Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
27 септември 2010
Мислења
736
Поени од реакции
452
Intervju 10.10.2017g....sto e sledno?
Denes mi se smeni...
Na posttari tvoj objavi ima deka si bil 2015[DOUBLEPOST=1540929272][/DOUBLEPOST]
Dobro vecer......mi pisuva ova : Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија
Uste kolko se ceka do izdavanje na ukaz....??
4 do 5 meseci so kakvvi dok si
 
Член од
15 јуни 2018
Мислења
118
Поени од реакции
95
Во иста ситуација сум. Април го зедов происходот а за потпис чекам скоро 4 месеци. Бр. 66**/2016. Пиши ако имаш некаква промена.
Tuka nekade sum i jas so vas isto zemen proishod apr 2016,3 meseci veke za potpis cekam,br 74××/2016.Ako se smeni neso kaj vas pisete.Pozz
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Како прво се работи за лажни удостоверенима за произход, а не за лажни потврди. Второ,
Ти се што пиша не се оствари ко што гледаме. Трубаше дека никој само со потврда нема да земе, па не испадна така. Малку мене ми дојде преку глава од тоа ти да глуми Јотова херселф, така да ај малку олади. Ако имаш веќе државјанство и си негде по Европа, што уште бараш на форумот. И немој да ми кажеш за да ни даваш проверени информации.
Браво бе џени,
Прво никогаш не реков дека давам проверени информации, сама ќе си ги пеовериш, кога ќе дојде денот да се соочиш со вистината
Второ не пиши од памет, провери ги моите постови од октомври 2017 конкретно втората половина, за да ти е појасно.
Трето мензисот не ти е оправдување, ова дека ви продаваат фалш потврди го пишувам цело време.
Четврто, нека ти е јасно дека пред друг пат да маниш тастатура, да не оспоруваш лица кои ја кажуваат вистината. Официјален документ е официјален, потврдата која ти ја продадоа, е тоалетна. Потврдата која ти треба е од државен архив на Бугарија а не од играорна од Беловодица.
Петто ако си посредник или бркај ја работата како треба или не се нафаќај на секој. На некои лебот му зависи од пасошот, нека ти е јасно. За 200/300 еур не вреди да си играш со луѓето, некои едвај ги скрпиле.
Ова што го напиша, ќе го третирам на моментален испад од емоционален импулс, и ако немаш нешто паметно да напишеш, оди на друга тема каде може да се караш за се. Ако не секогаш постои и огледало.

Резил[DOUBLEPOST=1540930034][/DOUBLEPOST]
A dali e mozno da dade otkaz?
За жал по се изгледа може. Јас не верував, но му се случи на пријател, од положително, го преместија на проверка од вице, па одказ. Денес бевме во Софија, му рекоа дека нема право на жалба. Ќе пишам кој посредник му издаде потврда, инаку дечкото е од 2015
 
Член од
23 февруари 2016
Мислења
415
Поени од реакции
581
Браво бе џени,
Прво никогаш не реков дека давам проверени информации, сама ќе си ги пеовериш, кога ќе дојде денот да се соочиш со вистината
Второ не пиши од памет, провери ги моите постови од октомври 2017 конкретно втората половина, за да ти е појасно.
Трето мензисот не ти е оправдување, ова дека ви продаваат фалш потврди го пишувам цело време.
Четврто, нека ти е јасно дека пред друг пат да маниш тастатура, да не оспоруваш лица кои ја кажуваат вистината. Официјален документ е официјален, потврдата која ти ја продадоа, е тоалетна. Потврдата која ти треба е од државен архив на Бугарија а не од играорна од Беловодица.
Петто ако си посредник или бркај ја работата како треба или не се нафаќај на секој. На некои лебот му зависи од пасошот, нека ти е јасно. За 200/300 еур не вреди да си играш со луѓето, некои едвај ги скрпиле.
Ова што го напиша, ќе го третирам на моментален испад од емоционален импулс, и ако немаш нешто паметно да напишеш, оди на друга тема каде може да се караш за се. Ако не секогаш постои и огледало.

Резил
На некои ни е од циклусот фрустрацијата, точно, но тоа поминува. Онаа другата со мало-големо релативна работа ти е за цел живот, па сега ќе се праиш маж мавфтајќи со пасошот, кога не можеш со друго. А ние без стари документи, за греота сме. Извини, не мислев да ставам сол на рана.
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
[DOUBLEPOST=1540921728][/DOUBLEPOST]Колку што се сеќавам последен пат кога влезе Обвинителството во ДАБЧ, илјадници луѓе заглавија по 3-4 години со постапката до ден денешен.
И немој да мислите дека е само за на оние по 5000 што им земале. Кога бугарското обвинителство има одврзани раце да ровари некаде, тоа го прават детално да не речам брутално.
Вие што сте давале по 70/100 евра за Уверение од ДАБЧ за да не чекате по 1 година молете се да не ве приметат таму во документите дека сте го земале за една недела.
А ова за измените во законот што ќе запнат да ги донесат и што се погласно се критикуваат клубовите што си калапат пари или со потврди или со посредништво, не знам како ќе заврши целата работа. Да не шпекулирам сега ама не е на арно.
И немој да мисли некој дека е чудо за 3 дена, зошто последното чудо траеше долго време и кулминираше во 2017 г.
А да си жива[DOUBLEPOST=1540930429][/DOUBLEPOST]
На некои ни е од циклусот фрустрацијата, точно, но тоа поминува. Онаа другата со мало-големо релативна работа ти е за цел живот, па сега ќе се праиш маж мавфтајќи со пасошот, кога не можеш со друго. А ние без стари документи, за греота сме. Извини, не мислев да ставам сол на рана.
Значи најмалку сакам да спорам со некој што не го познавам. Јас завршив работа, овде на форумот можеби ќе прочиташ кој беше лекот за вас без стари документи, маил телефон во архивот, пат до таму, статистика од кнчев, ти дава документ од архив со печат и штембил, и поднесваш. ТОЛКУ
Е арно нема ќар посредникот, па ви вади документи од незнам што.
Инаку неможеш да ми повредиш егото со некакво си мавтање, златна не сум пасел овци со тебе, па да паѓам на таков муабет. Има јас каде да си се докажвам, а ти барај колку сакаш да ти се докажуваат, можеби ќе си го задоволиш апетитот
 
Последно уредено:
Член од
8 јануари 2009
Мислења
28
Поени од реакции
44
Со овај происход сум, незнам која година кој месец е земен, дали е можно да има проблеми со сегашната ситуација, моментално чекам за потпис од 01.10.2018,
Интервју 08.06.2017 во Битола со оригинално сведителство од баба ми
 

Attachments

Член од
19 јуни 2015
Мислења
414
Поени од реакции
623
Со овај происход сум, незнам која година кој месец е земен, дали е можно да има проблеми со сегашната ситуација, моментално чекам за потпис од 01.10.2018,
Интервју 08.06.2017 во Битола со оригинално сведителство од баба ми
Набрзо, за 2-3 недели добиваш :)
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Со овај происход сум, незнам која година кој месец е земен, дали е можно да има проблеми со сегашната ситуација, моментално чекам за потпис од 01.10.2018,
Интервју 08.06.2017 во Битола со оригинално сведителство од баба ми
Земаш, ама барем скриј го и горниот број
 
Член од
8 јануари 2009
Мислења
28
Поени од реакции
44
Фала, па сега останва да видиме што ке испадни од целата ситуација се надевам нема да се закочи нешто и ке потпишат барем до крајот на годината
 
Член од
16 октомври 2017
Мислења
9
Поени од реакции
5
Дали може некој да ми каже откако ке одам во битола во Конзулат по Решението што потоа?
Одам во Софија или?
Благодарам однапред
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom