Инаку Советот на граѓани ми одобри во јули 2018, во август 2018 се смени во ПРОВЕРКА КАЈ ВИЦЕПРЕЗИДЕНТОТ се до вчера.[DOUBLEPOST=1557415357][/DOUBLEPOST]

Денеска зборував со човекот ми рече дека тој ќе завршел работа и вечер ќе ме бара, па ќе пишам.
Samo preku brat si bez potvrda I soprugata
 
Член од
2 октомври 2018
Мислења
217
Поени од реакции
271
Ајдее ајдее денес на ред се јули положително!!!
Дајбоже така да продолжат па август, септември.... Итн.... За ситеее!!!
Koga da ocekuvam jas ? 5ti noemvri polozitelno. Se nadevam do krajot na ovaa godina ke potpisat
 
Член од
9 мај 2019
Мислења
48
Поени од реакции
15
Со потекло преку братми.
Ама сопругата е без потекло заедно поддадовме документи во 2016, во ист ден бевме на интервју, и во ист ден добивме потписи.
Инаку Советот на граѓани ми одобри во јули 2018, во август 2018 се смени во ПРОВЕРКА КАЈ ВИЦЕПРЕЗИДЕНТОТ се до вчера.[DOUBLEPOST=1557415357][/DOUBLEPOST]

Денеска зборував со човекот ми рече дека тој ќе завршел работа и вечер ќе ме бара, па ќе пишам.
Vasata sopruga bez dopolnitelni dokumenti bese na proverka kaj viceprez.i isto zema kako tebe?
 
Член од
16 април 2018
Мислења
62
Поени од реакции
71
Od zadolzitelno na finalna skoro na nekoj da mu se smenil status? Jas sum so status zadolzitelbo od april 2018 odnosno 13 meseci
 
Член од
27 ноември 2018
Мислења
211
Поени од реакции
360
Vasata sopruga bez dopolnitelni dokumenti bese na proverka kaj viceprez.i isto zema kako tebe?
Кај неа никогаш не пишуваше дека е на ПРОВЕРКА КАЈ ВИЦЕПРЕЗИДЕНТОТ. Така кај мене беше. Кај неа стоеше само дека Советот и одобрил и дека се чека потпис.
Никакви дополнителни документи.
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.535
Koga da ocekuvam jas ? 5ti noemvri polozitelno. Se nadevam do krajot na ovaa godina ke potpisat
Јас мислам дека овие денови, можеби наредната недела, ако продолжи со ова темпо. Така викаат дека ќе ги испотпише сите што чекаат... Незнам останува да видиме. Но сепак мислам дека повеќе нема многу да се чека.
 
Член од
24 февруари 2019
Мислења
32
Поени од реакции
47
Еве од јули била на положително


Aryan polozitelno od 12.03.2019
Jackson TF polozitelno od 05.11.2018
Ivica MMM
Dobre990
dantes 1984
Лаки Лук polozitelno 22.12.2018
Simona 997
Dr.MTR
Azsam
pejo89
rengoring polozitelno 19 02 2019
Root 5 - polozitelno 12.03.2019
palekrstic-положително од 30.04.2019
DRD86: положително од 27.03.2019
N.Romson polozitelno od 27. 03. 2019
mucko030 - положително од 25.01.2019
Callisto - положително од 20.02.2019
seowizard-положително 12.03.2019
___________________________
Sekoj neka stavi data koga e na
Polozitelno copi paste ke imame
Podobra preglednost
 
Член од
5 јули 2018
Мислења
237
Поени од реакции
193
Јас мислам дека овие денови, можеби наредната недела, ако продолжи со ова темпо. Така викаат дека ќе ги испотпише сите што чекаат... Незнам останува да видиме. Но сепак мислам дека повеќе нема многу да се чека.
I spored tebe nie so sme poslednite so polozitelno mart 2019 koga ke potpise na nas?
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.535
I spored tebe nie so sme poslednite so polozitelno mart 2019 koga ke potpise na nas?
Леле незнам, и јас сум во исти кош, али како што беше порано, лани пред застојот се чекаше од два месеци преку сила 4 месеци. Така да не верувам дека ќе биде повеќе од 4 месеци, а највеќе се надевам дека за два месеци ќе биде:P
 
Член од
4 април 2015
Мислења
178
Поени од реакции
251
Aryan polozitelno od 12.03.2019
Jackson TF polozitelno od 05.11.2018
Ivica MMM polozitelno 04.12.2018
Dobre990
dantes 1984
Лаки Лук polozitelno 22.12.2018
Simona 997
Dr.MTR
Azsam
pejo89
rengoring polozitelno 19 02 2019
Root 5 - polozitelno 12.03.2019
palekrstic-положително од 30.04.2019
DRD86: положително од 27.03.2019
N.Romson polozitelno od 27. 03. 2019
mucko030 - положително од 25.01.2019
Callisto - положително од 20.02.2019
seowizard-положително 12.03.2019
 
Член од
28 август 2018
Мислења
134
Поени од реакции
107
Јас мислам дека овие денови, можеби наредната недела, ако продолжи со ова темпо. Така викаат дека ќе ги испотпише сите што чекаат... Незнам останува да видиме. Но сепак мислам дека повеќе нема многу да се чека.
Ti se voshituvam na entuzijazamot, i se nadevam deka si vo pravo. :)
 
Член од
5 јули 2018
Мислења
237
Поени од реакции
193
Леле незнам, и јас сум во исти кош, али како што беше порано, лани пред застојот се чекаше од два месеци преку сила 4 месеци. Така да не верувам дека ќе биде повеќе од 4 месеци, а највеќе се надевам дека за два месеци ќе биде:P
Eeee cul te Gospod Bog Pale do letoto da bide ke se prerodam ponovo. :angel:
 
Член од
9 мај 2019
Мислења
48
Поени од реакции
15
Кај неа никогаш не пишуваше дека е на ПРОВЕРКА КАЈ ВИЦЕПРЕЗИДЕНТОТ. Така кај мене беше. Кај неа стоеше само дека Советот и одобрил и дека се чека потпис.
Никакви дополнителни документи.
I nie sme taka mazot mi so dopolnitelni jas ne odnesov nisto,i dvajcata sme na proverka kaj vice.od 2013
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom