Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
17 октомври 2017
Мислења
40
Поени од реакции
37
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
Имам едно прашање, кое можеби е одговорено претходно, но не успеав да најдам одговор.

Сите што возите коли на бг таблички, со македонска дозвола, ме интересира дали ви прават проблем во Македонија за затемнените стакла и пуштена евро кука?

Со оглед дека возилото е странско, а дозволата македонска, дали се смета возилото за технички неисправно ако имате затемнети стакла, како што би било случај ако имате фолии на македонско возило?
зарем незнаеш ,се прави АТЕСТ на затемнети стакла инаку следува казна,глоба,информирајсе
 
Член од
23 октомври 2018
Мислења
19
Поени од реакции
88
Здраво на сите, се зачленив на форумов, видов има како мене на исто долго чекање. Само да пишам молбата ми е 104**/2015, интервју април 2016. Од одамна сум на дополнителна, а дополнителни документи подадов ноември 2017. Ако имам новости, ве известувам одма. Некако гледам има надеж!! :))
Поздрав до сите.
Раџеш
 
Член од
18 септември 2014
Мислења
827
Поени од реакции
746
Здраво на сите, се зачленив на форумов, видов има како мене на исто долго чекање. Само да пишам молбата ми е 104**/2015, интервју април 2016. Од одамна сум на дополнителна, а дополнителни документи подадов ноември 2017. Ако имам новости, ве известувам одма. Некако гледам има надеж!! :))
Поздрав до сите.
Раџеш
Јас сум некое бројче пред тебе. Кога ке има промена ке известам. позз
 
Член од
17 октомври 2017
Мислења
40
Поени од реакции
37
Ke zamolam ako znae nekoj da spodeli brzata postapka odbpocetok so podignuvanje ukaz , vadenje maticen broj licna karta i pasos na raka za kolku pari i kolku denovi ? Orentaciono koj kolku plaka i dali ima potreba od posrednik me interesira
Pozz
 
Член од
8 септември 2018
Мислења
153
Поени од реакции
289
Луѓе, дали ако додатно доставите стар документ а сте дтигнати веќе до финален експертрн преглед, ќе ве вратат на почеток или ќе си продолжи процедурата од таму?
 
Член од
14 јули 2017
Мислења
145
Поени од реакции
384
Intervju februar 2016 vo Sofija ova e br na molba ne e prepiska
Ili nemas provereno odamna status pa vcera si videla i pisuvas smeneto vo finalen pregled ili e vistina toa sto pisuvas ama jas kako so pratam od minatiot vtornik nema nikakva promena, posledna promena e na prepiska 1185/2016, pa zatoa te zamoluvam da ja pises prepiskata ako ne ti e problem, fala mnogu.
 
Член од
2 октомври 2015
Мислења
27
Поени од реакции
34
Zdravo,
Imav intervju vo Skopje, juni 2017 so potvrda od drustvoto na Lazar Mladenov....Seuste mi stoi obrazuvana prepiska N:xxxx/2017/07.11.2017 v procedura po zadolzitelno soglasuvane...Ima li nekoj so intervju vo SK od ovoj period i kakov mu e statusot?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom