Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.184
Поени од реакции
1.059
Не ,овој статус значи дека сега си на финална.После следи положително (или недај боже дека совет не ја уважил молбата)и се чека потпис од Вицепрезидент.
Со што документи си ,каде и кога интервју?
Септември 2017
 
Член од
5 септември 2018
Мислења
47
Поени од реакции
55
Nekoj da se pofali so pilozitelno posle proverka ili ukaz od 2017? 2 meseci polni sum na proverka od viceprezidenta aber nema uste:(
jas poveke od tri meseci sum so vakov status Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија
 
Член од
9 март 2018
Мислења
18
Поени од реакции
31
Nekoj da se pofali so pilozitelno posle proverka ili ukaz od 2017? 2 meseci polni sum na proverka od viceprezidenta aber nema uste:(
Nema nisto jas eve cekam ukaz tocno 11 nedeli. Ne sum na proverka od viceprezidentot samo na polozitelno do sovet. Se nadevam nema da ima proverka deka odam preku roditel bugarin :)
 
Член од
26 октомври 2017
Мислења
52
Поени од реакции
119
Pomina tocno 1 godina,od koga mi se smeni statusot od Finalna na Dopolnitelna..Procedurata mi e pocnata so Prv Bratuced..Dostaviv i Potvrda od Lazar...Seuste nema nikakvi promeni...
 
Член од
6 февруари 2018
Мислења
52
Поени од реакции
56
Nema nisto jas eve cekam ukaz tocno 11 nedeli. Ne sum na proverka od viceprezidentot samo na polozitelno do sovet. Se nadevam nema da ima proverka deka odam preku roditel bugarin :)
Ista grupa sme bile dosta lugje... Ajde da ne izraduvaat na site ovaa nedela ili drugata
 
Член од
3 септември 2018
Мислења
9
Поени од реакции
2
споделувам инфо
Браво. Многу исцрпен одговор. Пример да кажеше промената е одразена за онлаjн проверка или слично..Нзн што е тоа што осеќаш . Чувство на важност ? Ајт
 
M

markoni22

Гостин
Браво. Многу исцрпен одговор. Пример да кажеше промената е одразена за онлаjн проверка или слично..Нзн што е тоа што осеќаш . Чувство на важност ? Ајт
Ако сакаш најдобро земи Кока Кола је тоа.
Има укази на он лине проверка по консулски пут,преписке од март 2017
 
Член од
23 февруари 2016
Мислења
415
Поени од реакции
581
бројам денови,минути секунди денес правам точно два месеци откако го добив статусот со кој во моментов чекам потпис от вицето само НЕДАЈ БОЖЕ да ме врати на проверка ке се обесам на најтенката гранка:unsure::cautious: зошто едноставно не го подобрат системот има навистина премногу чекање за оваа работа
И јас тебе те чекам за да знам за мене :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom