Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Ти благодарам за одговорот ☺[DOUBLEPOST=1525466502][/DOUBLEPOST]Прашање: после статус: Проверка од президента, ако е човекот одобрен, што статус има после? Дали "Молбата ви е уважена" или пак " Образувана е преписка со ххх број и може да си закажете датум за подигнување на указот"? Што точно ќе пишува? Фала
Ако си преку Софија дирекно ќе пишува,, Образувана преписка xxx/20xx,вклучена во указ бр. хх од 2018,можете да резервирате час за да си го подигнете..... Така нешто.
А преку мбасада,, Вашето удостоверение е испратено во Скопје, при подигнување земете си две слики во паспортен формат..... нешто слично
 
Член од
20 септември 2017
Мислења
920
Поени од реакции
1.347
Хахахахаха.......абе ајде значи само одложуваат:bravobe:
За првото: Хаос е во Министерство за правда и некои ќе чекаат уште долго време, ако почнаа да ги разгледуваат некои на дополнителна.
За второто: Патриотите го допреа дното, шах мат во врска со државјанствата, причини многу, а последно влегоа во јак конфликт со Бојко т.е. ГЕРБ и за тоа јавно се жалеа пред некој ден.[DOUBLEPOST=1525485674][/DOUBLEPOST]
Ima li vrzka ovoj so zakokonot so bese najavuvan-olesnuvanje i procedura ot 6 meseci?
Тој де, само што му ја сменија датата сега, ќе го пролонгираат за шест месеци :)
 
Член од
7 мај 2007
Мислења
168
Поени од реакции
118
Брат ти е доказ дека сите што ги ставија на положително до пред месец дена нема да поминат кај вицепрезидентот ако немат по златна линија потекло, а посреднициве пак нека лаат тука.
Druze, izvini ama moram da te demantiram, jas bev samo so potvrda sum od zdurzenie i od polozitelno mi se smeni vo ukaz, veke mi e prateno udestoverenieto vo Skopje vo konzulat, taka da mislam deka nema pravilo koj so kakov dokument e...[DOUBLEPOST=1525502563][/DOUBLEPOST]
BG dava drzavjanstvo samo ako imas roditel so bg drzavjanstvo ili star dokument od dedo pradedo SE DRUGO E SAMO LAGA
I tebe da te demantiram, samo so potvrda dobiv drzavjanstvo. Pozdrav
 
Последно уредено:
Член од
15 април 2018
Мислења
35
Поени од реакции
58
Druze, izvini ama moram da te demantiram, jas bev samo so potvrda sum od zdurzenie i od polozitelno mi se smeni vo ukaz, veke mi e prateno udestoverenieto vo Skopje vo konzulat, taka da mislam deka nema pravilo koj so kakov dokument e...[DOUBLEPOST=1525502563][/DOUBLEPOST]

I tebe da te demantiram, samo so potvrda dobiv drzavjanstvo. Pozdrav
Drugar koga bese na intervju? Pozdrav
 
Член од
7 март 2018
Мислења
103
Поени од реакции
80
Ajde neka raboti jotova posle ke ide na odmor se zamorila od rab.cela zima.i prolet raboti sega ke dojde leto pak nekoj zakoni novi i sve si ebalo majkata ne veruvam vise u ocive moj sto gledam da ne mozes preku brat da zemam sto ima bg.pasos vise toa e dojde krajot
 
Член од
22 септември 2017
Мислења
14
Поени од реакции
15
После интервјуто, кога проверувам на сајтот ми дава порака Образувана преписка и број..
Ќе може некој да ми објасни што значи тоа?

Дали тоа е новиот број со кој треба да ја проверувам процедурава до каде или не.. пробав да го внесам ама не ми отвара ништо со него.
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
После интервјуто, кога проверувам на сајтот ми дава порака Образувана преписка и број..
Ќе може некој да ми објасни што значи тоа?

Дали тоа е новиот број со кој треба да ја проверувам процедурава до каде или не.. пробав да го внесам ама не ми отвара ништо со него.
Како што си проверувал до сега така и понатаму, сигурно имаш број и пин. Со бр на преписка проверуваме тие преку амбасада што сме во долното поле.
 
Член од
4 мај 2018
Мислења
30
Поени од реакции
11
Oktomvri 2016 bev na intervju vo skopje .Okolu februari mi se smeni na polozitelno do 2 maj koga me stavija na proverka od viceto
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.641
Поени од реакции
27.891
Имa ли некoј нa фoрумoв штo јa терa пoстaпкaтa преку пoсредникoт Делчo Гoшев oд Делчевo?Акo имa и aкo не е прoблем дa ми испрaти брoј зa кoнтaкт вo привaтни
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
075 775 594 oвaa јa знaм јaс Дoбринa се викa.Oвлaстенa е oд aмбaсaдaтa
брату таа добрина за колку кољи и беси,от пролика какви и се цените?!?[DOUBLEPOST=1525570907][/DOUBLEPOST]
Druze, izvini ama moram da te demantiram, jas bev samo so potvrda sum od zdurzenie i od polozitelno mi se smeni vo ukaz, veke mi e prateno udestoverenieto vo Skopje vo konzulat, taka da mislam deka nema pravilo koj so kakov dokument e...[DOUBLEPOST=1525502563][/DOUBLEPOST]

I tebe da te demantiram, samo so potvrda dobiv drzavjanstvo. Pozdrav
ЏАБЕ брат се демантираш,остануваш посредник и лажго(неза мене)со среќа нека ти е,ИСКОРИСТИ ГО МУДРО,,не во фиока.....
 
Член од
4 мај 2018
Мислења
1
Поени од реакции
0
Decki za brzo treba da odam na intervju. Znam deka ovdeka imase lista so prasanja i odgovori za na intervjuto ama ne mozam da gi najdam. Dali nekoj gi ima prasanjata so odgovorite i dali moze da gi postavi? Osven toa mislam i deka vidov nekoja aplikacija za android so prasanjata i odgovori ama na playstore najdov samo dve i toa ednata e funkcionalna so nekolku prasanja samo.

Fala na site i pozdrav.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom