Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 февруари 2015
Мислења
315
Поени од реакции
298
A dali nekoj znae kako moze da se plati vo arhivot.zs jas im pisav i tie mi vretija deka treba da im dadam tocni podatoci i da platam pa posle tie da baraat podatoci
И јас им пишав минатиот понеделник,сеуште немам одговор.Во повратниот e-mail прашав за банкарска сметка ,но ни за тоа не ми одговорија.Ако одговорат и ако има некаква информација ке ни кажат што и каде ,и колку да платиме,се надевам.
 
Член од
6 февруари 2015
Мислења
103
Поени од реакции
70
Zdravo na site gledam ima nov protokol izlezeno deneska ajde airlija neka ke ima dosta za zemanje na drzavjanstva da mozeme i nie od 2014 da cekame ubavi vesti
 
Член од
30 јануари 2015
Мислења
247
Поени од реакции
647
Zdravo na site gledam ima nov protokol izlezeno deneska ajde airlija neka ke ima dosta za zemanje na drzavjanstva da mozeme i nie od 2014 da cekame ubavi vesti
valter toa e soopstenie za vrateni na dopolnitelna ..kako sto gledam rabotava e kriticna si tecat samo soopstenija vrateni na dopolnitelna skoro site brojki od 2013 gi izbickaa na dopolnitelna ne sum sretnala skoro niedna brojka da bide odobrena.. kako i da e lugevo si rabotat i si pustaat eve uste 2000 brojki i ja zapocnuvaat 2014 tekot na mart
da se nadevame bar da ja pocnat.
 
Член од
6 февруари 2015
Мислења
85
Поени од реакции
38
Tie se vrateni za dopolnitelna a ne se odobreni.a dali nekoj znae koga ke ne razgleduvaat nas od 2012 sto sme vrateni na dopolnitelna.pozdrav
 
Член од
12 февруари 2015
Мислења
6
Поени од реакции
3
Decki mi se smena statusot Преписката се намира в зад'лжителна процедура за с'гласуване с'с заинтересуваните институции.
Sho znaci ova
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
826
Поени од реакции
1.322
Decki mi se smena statusot Преписката се намира в зад'лжителна процедура за с'гласуване с'с заинтересуваните институции.
Sho znaci ova
Ова прашање е одговорено 100 пати на темата. Прелистај си. Има и поле за пребарување по клучни зборови. Јас пред да се вклучам во темата, ги прочитав сите 200 страници што беа напишани пред тоа.
 
Член од
25 февруари 2014
Мислења
242
Поени од реакции
244
Decki mi se smena statusot Преписката се намира в зад'лжителна процедура за с'гласуване с'с заинтересуваните институции.
Sho znaci ova
Ako si dostavil stari dokumenti za poteklo - znaci deka za 3-4 meseci ke go zemes pasosot.
 
Член од
6 февруари 2015
Мислења
103
Поени од реакции
70
valter toa e soopstenie za vrateni na dopolnitelna ..kako sto gledam rabotava e kriticna si tecat samo soopstenija vrateni na dopolnitelna skoro site brojki od 2013 gi izbickaa na dopolnitelna ne sum sretnala skoro niedna brojka da bide odobrena.. kako i da e lugevo si rabotat i si pustaat eve uste 2000 brojki i ja zapocnuvaat 2014 tekot na mart
da se nadevame bar da ja pocnat.
Mislev deka se zavrseni oti ne mi e poznata rabotava iskreno slucajno pred 3-4 dena gi vidov protokolite i si mislev gotovo e i sega uste gi razgleduvam sto e kako e sto e poentata[DOUBLEPOST=1424706405][/DOUBLEPOST]
Da bev Na dopolnitelna proverka do denes I denes izleze ova
Cestitki od mene
 
Член од
20 октомври 2014
Мислења
27
Поени од реакции
19
Eve i jas da Vi kazam deka i mene denes mi se mena statusot od Преписката е в'рната за доп'лнителна проверка vo Преписката се намира в зад'лжителна процедура за с'гласуване с'с заинтересуваните институции.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom