Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Другар не ме вреѓаш со Северџан горд сум на името СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА, сабајлето бев да галсам на референдум меѓу првите! :)
Тоа ми е муабетот, не треба никој да се нервира, ако не се стекнал незаконски со произход или друг документ, ќе си добие државјанство, дури и побрзо сега, бидејќи да не се повторувам, паднат е рејтингот, и оваа мизерна држава ќе влезе во ЕУ, ама све бива..... Може пак ќе се појави некој лик како Гвујо, па што ќе ни сменат 500-600е плус минус во животов, а да си имаме резерва ЕУ држава :)
Dosta jadese lajna,odi sega glasaj na nekoj referendum za golema albanija i mrsh na nekoj albanski forum nerviraj gi tamu Albancite tvoj,aman zatni mucka
 
Член од
1 април 2014
Мислења
285
Поени од реакции
186
Dosta jadese lajna,odi sega glasaj na nekoj referendum za golema albanija i mrsh na nekoj albanski forum nerviraj gi tamu Albancite tvoj,aman zatni mucka
Е за ова мислев резервна држава, тешко ќе се искорени груевизмот од оваа, ботови на сите страни :)))
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Здраво на сите..
Вака сега 2017 поднесов документи со посредник, по извесно време, посредникот ме префрла преку бг конзулат во Битола и поради икс причини си ја терам постапката сам...
Крај на 2018 зедов државјанство исто од бг конзулат во Битола.. Каде што ми дадоа бугарски тел. број и ми рекоја да звонам после нова год. И да прашам дали се стасани моите документи кај нив..
Сега прашањето ми е.. Што треба да правам понатаму... Дали бил некој во слична ситуација.. Дали тие(луѓето од бројот каде што треба да се јавам) ги даваат упат што треба да правиш, кои документи, каде во бг треба да одиш...?? Ве молам доколку некој има познавање од процедура а да ми објасни
Благодарам
Од кога ќе пристигне известувањето, ќе регистрираш адреса, потоа жатичен број, за на крај, да се сликаш
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
целата процедура се на се трае 4/5 години никој да не лаже..
Ме прочита добро или? Кој да ме лаже?

Освен тоа, има случаи што земаат пасош за 2 години, а има и што чекаат по 8 години... така да..
Тоа и беше мојата поента.. да видиме статистички кој/кога/како и зошто..

@deksamk и @orel100 ... ај да не се караме, прва и последна опомена да се вратите он-топик на темава.
 
Член од
5 јули 2018
Мислења
237
Поени од реакции
193
Ajde post za ti sto sme seuste na dopolnitelna vo grupata da imame evidencija. Pisete koga ste bile na intervju i kade i do koga treba da dostavite dopolnitelni dokumenti.

Eve jas prva....
10.11.2016 / 23.04.2018- Sofija
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.641
Поени од реакции
27.888
Последно уредено:
Член од
1 април 2014
Мислења
285
Поени од реакции
186
Дали има некој што сега скоро бил на интервју, имам прашање Ве молам?
Пишете ПП.
Фала!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom