Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
2 мај 2018
Мислења
136
Поени од реакции
142
Drugar da pojasnis koja godina na intervju brojce .koga potpisan dali ima promena stranicata
Pred eden den si go proveruval brojceto , go imal istiot status za potpis od viceto , drugiot den mu pisuva prateno vo ambasada SK. , Ttetiot den mu se javuvaat od ambasada da odnesi sliki i da si go podigne drzavjanstvoto . tolku znam inace moj rodnina , preku dedo i tatko bugari , cekase tocno 5 godini sakate veruvajte sakale ne ....brojcina ova ona neznam posto ne go prasav
 
Член од
31 мај 2014
Мислења
172
Поени од реакции
306
jas koga si odam sekoj pat italija bergamo za sofija i nikakov problem nemam[DOUBLEPOST=1549719068][/DOUBLEPOST]
zalam te ama na izlez od svajcarija nikoj pat nema kontrola,vo nedelata 1pat odam na setane vo itali

zalam te ama na izlez od svajcarija italija nemas nikoj pat kontrola,koga ne razbiras kuti si nikoj ne ti kazuva da veruvas[DOUBLEPOST=1549720727][/DOUBLEPOST]
Швајцарија не е во Европска Унија, и на граница има СТРОГИ контроли за сите пасоши, независно дали е од ЕУ, (БГ), УСА, Канада или Австралија. Не знам како тебе не те контролираат :), ама познавам лично многу што се зезнале со БГ пасош пробале без гарантно писмо каде одат да влезат па се вратени од граница.
 
Член од
18 септември 2014
Мислења
827
Поени од реакции
746
Она е со дипломатски пасош затоа не ја тресат на граница. :D
 
Член од
19 ноември 2018
Мислења
178
Поени од реакции
204
Швајцарија не е во Европска Унија, и на граница има СТРОГИ контроли за сите пасоши, независно дали е од ЕУ, (БГ), УСА, Канада или Австралија. Не знам како тебе не те контролираат :), ама познавам лично многу што се зезнале со БГ пасош пробале без гарантно писмо каде одат да влезат па се вратени од граница.
Грешиш. Швајцарија има најслободни граници. Те чекаат внатре пиздарија да направиш и право дома, повеќе таму нема да влезеш. И да , ако ти видат БГ табли одиш на контрола .
 
Член од
12 септември 2018
Мислења
132
Поени од реакции
201
Член од
11 декември 2008
Мислења
395
Поени од реакции
207
Швајцарија не е во Европска Унија, и на граница има СТРОГИ контроли за сите пасоши, независно дали е од ЕУ, (БГ), УСА, Канада или Австралија. Не знам како тебе не те контролираат :), ама познавам лично многу што се зезнале со БГ пасош пробале без гарантно писмо каде одат да влезат па се вратени од граница.
za izlez od swiss neznam kak so e ali za vlez definitivno osetih ubav precek saat ipol da te pretresuvat od a do s kombeto partal go napravia site sluzbi go proceslaa kombeto i ne najdea niso somnitelno a ja prv pat flevam swicarska i odma kriminalac me praat sreka pomina se dobro
 
Член од
15 јануари 2019
Мислења
194
Поени од реакции
226
za izlez od swiss neznam kak so e ali za vlez definitivno osetih ubav precek saat ipol da te pretresuvat od a do s kombeto partal go napravia site sluzbi go proceslaa kombeto i ne najdea niso somnitelno a ja prv pat flevam swicarska i odma kriminalac me praat sreka pomina se dobro
Она е со дипломатски пасош затоа не ја тресат на граница. :D
neznam dali si izlezel vonka od mk ili eden pat si flezel vo ch i si bil so nekoe kombe polno so kromid i mk ili bg tablicki pa ne ti jasno, a jas so kakov pasos sum si minam super 11god vo ch mnogu si nazad izvini taka ama toa e[DOUBLEPOST=1549760711][/DOUBLEPOST]
Грешиш. Швајцарија има најслободни граници. Те чекаат внатре пиздарија да направиш и право дома, повеќе таму нема да влезеш. И да , ако ти видат БГ табли одиш на контрола .
Drugar so treskas gluposti od mk do Slovenia se granizite strogi so kakvi i tabli da bides morat pecat da ti stavat ,italia svajcarija nikoj pat nema da bides stopiran so tukasni tabli,i pecat nikoj pat ne ti stavat, moze da se desi samo so nasi tabli da te kontrolirat so noses i se da ti izvadat i toa retko,i kakvo garantno pismo abe vi è ste nenormani i slusate na vasite vesti so vi kazuvat bog da cuva,temata ne e za toa ama kako ve slusam sto tropate a ste daleku od toa pa kuti pozdrav ciao
 
Последно уредено:
Член од
23 јануари 2019
Мислења
12
Поени од реакции
6
Pred eden den si go proveruval brojceto , go imal istiot status za potpis od viceto , drugiot den mu pisuva prateno vo ambasada SK. , Ttetiot den mu se javuvaat od ambasada da odnesi sliki i da si go podigne drzavjanstvoto . tolku znam inace moj rodnina , preku dedo i tatko bugari , cekase tocno 5 godini sakate veruvajte sakale ne ....brojcina ova ona neznam posto ne go prasav
Сигурно амбасадорот му се јавил и го замолил да донеси слики ако сака! Кого го интересира во абасада и од каде телефонски број!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom