Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
9 јануари 2015
Мислења
196
Поени од реакции
156
Некој интервју шо бил деккември месец 2017 год да му се сменило во финална ?
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: b.g

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Jas sum 12.12.2017 i ushte na zadolzitelna
Има бројчинња од 10м што се назадолжителна,а од ноември има бројчиња што се ставени на финална,но има и такви кои сеуште се на задолжителна.Нема никаков ред,ни по броеви ни по дата на преписка:cautious:!!!!
Значи колку се одолговлекува,1 година од интервју и не е мрднат сатусот(на некои и повеќе).
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: b.g
Член од
20 октомври 2015
Мислења
2
Поени од реакции
0
Здраво

мене во мај 2018 ми се промени статусот во "Вашето удостоверение е изпратено в консулска служба Скопие-Македонија. При получаване на удостоверението следва да зајавите адрес за регистрација в Република Б'лгарија, както и да представите 2 бр. актуални снимки паспортен формат.". По неколку неуспешни обиди да го подигнам во амбасада ( сеуште не е пристигнато иако во амбасадата ми рекоа дека дипломатската пошта пристигнува во октомври ),денес ми рекоа дека можам да го подигнам во Софија. Неколку посредници за бг документи ми рекоа дека не постои начин да го земам од Софија бидејќи постапката ми е започната во амбасадата во Скопје и дека морам да чекам наредна пратка.

Дали на форумов има некој со слична проблематика и дали постои служба во бг што може да ме упати што понатаму?
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Здраво

мене во мај 2018 ми се промени статусот во "Вашето удостоверение е изпратено в консулска служба Скопие-Македонија. При получаване на удостоверението следва да зајавите адрес за регистрација в Република Б'лгарија, както и да представите 2 бр. актуални снимки паспортен формат.". По неколку неуспешни обиди да го подигнам во амбасада ( сеуште не е пристигнато иако во амбасадата ми рекоа дека дипломатската пошта пристигнува во октомври ),денес ми рекоа дека можам да го подигнам во Софија. Неколку посредници за бг документи ми рекоа дека не постои начин да го земам од Софија бидејќи постапката ми е започната во амбасадата во Скопје и дека морам да чекам наредна пратка.

Дали на форумов има некој со слична проблематика и дали постои служба во бг што може да ме упати што понатаму?
Штом ти рекле дека можеш да го подигнеш од Софија,тогаш оди.Само побарај некој конфирмација од амбасада на писмено,зошто може и да не те пуштат таму без закажан термин.
 
Член од
21 јули 2010
Мислења
227
Поени од реакции
135
Ne bara pari edinstveno ako moze da mu se pomogne za rabota tamu[DOUBLEPOST=1542122015][/DOUBLEPOST]Dokolku nekoja e zainteresirana za steknuvanje bugarsko drzavjanstvo preku brak drugarce poseduva bugarsko drzavjanstvo pari ne bara edinstveno pomos za rabota tamu pisete vo private
 
Последно уредено:
Член од
19 јуни 2015
Мислења
414
Поени од реакции
623
Зошто некои од 2015 на интервју (како шо гледам) чекаат се уште на дополнителна?

Дали детално ги гледаат документите и врз основа на тоа некои добиваат приоритет?
 
Член од
1 ноември 2018
Мислења
125
Поени од реакции
193
Dali ima nekoj informacija do kade e procedurata so potpisuvanje ukazi..ili cela rabota e ruski rulet :(
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom