Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
5 јуни 2018
Мислења
55
Поени од реакции
24
13xxx/2015 uste na dopolnitelna so dokumenti krstenica bg na dedo vencanica bg i uverenie ,dali do n.godina moze da mr razgledat pozdrav
 
Член од
25 април 2018
Мислења
46
Поени од реакции
80
Добро е. Јас помислив закочија на крај февруари- почеток на Март. Има уште некој си 1000 преписки од протоколот за да ги стават на финална , има шанса до Нова Година да дочекаме.
Zdravo, da te prasam,..... kako sto mozam da te razberam, uste okolu 1000 prepiski se ostanati od 2016 sto se na dopolnitelna i tolku? i bi zavrsile so tie sto se na dopolnitelna ili...? nekako ne mi e bash jasno, ako mozis da mi odgovoris? i spored tebe kolku prepiski od prilika od 2017 se staveni na dopolnitelna? Generalno me interesira; Dali do kraj na ovaa godina Bi mozelo site , od site godini, da gi iscistat sto se na dopolnitelna?! Fala ti
 
Член од
23 октомври 2013
Мислења
102
Поени од реакции
101
Тој е број на преписка 23XX , март месец. Јас 96XX октомври. Дополнителна 2016 сите. Како уште 1000 не ми е јасно... само се надевам дека ќе не разгледат... кад, тад...
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
341
Поени од реакции
379
Добро е. Јас помислив закочија на крај февруари- почеток на Март. Има уште некој си 1000 преписки од протоколот за да ги стават на финална , има шанса до Нова Година да дочекаме.
1000 mozda se do noemvri 2 koga isleze posledniot protokl, na primer mene me nema vo protokolot a sum staven na dololnitelna dekemvri 2017 mesec dena posle negovoto izleguvajne taka da bi trebalo dase okolu 1300-500 za da ja ivcistat cela 2016.
 
Член од
21 јули 2010
Мислења
227
Поени од реакции
135
Dokolku nekoja e zainteresirana za steknuvanje bugarsko drzavjanstvo preku brak drugarce poseduva bugarsko drzavjanstvo pisete vo private.
 
Член од
1 декември 2015
Мислења
20
Поени од реакции
17
Zdravo, sakam da prasam dali posle "polozitelno" I "cekajne na potpisi na ukaz od viceprezidenta" mozi da bidis odbijan? Bideki "polozitelno" znaci pozitivno razgledana molbata od sovetot na grazdanstvo mislam deka ne mozi da bidis odbijan, 've mislam za drugi iskustva dali posle ovaj status ima nekoj koj e odbijan za drzavjanstvo. Fala pozdrav
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom