Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
26 април 2018
Мислења
11
Поени од реакции
7
Дечки читам коментари за државјанството преку прв братучед. Дали е вистина тоа дека веќе преку прв братучед нема да даваат укази?
 
Член од
1 февруари 2018
Мислења
73
Поени од реакции
65
Drustvo ne znam za vas site imame svoi celi i planovi ama mene licno ova mi e tolku mnogu vazno sto ako dobijam otkaz gubam premnogu. Denes im se javiv vo ambasada kaj sto pravev intervju a tie mi kazaa deka bez potreba sum ispanicen deka se raboti samo za proverka i deka ne se baraat od mene poveke nikakvi dokumenti.
Se oddadov od pari po prevodi i legalizacii dva pati do sea sum dal okolu 300 evra za se
 
Член од
5 ноември 2016
Мислења
69
Поени од реакции
70
Сите ли преписки што се во протоколот за доставување на дополнителни документи имаа статус за доставување доп документи пошто сега проверив од тој список што се преку амбасада има некои со положително, некои указ, дали ова значи дека почнале да ги разгледуваат тие што се на дополнителна?
Еве ги детално статусите на сите од протоколот што се без пин(преку амбасада).
 

Attachments

Член од
18 мај 2017
Мислења
74
Поени од реакции
134
BG dava drzavjanstvo samo ako imas roditel so bg drzavjanstvo ili star dokument od dedo pradedo SE DRUGO E SAMO LAGA
Ne e tocno.jas vo ponedelnikot si go zemav ukazot a denes se slikav vo blagoevgrad i vo sreda ja imam licnata karta na raka.so dokumenti od brat i prv bratuced.srekjno na site.
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
Kaj nekoj Vanco od Ohrid poteknuval , ziveel vo Bugarija , imal svoja kancelarija, sigurno e posrednik si platil covekot a sigrno go znam deka nema poteklo , i oopppp pasosot , i ajde deli sega pravda , koja e pravdata za nas ? Milo mie za lugeto sto si zavrsuvaat rabota no nie sto dremime na dopolnitelna nee fer... pozz... i do vas
јас сум преку него,досега како претпоставувал дека ке биде биднало,човекот како да е ВИДОВИТ(ВАНЃА)[DOUBLEPOST=1525390795][/DOUBLEPOST]
Drustvo ne znam za vas site imame svoi celi i planovi ama mene licno ova mi e tolku mnogu vazno sto ako dobijam otkaz gubam premnogu. Denes im se javiv vo ambasada kaj sto pravev intervju a tie mi kazaa deka bez potreba sum ispanicen deka se raboti samo za proverka i deka ne se baraat od mene poveke nikakvi dokumenti.
Se oddadov od pari po prevodi i legalizacii dva pati do sea sum dal okolu 300 evra za se
во ИСТ проклет кош сме.....
 
Последно уредено:
Член од
2 мај 2018
Мислења
136
Поени од реакции
142
јас сум преку него,досега како претпоставувал дека ке биде биднало,човекот како да е ВИДОВИТ(ВАНЃА)[DOUBLEPOST=1525390795][/DOUBLEPOST]
во ИСТ проклет кош сме.....
Sakav da vi kazam deka , davaat drzavjanstva, i bez poteklo od zlatna linija , i tie se posrejkni od nas....nie ke si cekame , A covekot ete si ja brka rabotata ne sum protiv ama bukvalno nisto samo neka se brka rabotata i za nas
 
Член од
10 септември 2009
Мислења
156
Поени од реакции
48
so meseci sum so ovoj status...
dokumenti... izvodi (mk) i mi sredija za proishod se vo 2016 so se itervju vo bg ambasada vo Skopje.

145#
broj 45#2017

Ima li nekoj pretpostavska do kaj se so 2016?
Se javiv kaj posrednikot mi rece da cekam da mi se smeni statusot...

Sto e sleden cekor?

Drugo, koja adresa vi stoi vo bugarskiot pasosh? Kako zaveduvate drzavjansto, l.karta so bugarska adresa? Ovoj del mi e mnogu nejasen Koj stignal do tuka neka mi pise poraka... Fala decki.
 

Attachments

Член од
10 март 2009
Мислења
1.300
Поени од реакции
1.161
so meseci sum so ovoj status...
dokumenti... izvodi (mk) i mi sredija za proishod se vo 2016 so se itervju vo bg ambasada vo Skopje.

145#
broj 45#2017

Ima li nekoj pretpostavska do kaj se so 2016?
Se javiv kaj posrednikot mi rece da cekam da mi se smeni statusot...

Sto e sleden cekor?

Drugo, koja adresa vi stoi vo bugarskiot pasosh? Kako zaveduvate drzavjansto, l.karta so bugarska adresa? Ovoj del mi e mnogu nejasen Koj stignal do tuka neka mi pise poraka... Fala decki.
Stigni ti do tamu prvo :D
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom