Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 јануари 2015
Мислења
26
Поени од реакции
3
dali zavisi citam ima vrska dali nema nekoj so bugarsko drzavjanstvo t.e rodnini,posto nemam nikakov rodnina vo bg,samo sakav da izvadam pasos,ikoj se tie protokoli ,ako moze da mi kazete ..i koj mesec ke bide pustena postapkata za vadenje na pasos?
 
Член од
13 септември 2008
Мислења
194
Поени од реакции
259
dali zavisi citam ima vrska dali nema nekoj so bugarsko drzavjanstvo t.e rodnini,posto nemam nikakov rodnina vo bg,samo sakav da izvadam pasos,ikoj se tie protokoli ,ako moze da mi kazete ..i koj mesec ke bide pustena postapkata za vadenje na pasos?
Prati go forumot ke vidis koga ke se pusti postapkata site cekame noviot zakon da se izglasa, nikoj ne mozi da ti kazi tocno mozi mesec-mesec i pol mozi 2 meseci i kusur dzabe ke si godime od pamet
 
Член од
30 јануари 2015
Мислења
247
Поени од реакции
647
dali zavisi citam ima vrska dali nema nekoj so bugarsko drzavjanstvo t.e rodnini,posto nemam nikakov rodnina vo bg,samo sakav da izvadam pasos,ikoj se tie protokoli ,ako moze da mi kazete ..i koj mesec ke bide pustena postapkata za vadenje na pasos?
Irena gledam deka ne ti e jasna postapkata i samata procedura ..ako si zainteresirana procitaj gi postovite nanazad i se ke ti stane pojasno.
 
Член од
6 февруари 2015
Мислења
103
Поени од реакции
70
ko sto gledam se e 2013 nema 2014 uste valjda se pri kraj na 2013 cestitki do site na forumov koj ima pozitiven odgovor a ako saka nekoj neka napise uste kolku ima od 2013 koj sto e poupaten vo problematikata.
 
Член од
30 јануари 2015
Мислења
247
Поени од реакции
647
Da gi procitav,mislam deka se ceka zakonot april2015. Znaci se zavisi od toa? Ne mi e jasna postapkata..voopsto..
Postapkata za pasos ako mislis da podnasas ke si odes preku posrednik i toj ke ti objasni i ke ti sredi se sto e potrebno.
A inaku za zakonot ni nie ne znaeme dali voopsto ke se izglasa ili ne..toa sto shpekuliraat mediumite i sto e iznesen zakonot za promena treba da se poceka i vidi koj sto kako ke se izglasa nie ovde ne znaeme znaat tie vo ministerstvo.
zdr do kaj e rabotava oti si poupatena so pasosive jas gledam ama
spored toa sto mozam da vidam nekade okolu 1500 + brojki ostanaa da se razgledat od 2013 ..a inaku vo protokolite si tecat i tie po red ..tie sto ja imaat potrebnata dokumentacija im izleguva ukazot samo sto tie se mnogu malku vo sporedba od odbienite brojki ..
stignati sr nekade do 12000 2013.
Ako sum greska neka me popravat poupatenite.[DOUBLEPOST=1425062694][/DOUBLEPOST]
15940/2013 uste nema nikakva promena a trebase na 15.12.2013 najkasno da mi odgovorat taka da ko sto gleam ke si cekame uste .....
Spored toa sto gi gledam brojkite do kolku si plus minus stignati mislam deka vo sekoj moment treba da ocekuvas nekakov odgovor.
 
Последно уредено:
Член од
23 октомври 2014
Мислења
84
Поени од реакции
38
отприлика до 15500-16000/2013 се стигнати, во 2013 има приближно 17500 апликации... така да скоро ќе ги почнат 2014 ама џабе ни се брза мора прво изменава со законов да ја почекаме...
 
Член од
6 февруари 2015
Мислења
103
Поени од реакции
70
ok fala na odgovorive se nadevam za brzo dadov orginal dokumenti pa sega ke vidime kako i da e mora da cekame i site sto sme tuka da zememe
 
Член од
30 јануари 2015
Мислења
247
Поени од реакции
647
отприлика до 15500-16000/2013 се стигнати, во 2013 има приближно 17500 апликации... така да скоро ќе ги почнат 2014 ама џабе ни се брза мора прво изменава со законов да ја почекаме...
Sakas da kazes deka nema da ja pocnat 2014 dodeka ne se izglasa nekakov zakon??
 
Член од
6 февруари 2015
Мислења
103
Поени од реакции
70
Sakas da kazes deka nema da ja pocnat 2014 dodeka ne se izglasa nekakov zakon??
ne ne koj si ima dokumenti za poteklo od prva linija dedo pradedo zasto bi cekal zakon kako sto razbrav i gledam po forumot za tie ne bi trebalo da ima problem a koj nema takov dokument togas da se smeni zakonot i da moze od brat sestra cicko i tn jas svativ deka e taka
 
Член од
30 јануари 2015
Мислења
247
Поени од реакции
647
ne ne koj si ima dokumenti za poteklo od prva linija dedo pradedo zasto bi cekal zakon kako sto razbrav i gledam po forumot za tie ne bi trebalo da ima problem a koj nema takov dokument togas da se smeni zakonot i da moze od brat sestra cicko i tn jas svativ deka e taka
I jas mislam deka e taka.
Deka se odnasa za lugeto koj sti nemaat dokumenti.
kako i da e luge neli ste zabelezale od januari otkako dojde nasiot bojko rabotive pocnaat da tecat mnogu pobrzo za razlika od prethodnata godina ..jas mislam deka sme na dobar pat i deka ovaa godina ke tecat brojkite pobrzo od prethodnata. Se nadevam ke prodolzat so tempoto do sega sto go imaa. Zatoa sto ima razlika.
 
Член од
30 ноември 2014
Мислења
469
Поени од реакции
948
Има 3 протоколи повеке од 60-70 броја, нешто серверот не им е во ред
Како го изброи? Има повеќе од 200 бројчиња.[DOUBLEPOST=1425067629][/DOUBLEPOST]
I jas mislam deka e taka.
Deka se odnasa za lugeto koj sti nemaat dokumenti.
kako i da e luge neli ste zabelezale od januari otkako dojde nasiot bojko rabotive pocnaat da tecat mnogu pobrzo za razlika od prethodnata godina ..jas mislam deka sme na dobar pat i deka ovaa godina ke tecat brojkite pobrzo od prethodnata. Se nadevam ke prodolzat so tempoto do sega sto go imaa. Zatoa sto ima razlika.
Еве една статистика за 4-5 месеца имаат прегледано од 8000 до 9000 бројчиња од 2013 + тие од 2012. Одкако тргна работата. Од кои само последниве 2 месеца се 5-6000.
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom