Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
30 јануари 2015
Мислења
247
Поени од реакции
647
Како го изброи? Има повеќе од 200 бројчиња.[DOUBLEPOST=1425067629][/DOUBLEPOST]
Еве една статистика за 4-5 месеца имаат прегледано од 8000 до 9000 бројчиња од 2013 + тие од 2012. Одкако тргна работата. Од кои само последниве 2 месеца се 5-6000.
Tocno ima poveke brojki izlezeni ne se 60 sigurno nakaj 200 se sto e mbogu dobro.

Da master tocno taka toa i mi bese zborot nie sto gi sledime go gledame ..toa od januari rabotite trgnaa mnogu pobrzo i podobro i so portokoli i so soopstenija t.e otkako se smeni vladata i dojde bojko mislam i se nadevam deka ke prodolzat i taka godinava.
suma sumarum nemoze da se kaze nikogas tocno kako stojat rabotite i koga na sekoj ke mu uzleze ukazot zatoa sto eve od prethodnata godina bese edno a sega od ovaa pocnaa drugo i mnogu podobro ..
bojko sekogas e bil za nas makedoncite prv i ima kazano deka vo negovo vreme precedurata ke bide pobrza za pasosi za nas.
za sreka go gledame toa i so dokazi od ovaa godina airilija neka e i daj boze da se prodolzi taka.
 
Член од
6 февруари 2015
Мислења
103
Поени од реакции
70
Како го изброи? Има повеќе од 200 бројчиња.[DOUBLEPOST=1425067629][/DOUBLEPOST]
Еве една статистика за 4-5 месеца имаат прегледано од 8000 до 9000 бројчиња од 2013 + тие од 2012. Одкако тргна работата. Од кои само последниве 2 месеца се 5-6000.
kako sto kazuvas master sega iskreno mi davas nadez jasum 4xx-2014 ajde airlija neka e
 
Член од
23 октомври 2014
Мислења
84
Поени од реакции
38
Sakas da kazes deka nema da ja pocnat 2014 dodeka ne se izglasa nekakov zakon??
ќе ја почнат ама ќе биде по старо, ќе враќаат на дополнителна, ќе прекратувааат, се додека не се изгласа некоја промена во законите...
 
Член од
30 јануари 2015
Мислења
247
Поени од реакции
647
kako sto kazuvas master sega iskreno mi davas nadez jasum 4xx-2014 ajde airlija neka e
Pa ti kazav jas deka taka ke e..ova ne e spekulacija ni pa statistika tuku ziva vistina.
Da se strpime uste nedela i ke ja zapocnat nasata 2014.

ќе ја почнат ама ќе биде по старо, ќе враќаат на дополнителна, ќе прекратувааат, се додека не се изгласа некоја промена во законите...
Da da znam deka taka ke bide ..isto kako dosega.
samo sto me zbuni toa sto go kaza prvo da se izglasa zakonot i pomisliv deka imas nekoja informacija deka ke dojde do zastoj so justice.bg.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
37
Поени од реакции
22
Како го изброи? Има повеќе од 200 бројчиња.[DOUBLEPOST=1425067629][/DOUBLEPOST]
Еве една статистика за 4-5 месеца имаат прегледано од 8000 до 9000 бројчиња од 2013 + тие од 2012. Одкако тргна работата. Од кои само последниве 2 месеца се 5-6000.
60-70 бројки во протокол
 
Член од
30 ноември 2014
Мислења
469
Поени од реакции
948
Pa ti kazav jas deka taka ke e..ova ne e spekulacija ni pa statistika tuku ziva vistina.
Da se strpime uste nedela i ke ja zapocnat nasata 2014.


Da da znam deka taka ke bide ..isto kako dosega.
samo sto me zbuni toa sto go kaza prvo da se izglasa zakonot i pomisliv deka imas nekoja informacija deka ke dojde do zastoj so justice.bg.
За нас што имаме стари документи битно ни е вака да течат работите и што побрзо да дојдеме на ред па на крај краева каков сака нека е исходот, оти чекањево е полошо и од самиот исход. Нормално дека се надевам на позитивен исход.
 
Член од
17 декември 2014
Мислења
240
Поени од реакции
145
Zdravo ako mozi nekoj da objasni kako odi rabotata za adresa i maticen kojku kosta toa pozz do site
 
Член од
30 јануари 2015
Мислења
247
Поени од реакции
647
За нас што имаме стари документи битно ни е вака да течат работите и што побрзо да дојдеме на ред па на крај краева каков сака нека е исходот, оти чекањево е полошо и од самиот исход. Нормално дека се надевам на позитивен исход.
Toa mi e zborot celo vreme bitno e da dojdeme na red...i sum pozitivno iznenadena od ishodot sto se slucuva vo momentot.
Se nadevam taka i ke ostanat rabotite.

I SAKAV DA GO SPODELAM OVA SO DRUGITE NA FORUMOT STO NE GI SLEDAT RABOTITE ILI NE I E BAS JASNO DEKA RABOTITE SE SMENIJA I ODAT KON PODOBRO I POBRZO.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
37
Поени од реакции
22
Toa mi e zborot celo vreme bitno e da dojdeme na red...i sum pozitivno iznenadena od ishodot sto se slucuva vo momentot.
Se nadevam taka i ke ostanat rabotite.

I SAKAV DA GO SPODELAM OVA SO DRUGITE NA FORUMOT STO NE GI SLEDAT RABOTITE ILI NE I E BAS JASNO DEKA RABOTITE SE SMENIJA I ODAT KON PODOBRO I POBRZO.
Кај вас може да се провери статусот на бројчето?Јас пробувам веке 5-6 часа
 
Член од
30 јануари 2015
Мислења
247
Поени од реакции
647
Кај вас може да се провери статусот на бројчето?Јас пробувам веке 5-6 часа
I jas sakav da prasam istoto, otkako izlegoa protokolite jas nemozam da go otvoram toa za proverka samo vrte a ne go otvara..ili ima problem so stranata za proverka ili e preoptereteno.
kako i da e probaj pokasno ili utre.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom