Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
4 ноември 2016
Мислења
68
Поени од реакции
73
Sto e rabotata so tie na dopolnitelna sto se od 2014,nikakvi promeni okolu 7000 iljadi se staveni na dopolnitela ,imame podneseni dopolnitelni dokumenti a status nepromenet.Pozdrav do SPICOT ,gligor123 i ostanatite od 2014.ke ve molam ako znae nekoj da dade informacija
 
Член од
23 јуни 2017
Мислења
37
Поени од реакции
55
Sto e rabotata so tie na dopolnitelna sto se od 2014,nikakvi promeni okolu 7000 iljadi se staveni na dopolnitela ,imame podneseni dopolnitelni dokumenti a status nepromenet.Pozdrav do SPICOT ,gligor123 i ostanatite od 2014.ke ve molam ako znae nekoj da dade informacija
Jas sum od 2014 , bev na dopolnitelna , dostaviv voena kniska od dedo , 1 god bev na finalna i sega pred mesec dena sum na polozitelno i cekam izdavanje na ukaz na viceP.
 
Член од
10 март 2009
Мислења
1.300
Поени од реакции
1.161
Da na proverka od vicepresident bev od 17.01.2018 pa se do potpisuvanjeto na ukazot na 19.04.2018
ete ti si eden kako sit jas sto gi znam sto zavrsile bez problem. ama tuka dzabe panicat.
Nosese li dopolnitelni dokumenti dodeka bese na proverka od viceprezident ili samo cekase?
Odgovori neka citaat
 
Член од
20 септември 2017
Мислења
920
Поени од реакции
1.347
http://www.justice.government.bg/Files/НИ_на_Наредба_1_636610251019060519.pdf
http://www.justice.government.bg/Files/Доклад_636610251019060519.pdf

Параграф единствен. В § 18 от Преходните и заклјучителни разпоредби думите „1 јули 2018 г.“ се заменјат с „1 јануари 2019 г.“
Не се уште подготвени за забрзување на процедурата.

А ова последново е демек еве нешто работиме (патриотите).
http://www.parliament.bg/bills/44/854-01-27.pdf
 
Последно уредено:

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
http://www.justice.government.bg/Files/НИ_на_Наредба_1_636610251019060519.pdf
http://www.justice.government.bg/Files/Доклад_636610251019060519.pdf

Параграф единствен. В § 18 от Преходните и заклјучителни разпоредби думите „1 јули 2018 г.“ се заменјат с „1 јануари 2019 г.“
Не се уште подготвени за забрзување на процедурата.

А ова последново е демек еве нешто работиме (патриотите).
http://www.parliament.bg/bills/44/854-01-27.pdf
Хахахахаха.......абе ајде значи само одложуваат:bravobe:
 
Член од
18 октомври 2016
Мислења
119
Поени од реакции
164
Sto e rabotata so tie na dopolnitelna sto se od 2014,nikakvi promeni okolu 7000 iljadi se staveni na dopolnitela ,imame podneseni dopolnitelni dokumenti a status nepromenet.Pozdrav do SPICOT ,gligor123 i ostanatite od 2014.ke ve molam ako znae nekoj da dade informacija
Jas drugar zavrsiv rabota,go zemav bug.drzavjanstvo i cekam moment da se iselam od mk (pisuvam so mali bukvi mk). Inaku go zemav drzavjanstvoto so JUGOSLOVENSKA VOENA KNISKA vo koja pisuvase deka dedomi sluzel BUGARSKI VOJNIK i da vi kazam deka momentalno davaat DRZAVJANSTVA samo so stari dokumenti i samo so roditel poteklo.(redovno go pratam forumot i site slucuvanja)br 18xx/2014.Pozdrav do site i so SREKA.
 
Член од
10 март 2009
Мислења
1.300
Поени од реакции
1.161
Jas drugar zavrsiv rabota,go zemav bug.drzavjanstvo i cekam moment da se iselam od mk (pisuvam so mali bukvi mk). Inaku go zemav drzavjanstvoto so JUGOSLOVENSKA VOENA KNISKA vo koja pisuvase deka dedomi sluzel BUGARSKI VOJNIK i da vi kazam deka momentalno davaat DRZAVJANSTVA samo so stari dokumenti i samo so roditel poteklo.(redovno go pratam forumot i site slucuvanja)br 18xx/2014.Pozdrav do site i so SREKA.
haha abe aj ne zaebavas :D:vozbud:
 
Член од
2 ноември 2016
Мислења
5
Поени од реакции
0
Pozdrav.Molim Vas da mi posaljete preporuku za prevodioca iz Skoplja i kontakt.Sledece nedelje treba da podignem neki dokument i treba da se tamo prevede,a zivim u Beogradu.Hvala unapred.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.641
Поени од реакции
27.891
075 775 594 oвaa јa знaм јaс Дoбринa се викa.Oвлaстенa е oд aмбaсaдaтa
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom