Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
A

andrea85

Гостин
Zdravo,
Imav intervju vo Skopje, juni 2017 so potvrda od drustvoto na Lazar Mladenov....Seuste mi stoi obrazuvana prepiska N:xxxx/2017/07.11.2017 v procedura po zadolzitelno soglasuvane...Ima li nekoj so intervju vo SK od ovoj period i kakov mu e statusot?
SO samoto toa sto imas datum 07.11 koga e stignata vo Sofija i obrazovana, imaj vo predvid deka sega kaj id a e ke ima promena na statusi od noemvri vo finalna, mislam seuste gi razgleduvaat oktomvri...
Jas sum intervju 10.10.2017 i veke 2 meseci sum na finalna .
No p men epocnaa da gi stvaat na finalna i zaostanatite od 2015/2016 pa mislam deka sega gledaat prvo tie da gi reshat do nova godina.
 
Член од
29 август 2018
Мислења
14
Поени од реакции
18
Образувана преписка N:96xx/2017/26.09.2017 г. Преписката се намира в процедура по зад'лжително с'гласуване.Jas seuste na zadolzitelana a Septenvri sum kaj gi kopate informacive deka se do Oktomvri
 
Член од
2 октомври 2015
Мислења
27
Поени од реакции
34
SO samoto toa sto imas datum 07.11 koga e stignata vo Sofija i obrazovana, imaj vo predvid deka sega kaj id a e ke ima promena na statusi od noemvri vo finalna, mislam seuste gi razgleduvaat oktomvri...
Jas sum intervju 10.10.2017 i veke 2 meseci sum na finalna .
No p men epocnaa da gi stvaat na finalna i zaostanatite od 2015/2016 pa mislam deka sega gledaat prvo tie da gi reshat do nova godina.
A kade bese na intervju vo Skopje? I so sto dokumenti?
 
Член од
25 септември 2015
Мислења
32
Поени од реакции
66
Образувана преписка N:96xx/2017/26.09.2017 г. Преписката се намира в процедура по зад'лжително с'гласуване.Jas seuste na zadolzitelana a Septenvri sum kaj gi kopate informacive deka se do Oktomvri
jas sum10xxx/2016 molba a intervju 24.10.2017 i okolu 10 sepptemvri mi se smeni od zadolzitelna vo finalna,samo dokument od brat
 
Член од
15 февруари 2018
Мислења
27
Поени од реакции
44
Ili nemas provereno odamna status pa vcera si videla i pisuvas smeneto vo finalen pregled ili e vistina toa sto pisuvas ama jas kako so pratam od minatiot vtornik nema nikakva promena, posledna promena e na prepiska 1185/2016, pa zatoa te zamoluvam da ja pises prepiskata ako ne ti e problem, fala mnogu.
Proveruvam sekoj den i sigurno e tocno veeuvaj nekogas i po 2 pati proveruvam[DOUBLEPOST=1540305865][/DOUBLEPOST]
Ili nemas provereno odamna status pa vcera si videla i pisuvas smeneto vo finalen pregled ili e vistina toa sto pisuvas ama jas kako so pratam od minatiot vtornik nema nikakva promena, posledna promena e na prepiska 1185/2016, pa zatoa te zamoluvam da ja pises prepiskata ako ne ti e problem, fala mnogu.
Koj e br na prepiska jas imam br na molba!??!
 
Член од
28 јуни 2014
Мислења
705
Поени од реакции
680
Proveruvam sekoj den i sigurno e tocno veeuvaj nekogas i po 2 pati proveruvam[DOUBLEPOST=1540305865][/DOUBLEPOST]
Koj e br na prepiska jas imam br na molba!??!
Мислам дека бројот на преписката излегува само на почетокот тс само првиот пат кога ќе провериш и го пишува бројот на преписката.А после тоа ти го пишува само статусот без број на преписка.Затоа повеќето што се со интервју Софија не го приметуваат и не го запишуваат/памтат.
 
 • Ми се допаѓа
Reactions: b.g
Член од
28 февруари 2018
Мислења
132
Поени од реакции
223
KAKO SO GLEDAMM TIE STO SME SO PREPISKI NO xxxx/2015 I STO SME NA DOPOLNITELNA KAJ NEKOJ POVEKE OD GODINAA , KOGA SE MENE STATUSOT STO PISUVA ????
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.120
Поени од реакции
940
Денес посредникот носеше дополнителни документи и на молбата шо ми ја прати како слика видов дека во број на преписка испуштил една бројка, т.е последната цифра - пример 10500 е преписката а тој пишал 1050. Името презимето и датумот се точни во молбата. Според вас дали ќе има проблем и дали некој има слично искуство ?
 
Член од
4 април 2015
Мислења
175
Поени од реакции
251
PRASANETO MI BESE , OD DOPOLNITELNA VO KOJ STATUS PREMINUVA PREPISKATA ???
По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство.
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom