Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
17 август 2018
Мислења
79
Поени од реакции
38
Дали може некој да ми каже откако ке одам во битола во Конзулат по Решението што потоа?
Одам во Софија или?
Благодарам однапред
I jas toa se prasuvam,dali mora vo Sofija ili moze i vo drug grad kade bi nasle adresa da podneseme za EGN
 
Член од
17 април 2017
Мислења
7
Поени од реакции
0
Zdravo da prasam vo vrska so proishod cekam go vekje 18 meseci i si pisuva odobreno vo proces na izdavanje od nova godina sto e rabotava dali ima nekoj slicno iskustvo ili kade da se obratam...
 
Член од
28 јуни 2014
Мислења
720
Поени од реакции
694
Zdravo da prasam vo vrska so proishod cekam go vekje 18 meseci i si pisuva odobreno vo proces na izdavanje od nova godina sto e rabotava dali ima nekoj slicno iskustvo ili kade da se obratam...
Издаден ти е со сигурност!Пошто мајка ми поднесе крај на Април 2017 и го зема пред еден месец!Е сега пошто претседателот на ДАБЧ и други службеници се арестувани незнам дали работи Агенцијата за да можеш да го земеш!
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
https://www.mediapool.bg/arestuvaniyat-shef-na-dabch-e-obvinen-kato-lider-na-koruptsionna-shema-news285615.html

https://www.24chasa.bg/novini/article/7127781
Работна група шче предложи промени во законот за блгарско гражданство
луге би требало да се радувате на оваа ситуација,пишав и претходно ова до сега беше хаос и греота за многумина нека уведат веке контрола и ред кој стигна се добра до пасош,а инаку не се потресувајте многу и не слушајте некои членови ке се закочело незнам што,кој јас следел процедурата и е во рамките на законот не се секирајте ке си добиете може само ова да се одовлечи временски заради ова да чекаме малку подолго ништо повеке..
 
Член од
7 октомври 2018
Мислења
48
Поени од реакции
59
nekoj da mu se smeni brojot pred ili posle mene broj: 164**/2016 so pin ... NE po konzulski pat vo sofija.... samo intervjuto vo Bitola se drugo vo sofija

???????????????????????????????????????????????????????
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.370
Луѓе може некој да ми пообјасни до каде е случајов, денес се промени во овој статус. Што сега, каков указ чекам, колку се чека обично и што следи по указот. Благодарам однапред.

 
Член од
8 јуни 2018
Мислења
79
Поени од реакции
51
Луѓе може некој да ми пообјасни до каде е случајов, денес се промени во овој статус. Што сега, каков указ чекам, колку се чека обично и што следи по указот. Благодарам однапред.

aa na tebe ne e za davanje pasos .. neznaes so cekas
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
736
Поени од реакции
452
Луѓе може некој да ми пообјасни до каде е случајов, денес се промени во овој статус. Што сега, каков указ чекам, колку се чека обично и што следи по указот. Благодарам однапред.

Sea ke cekas 3 do 5 meseci da ti go potpisat ukazot koja godina si i so kakvi dokumenti si?
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.370
aa na tebe ne e za davanje pasos .. neznaes so cekas
Абе не е за мене, јас имам пасош од 2008 , ова е за другарка, у мое време немаше такви процедури :) ....[DOUBLEPOST=1540948664][/DOUBLEPOST]
Sea ke cekas 3 do 5 meseci da ti go potpisat ukazot koja godina si i so kakvi dokumenti si?
Ќе прашам, мислам дека преку дедо е другарката.. 2015. Значи само да се подпише указ и оди да се слика за пасош така ?
 
Член од
31 октомври 2018
Мислења
1
Поени од реакции
0
Zdravo narode, nov sum na forumov, pa me interesira kolku vreme se ceka za proishod? Vo DABC bev April 2018, eve veke
7 mesec pocnuva, status koa proveruvam brojceto za proishodot pisuva: obrabotva se..
Prelistuvav dosta nazad i vidov deka se ceka od 10-12 meseci od prilika?
I sovet ke ve molam, koa ke se dobie proishodot, dali da odam do Strumica da zemam potvrda deka odam preku pra dedo
pred da podadam dokumenti za intervju?
fala odnapred za vaseto vreme.
@redbox87 sovet? fala :)
 
Член од
30 октомври 2018
Мислења
12
Поени од реакции
6
Nekoj da znae za kolku dena ti davaat egn.po podnesuvanje na baranjeto vo opstina Sredec.Po sveza informacija ve molam.[DOUBLEPOST=1540969293][/DOUBLEPOST]Ako mislis na grazdanstvo,potoa ti treba od opstina egn.Jas odam preku Sredec (sluzbena adresa)bidejki nemam druga.
 
Последно уредено:
Член од
24 јуни 2012
Мислења
39
Поени од реакции
13
Како оди процедурата преку прв братучед?Порано даваа државјанство а сега како е,бидејки многу кажуват дека ги одбиваат тие што поднесуват документи преку прв братучед.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom