Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
18 февруари 2019
Мислења
5
Поени од реакции
16
Здраво да прашам дали има некој со документи од родител да бил на интервју од септември до декември 2017.
Брат ми беше во септемри 2017, а јас во декември 2017во Софија и уште ни стои:
Образувана преписка N:10***/2017/18.10.2017 г. Преписката се намира в процедура по зад'лжително с'гласуване.
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.065
Член од
29 август 2018
Мислења
14
Поени од реакции
18
Здраво да прашам дали има некој со документи од родител да бил на интервју од септември до декември 2017.
Брат ми беше во септемри 2017, а јас во декември 2017во Софија и уште ни стои:
Образувана преписка N:10***/2017/18.10.2017 г. Преписката се намира в процедура по зад'лжително с'гласуване.
Eve jas so dokumenti od roditel vo Septemvri 2017 i seuste na zadolzitelna preku konzulat vo Bitola
 
Член од
25 август 2014
Мислења
143
Поени од реакции
225
Kolku vreme bese na finalna?[DOUBLEPOST=1550501822][/DOUBLEPOST]
Ako si eden den posle nego znaci utre,zautre i tebe te redat na finalna
se sekjavam na ist datum ni se smena so @AzSam od dopolnitelna vo finalna, 11 januari bese. Jas sum uste na finalna. Se mi se cini me imaat preskoknato, poso site se na polozitelno so bea do 02.03 so rok. i malce potoa
 
Член од
16 април 2018
Мислења
56
Поени од реакции
59
Posle nekolku nedeli od intervju se menuva statusot kaj site vo zadolzitelno,bi trebalo i kaj tebe taka da pisuva, a za vo finalna treba uste da cekas rano ti e
Da, zadolzitelno mi e uste pd april lani, a mi kazaa deka finalna za 10 meseci sto znaci deka sega trebase veke da se smeni. No, kako sto gledam se e zakasneto pa valjda e i mojov slucaj taka
 
Член од
14 февруари 2018
Мислења
18
Поени од реакции
24
Здраво луѓе, бев редовен читател ама понекогаш темава забегува на сосема друга страна па така и јас забегав и не сум во тек. Дали некој има некоја информација од 2014та дали потпишуваат кај вицето и до кај се стигнати 8 месеци чекам потпис... бројче 41**/2014 фала поздрав
 
Член од
18 февруари 2019
Мислења
23
Поени од реакции
48
Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Република Б'лгарија

Оваа ми го пишува веќе од август 2018 година а имам поднесено 2016 , интервју имав 18 август 2017 година, дали некој е запознаен уште колку би чекала за указ фала однапред
 
Член од
1 октомври 2011
Мислења
828
Поени од реакции
784
Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Република Б'лгарија

Оваа ми го пишува веќе од август 2018 година а имам поднесено 2016 , интервју имав 18 август 2017 година, дали некој е запознаен уште колку би чекала за указ фала однапред
Не знам а и никој не знае. Само знам дека сите наеднаш ќе ни потпишат.
 
Член од
1 октомври 2011
Мислења
828
Поени од реакции
784
Ова дека наеднаш ќе потпишат ти кажа релевантен фактор или од мене до тебе.
хаха моја надеж :) Иначе му пишав сега на посредников преку кој одев, да видам што ќе каже. Штом ми врати ќе споделам.
 
Член од
26 октомври 2018
Мислења
14
Поени од реакции
15
Здраво да прашам дали има некој со документи од родител да бил на интервју од септември до декември 2017.
Брат ми беше во септемри 2017, а јас во декември 2017во Софија и уште ни стои:
Образувана преписка N:10***/2017/18.10.2017 г. Преписката се намира в процедура по зад'лжително с'гласуване.
Isto i kaj mene, dokumenti od roditel intervju noemvri 2017, uste stoi zadolzitelno.
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom