Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
5 јануари 2015
Мислења
773
Поени од реакции
1.643
Денес и утре се неработни денови во Бугарија па не верувам дека ке има измени во министерството
 
Член од
5 јануари 2015
Мислења
773
Поени од реакции
1.643
А сакате пасош, а не ги знаете празниците. Ке паднете на интервјуто
 
Член од
5 јануари 2015
Мислења
773
Поени од реакции
1.643
Па друже и они спојуваат денови
 
Член од
22 октомври 2014
Мислења
1.187
Поени од реакции
694
Luge tolku sum iznervirana deneska od ovaa nasa nesposobna administracija kako namerno da i e kazano u dokumentite i nacionalnosti da pisuvat.Deneska go digna maticnoto vo vis a i utre ke do opravam ma ne ke go zapalam sose nivnio sef.Odeka se nepismeni pa i zakoni ti kazuvaat a ke me nalutat ke zemam ke go odnesam dedo mi da kaze deka nacionalnost e bugarin a ne makedonec oti veke pocnaa da pisuvat so sakaat.Abe aj so pisale nacionalnost ama barem pravilno da ja napisale nacinalst i toj na salter mi vika pa dobro de toa e nacionalnost podrazbirase:tapp::tapp::tapp::tapp:.Alo bre u koj vek ziveeme stavile gi luge od 60 godini koj od koj pokorav i nepismen pred penzija dokumenti da ti pravat.Izvinete vaka ali morase nekade da pisam i da se pozalam na nekoj.:mad::mad::mad::mad::mad::mad:
 
Член од
25 февруари 2015
Мислења
75
Поени од реакции
54
Luge tolku sum iznervirana deneska od ovaa nasa nesposobna administracija kako namerno da i e kazano u dokumentite i nacionalnosti da pisuvat.Deneska go digna maticnoto vo vis a i utre ke do opravam ma ne ke go zapalam sose nivnio sef.Odeka se nepismeni pa i zakoni ti kazuvaat a ke me nalutat ke zemam ke go odnesam dedo mi da kaze deka nacionalnost e bugarin a ne makedonec oti veke pocnaa da pisuvat so sakaat.Abe aj so pisale nacionalnost ama barem pravilno da ja napisale nacinalst i toj na salter mi vika pa dobro de toa e nacionalnost podrazbirase:tapp::tapp::tapp::tapp:.Alo bre u koj vek ziveeme stavile gi luge od 60 godini koj od koj pokorav i nepismen pred penzija dokumenti da ti pravat.Izvinete vaka ali morase nekade da pisam i da se pozalam na nekoj.:mad::mad::mad::mad::mad::mad:
Не им замерувај, од вмро се.. Инаку да на моите изводи од прадедовците не пишуваше националност, на едниот стаиле македонец, ама бидејќи знаеше за што ми треба го прешкртале
 
Член од
22 октомври 2014
Мислења
1.187
Поени од реакции
694
Не им замерувај, од вмро се.. Инаку да на моите изводи од прадедовците не пишуваше националност, на едниот стаиле македонец, ама бидејќи знаеше за што ми треба го прешкртале
I kako gi natera da go preskrtaat toa daj mi sovet.Im kaza za sto e ili bese tvoj covek.
 
Член од
25 февруари 2015
Мислења
75
Поени од реакции
54
I kako gi natera da go preskrtaat toa daj mi sovet.Im kaza za sto e ili bese tvoj covek.
им кажав за што е, и да пријател домашен беше, стави ХХХХХХХХХХ на местото кај што пишува националност македонец, така беше кај мене :oeoeoe:
 
Член од
22 октомври 2014
Мислења
1.187
Поени од реакции
694
им кажав за што е, и да пријател домашен беше, стави ХХХХХХХХХХ на местото кај што пишува националност македонец, така беше кај мене :oeoeoe:
znaci ako imas covek ke ti zavrse rabota a ne prikaski da kazuvat deka ne mozele da go trgnat toa.epa abre makedonce.
 
Член од
25 февруари 2015
Мислења
810
Поени од реакции
1.561
Imam vtor bratuced, roden i ziveel vo Saraevo - Bosna i ima bugarski pasos i drzavjanstvo steknato (pred 20 godini) so pravo na vencavka so zena mu koja sto e rodena vo Bugarija. i od togas, do den denes, zivee so semejstvoto vo Sofija. Dali, se uvazuva 'takov' bratuced za podnesuvanje na dokument-pasos? i vtoro: kakvi ili koi negovi dokumenti (pasos, licna karta???) se podnesuvaat na ukaz, notarski zaverki i kade vo koja ustanova vo Sofija? odnapred blagodaram dokolku nekoj znae i mi odgovori, pozdrav
 
Член од
2 март 2015
Мислења
6
Поени од реакции
1
Zdravo ako moze da prasam nesto imam podneseno za bugarsko drzavjanstvo i sum vraten na dopolnitelna i denes slucajno najdov dokument od baba mi od bugarska egzarhija na bugarski dali bi mi pomognalo nesto toa ili ne fala odnapred pozdrav
 
Член од
30 ноември 2014
Мислења
469
Поени од реакции
948
Zdravo ako moze da prasam nesto imam podneseno za bugarsko drzavjanstvo i sum vraten na dopolnitelna i denes slucajno najdov dokument od baba mi od bugarska egzarhija na bugarski dali bi mi pomognalo nesto toa ili ne fala odnapred pozdrav
Со сигурност. Нема друг документ во моментов што може да ти помогне повеќе.
Но мораш да се поврзеш со изводи да докажеш дека ти е баба, и не чекај веднаш носи ги документите.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom