Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
15 јуни 2018
Мислења
118
Поени од реакции
95
Juli 2016 na intevju,od pred dva meseci na finalna za deset meseci od intevju smenet status..Daj boze da ne me stavat na dopolnitelna koj ke cekaa...o_O(n):bance:
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
341
Поени од реакции
379
е така така уште малку и ке ја сватиш целата работа,кажи зошто тие со потврди не ги ставаат на дополнителна а оние со тетки баби стрини ги редат на проверка,КАЖИ зопшто,ајде...да не дојде от мене еве ти кажи...
Sto da ti kazam? jas bev noemvri 2016 Intervju so potvrda od strumica so dedo roden 1913 god so 100% bugarsko selo i uciliste vo to vreme site dokumenti sredeni koso treba do mene i dekemvri 2017 me stavija na dopolnitelna posle to pak odnesov potvrda od strumica zosto nemav stari dokumenti vo vremeto na vladeejneto na srbite imale sve zapaleno i nemozev da najdam nisto. Rokot mi bese do april 2018. Taka da nemat so da kazam nisto i sto da svatam a nemam svateno, use malce ke ti dojt redot tebe da padnis vo race na jotova a znam deka si samo so potvrda od strumica kako sto imas pisano predhodno pa ke vidime so ke bide ili ke spodelis radost ili ke spodelis maka i kukajne edno ke bide, se nadevam deka ke zemis ukaz samo so potvrda za da zemam i jas vo idnina koke mi dojt redot na povtorno razgleduvajne ;)[DOUBLEPOST=1532230240][/DOUBLEPOST]
Juli 2016 na intevju,od pred dva meseci na finalna za deset meseci od intevju smenet status..Daj boze da ne me stavat na dopolnitelna koj ke cekaa...o_O(n):bance:
juli 2016 sigurno ne si aj proveri uste ednas dan mislis juli 2017? :свиркам:
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
За потврдите
Валиден е секој документ издаден од државна институција на р. Бугарија.
Кое здружение е државна институција? Никое
Потврда издадена со поткрепа од архивска подлога — да, не на жими мајка. Кој посредник може да ја извади, и треба да ја извади? Никој, затоа што е малтретирање и неисплатливо.
Уважуваа потврди? Да, До кога? До договорот. А потоа? Потоа одкази. Секој што прди дека добил само со потврда Лаже.
Или законот за нив не важи
 
Член од
18 август 2017
Мислења
276
Поени од реакции
260
Zdravo, deneska promena na statusot, od dopolnitelna(posle 3 godini cekanje) na -По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство. - 60xx/2014.intervju maj 2014god. so podneseni dopolnitelni dokumenti-izvod na rodeni na dedo mi od bugarska egzarhija(povrzan so izvodi) Se nadevam slednite promeni ke bidat pobrzo i pozitivni :)
Zdravo kolku vreme se ceka na finalna.
 
Член од
1 февруари 2018
Мислења
73
Поени од реакции
65
Po ova sto citam se tuka mislam deka jas najdobro pominav od site.Ne sum imal posrednik nisto...
 
Член од
22 јули 2018
Мислења
75
Поени од реакции
172
За потврдите
Валиден е секој документ издаден од државна институција на р. Бугарија.
Кое здружение е државна институција? Никое
Потврда издадена со поткрепа од архивска подлога — да, не на жими мајка. Кој посредник може да ја извади, и треба да ја извади? Никој, затоа што е малтретирање и неисплатливо.
Уважуваа потврди? Да, До кога? До договорот. А потоа? Потоа одкази. Секој што прди дека добил само со потврда Лаже.
Или законот за нив не важи
[DOUBLEPOST=1532258733][/DOUBLEPOST]Ne e tocno 3jca od ohrid podadovme samo so izvodi od baba tatko majka i 2jca vejke dobija ukazi i na 9.7 2018bea da se slikaat taka da pominuvaat a tretiot od 6 .7.2018 e na polozitelno pa sekoj so srekjata kaj jotova
 
S

sefked

Гостин
Бил ли некој скоро на интервју? Дали се тие прашањата од апликацијата? Постои ли листа со официјални прашања, покрај општите како, што, зошто, што би можеле да се паднат? Секој совет е добредојден, фала ви.
Нема јунак да сподели како поминал на интервју во последно време? ...да поставев прашање на тема нуклеарна физика до сега едно 10 души ќе одговореа :)
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
Нема јунак да сподели како поминал на интервју во последно време? ...да поставев прашање на тема нуклеарна физика до сега едно 10 души ќе одговореа :)
So kako ne odis za nasa da polagas ke te prasat so si po nacionalnost zosto sakas bg pasos i toa e ti pa reci mu za da odam vo germanija i ce vidis so ke ti kazat aman vise od glupi prasanja na foru/ot prosta raja u pm
 
S

sefked

Гостин
So kako ne odis za nasa da polagas ke te prasat so si po nacionalnost zosto sakas bg pasos i toa e ti pa reci mu za da odam vo germanija i ce vidis so ke ti kazat aman vise od glupi prasanja na foru/ot prosta raja u pm
Прост си ти...замолувам вакви глупаци да не ми одговараат...оди издркај, олабави с е..
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
Прост си ти...замолувам вакви глупаци да не ми одговараат...оди издркај, олабави с е..
Pa ne bidi glup tuku fani citaj prasanjata i odog orite od intervjuto ne postavuvaj glupi prasanja eden kup ste vakvi na forumot samo so go trupate so gluposti za banalni raboti
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom