Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

RaZ-R

Артилерец
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3.304
Поени од реакции
2.177
Може 2 години како поднел документи.
 
Член од
15 септември 2014
Мислења
232
Поени од реакции
129
:(lele 24meseci fujjjj
Така..24 месеци откако советот ми го одобри државјанството, јули 2017 се смени во Проверка от Вицепрезидента...и до ден денес е така. Добив врз основа на венчаница од баба ми од бг егзархија, откако ме ставија на пров. от Вицепрезидентот... однесов во МП документ од Архивот во Велико Трново за дедо ми војник... и ете... 20 месеци проверка од вицепрезидента, 24 како советот ми одобри. ете... 7..5/2015
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom