Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 септември 2013
Мислења
23
Поени од реакции
22
Поднесено 2016 во амбасада во Скопје, па си ги префрлив документите со дополнителното носење на оргинали легализирани во Софија.
 
Член од
20 септември 2017
Мислења
920
Поени од реакции
1.347
Чекaј бе Буцкo,нели ти нaпишa декa прoверкa oд вицетo е oбaвезнa вo прoцедурaтa зa сите кaндидaти? Или не?
Не бе лепотан, а сега скоро сите одат, тоа ти е таа војна на институции. Ама ако, нека си проверат убаво и детално на кого им даваат државјанства.[DOUBLEPOST=1526045031][/DOUBLEPOST]
koga bese na intervju ako moze da mi kazes
фебруари 2017
 
Член од
8 мај 2018
Мислења
15
Поени од реакции
17
Леле луѓе проверував бројчиња поддадени по консултански пат од 1/2017 до 345/2017 и скоро сите се ставени на Проверка од вицепрезидента!!!!!
Со исклучок на 10 ина преписки кои се или на чекање за потпис или на дополнителна.По се изгледа дека сите ќе ги проверува Јотова па после или потпис или отказ!!!!
koga bese na intervju jas bev januari 2017 vo BT vo konzulatot i uste nisto pred dva meseca mi se smeni statusot sega stoi toa
 

Attachments

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.649
Поени од реакции
27.985
Не бе лепотан, а сега скоро сите одат, тоа ти е таа војна на институции. Ама ако, нека си проверат убаво и детално на кого им даваат државјанства.
Ахa.Абе сaмo нештo се мењa.Сo среќa пa дa честиш
 
Член од
23 септември 2013
Мислења
23
Поени од реакции
22
Не бе лепотан, а сега скоро сите одат, тоа ти е таа војна на институции. Ама ако, нека си проверат убаво и детално на кого им даваат државјанства.[DOUBLEPOST=1526045031][/DOUBLEPOST]
фебруари 2017
И сега колку ќе си чекаме на проверка?
 
Член од
20 септември 2017
Мислења
920
Поени од реакции
1.347
Koga imas podneseno za grazdanstvo i od koe mesto Sk ili sofija?[DOUBLEPOST=1526044789][/DOUBLEPOST]
Koja god imas podneseno i od kade sk ili sofija ?
Софија[DOUBLEPOST=1526045354][/DOUBLEPOST]
Ахa.Абе сaмo нештo се мењa.Сo среќa пa дa честиш
Па се сомневаат сега повеќе во Советот и ајде пак документите на проверка, абе тоа е. Па советот не е како порано и затоа треба брзо да иде работава (некој месец најоптимистички), освен ако не си преку прв братучед и сл. па да подзаглавиш повеќе. Ќе видиме како оди, во тек сум со работите.[DOUBLEPOST=1526045403][/DOUBLEPOST]
И сега колку ќе си чекаме на проверка?
Зависи за кого како :) За секој различно
 
Последно уредено:

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.649
Поени од реакции
27.985
Софија[DOUBLEPOST=1526045354][/DOUBLEPOST]
Па се сомневаат сега повеќе во Советот и ајде пак документите на проверка, абе тоа е. Па советот не е како порано и затоа треба брзо да иде работава (некој месец најоптимистички), освен ако не си преку прв братучед и сл. па да подзаглавиш повеќе. Ќе видиме како оди, во тек сум со работите.[DOUBLEPOST=1526045403][/DOUBLEPOST]
Зависи за кого како :)
Тoa зa чaстењетo гледaм си гo прерипaл,не ти чини a :)
 
Член од
23 септември 2013
Мислења
23
Поени од реакции
22
Изгледа многу денес се извадени на Проверка от Вицепрезидента на Р Б'лгарија, или ова им е нов начин на функционирање, како што кажа Brunhilda.
 
Член од
20 септември 2017
Мислења
174
Поени од реакции
230
Се изначитав на темава и нигде не најдов.. Некој шо има(л) статус на Дополнителна проверка - да му стигнал пасошот има? Или некоја информација - точна колку време трае таа проверка? И зошто толку се чека? Ако не го мрзи некој шо знај нака пиши. Фала.
 
Член од
7 мај 2014
Мислења
307
Поени од реакции
399
Се изначитав на темава и нигде не најдов.. Некој шо има(л) статус на Дополнителна проверка - да му стигнал пасошот има? Или некоја информација - точна колку време трае таа проверка? И зошто толку се чека? Ако не го мрзи некој шо знај нака пиши. Фала.
Eve jas cekam na dopolnitelna poveke od 2 ipol godini, bez najava za resenie. Pa ekstrapoliraj od tuka...
 
Член од
20 септември 2017
Мислења
174
Поени од реакции
230
Eve jas cekam na dopolnitelna poveke od 2 ipol godini, bez najava za resenie. Pa ekstrapoliraj od tuka...
А некој со посредникот да има зборувано? Јас ко че му звонам секогаш за два месеци ми одложува и така си чекам 2 години и јас. Дајте да ја подтурниме работава, неможи вака појче.
 
Член од
7 март 2018
Мислења
103
Поени од реакции
80
Proverka od viceprezident 5 meseca cekam sto im e filmot na bugarive 27.10.2016.inter.sofija preku brat mi idem ima bg.pasos ne daj boze da me odbijat ne znam sto ke praem posle najbitno mi e ova zivot mi se resava da pobegnem od ovaa drzava ZASEKOGAS!!![DOUBLEPOST=1526048099][/DOUBLEPOST]Dali znae nekoj kolku moze da se ostane na proverka od vice!!! Neka mi pise fala na site ubav vikend
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom