Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
19 јуни 2014
Мислења
178
Поени од реакции
157
Decki bi sakal da ve prasam od dosegasno vase iskustvo kade e najdobro da se podnesat dokumenti za bugarsko drzavjanstvo? Vo Skopje, Bitola ili Sofija?
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
Proveruvam sekoj den i sigurno e tocno veeuvaj nekogas i po 2 pati proveruvam[DOUBLEPOST=1540305865][/DOUBLEPOST]
Koj e br na prepiska jas imam br na molba!??!
ПО ДВА ПАТИ,,,,,,јас по 30 пати ни ден немам пропуштено па дури и викендите така терам веве ГОДИНИ немаш престава пасошов за некои луге колку вреди и што преставува,незнам уште колку ке издрзам станува секој ден се потешко и полошо:([DOUBLEPOST=1540338605][/DOUBLEPOST]
Denes potpisan ukaz, intervju maj 2017 samo so izjava of klub Bitola, bez poteklo od 100% selo po K'ncov.


Sent from my BV4000 using Tapatalk
СО СРЕКА НЕКА ТИЕ АЈДЕ СЕГА И ЗА МЕНЕ ВАКА ОДМА ПОСЛЕ ТЕБЕ СУМ,ПАТЕМ ДАЛИ ТЕ ВРАТИЈА НА ПРОВЕРКА И КАДЕ БЕШЕ НА ИНТЕР?!?[DOUBLEPOST=1540338880][/DOUBLEPOST]
Стварно кажете лично искуство ако има некој, да знам што да правам ?
баце отпуштисе според мене битное да не ти го згрешил името и презимето имаш подадено куп документи знаат кој си и от каде само трпение,срекно поз.
 
Последно уредено:
Член од
12 септември 2017
Мислења
20
Поени од реакции
75
Decki promena i kaj mene denes
По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство.

ostanuva da cekame
na dopolnitelna so brojce 92**/2015
 
H

Haronmk

Гостин
Ако стигнаа со финална до 9200/2015 тоа значи дека за месец дена поминаа околу 800 од 2200 броеви од протоколот. До нивниот Божиќ има уште 2 месеца , би требало уште 1400 броеви да не стават до тогаш на финална од тој протокол.
 
Член од
30 јули 2018
Мислења
30
Поени од реакции
34
Добар ден на сите,
Вчера бев многу возбудена и не можев да пишувам на форумот. Од вчера ми е образувана преписка и приклучена е во указ 151 од 2018 :oleee:.
Ќе почнам од почеток:
1. Поднесување на документи Декември 2016
2. Добивање происход Април 2016
3. Интервју Мај 2017
4. Во меѓувреме не се сеќавам точно кој месец што се случуваше со стасусите...
5. Од Август 2018 чекав потпис од вицето.
Не сум била на дополнителна проверка, ниту на проверка кај вице, веднаш ми потпишаа указ.
Со документи од прв братучед, дополнив документи со потекло на дедо пред 1920 година во момент кога статусот ми беше дека документите ми се веќе кај вицето (посредникот ми рече уште кога ги подадов документите дека не се знае дали ќе ми дадат државјанство).

Поздрав, со среќа на сите
 
Член од
13 март 2018
Мислења
48
Поени од реакции
24
Добар ден на сите,
Вчера бев многу возбудена и не можев да пишувам на форумот. Од вчера ми е образувана преписка и приклучена е во указ 151 од 2018 :oleee:.
Ќе почнам од почеток:
1. Поднесување на документи Декември 2016
2. Добивање происход Април 2016
3. Интервју Мај 2017
4. Во меѓувреме не се сеќавам точно кој месец што се случуваше со стасусите...
5. Од Август 2018 чекав потпис од вицето.
Не сум била на дополнителна проверка, ниту на проверка кај вице, веднаш ми потпишаа указ.
Со документи од прв братучед, дополнив документи со потекло на дедо пред 1920 година во момент кога статусот ми беше дека документите ми се веќе кај вицето (посредникот ми рече уште кога ги подадов документите дека не се знае дали ќе ми дадат државјанство).

Поздрав, со среќа на сите
Cestitkiiiii. Samo da mi kazes koja data bese na intervju
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Добар ден на сите,
Вчера бев многу возбудена и не можев да пишувам на форумот. Од вчера ми е образувана преписка и приклучена е во указ 151 од 2018 :oleee:.
Ќе почнам од почеток:
1. Поднесување на документи Декември 2016
2. Добивање происход Април 2016
3. Интервју Мај 2017
4. Во меѓувреме не се сеќавам точно кој месец што се случуваше со стасусите...
5. Од Август 2018 чекав потпис од вицето.
Не сум била на дополнителна проверка, ниту на проверка кај вице, веднаш ми потпишаа указ.
Со документи од прв братучед, дополнив документи со потекло на дедо пред 1920 година во момент кога статусот ми беше дека документите ми се веќе кај вицето (посредникот ми рече уште кога ги подадов документите дека не се знае дали ќе ми дадат државјанство).

Поздрав, со среќа на сите
Честитки!!!
Ете ова е доказ дека се е среќа.
До пред два мееци одбиваа со братучеди и покрај тоа што апликантите имаа однесено потврда ,за жал ,и со тоа му ја запечатува судбината на некој само затоа што така им текнало во моментот ,или затоашто ,,Заев,,така ги замолил да не даваат:sneaky:
Али како и да е ,нека продолжат вака со уште побрзо темпо,за сите побрзо да добиеме и да не им текне пак да ја закочат работава:cuc:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom