Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 февруари 2012
Мислења
826
Поени од реакции
1.322
Sega tocno kolku se ceka ne znam no jas na pr. Se javiv vo septemvri 2013 a mi zakazaa za podnesuvanje dokumenti na 13maj 2014 vo DABC. E sega ne meshajte kolku se ceka za proishod so toa kolku se ceka za podnesuvanje dokumenti za proishod.za podnesuvanje dokumenti se cheka tolku kolku sto ima zakazani luge pred vas. A za dobivanje proishod se ceka najdolgo 30 dena od podnesuvanje.
Не мешам, добро те сфатив. Јас во 2006 без никакво закажување поднесов во ДАБЧ и произходот го добив по два дена. Ах шо не си завршив работа тогаш...
 
Член од
30 јануари 2015
Мислења
247
Поени од реакции
647
Sega tocno kolku se ceka ne znam no jas na pr. Se javiv vo septemvri 2013 a mi zakazaa za podnesuvanje dokumenti na 13maj 2014 vo DABC. E sega ne meshajte kolku se ceka za proishod so toa kolku se ceka za podnesuvanje dokumenti za proishod.za podnesuvanje dokumenti se cheka tolku kolku sto ima zakazani luge pred vas. A za dobivanje proishod se ceka najdolgo 30 dena od podnesuvanje.
Jas se cudam zosto jas tolku brzo zavrasiv rabota.... do posrednikot li e doprocedura li e neznam..
 
Член од
5 јануари 2015
Мислења
773
Поени од реакции
1.643
Jas podnesov za proishod vo januari preku ambasada i tamu mi kazaa da se javam vo maj vo ambasada za odgovor. Ako toa nesto vi pomogne za tajmingot posto diplomatskata posta odi 2-3 pati godisno
 
Член од
6 февруари 2015
Мислења
85
Поени од реакции
38
Jas denes na posrednikot mu dadov vencanica od sestra na moj dedo pa ke vidime sto ke bide.dali ke pomogne nesto ili ne?
 
Член од
12 декември 2014
Мислења
36
Поени од реакции
23
zdravo sakam da ve prasam dali bi mi pomognalo nesto so dokumenti od na mojot dedo prva bratucedka ima bg dokumenti pozz
 
Член од
12 мај 2014
Мислења
89
Поени од реакции
81
И јас имам добри вести. И мене ми се смени статусот :ojeaa:.
Знае некој од прилика сега за колку време треба ни излезе указот?[DOUBLEPOST=1423691066][/DOUBLEPOST]И јас сакам за децата да вадам БГ државјанство но овој пат не сакам да одам преку посредник туку сам. Дали знае некој каде можам да најдам што ми е потребно од документи за нив и дали има некој линк од каде можам да ги симнам потребните обрасци. Ако знае некој молам нека постира.
 
Последно уредено:
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.303
Поени од реакции
1.242
луѓе дали некој ја следи ситуацијата со законот,ИМА ли нешто ново,ке се смени ли нешто?????знае ли некој нешто????
 
Член од
8 февруари 2015
Мислења
315
Поени од реакции
298
Дали вашите посредници одговараат на вашите повици или треба да ги бркате како овој мојов:mad:.
 
Член од
7 мај 2014
Мислења
307
Поени од реакции
399
Аман веќе со пасошиве, има ли некој идеја уште колку години ќе се чека?:LOL:

Имам бројче 14.ХХХ од 2013 година, и следствено ми кажаа пред месеци наназад дека новото бројче ми е 1ХХ од 2014.
Состојбата на двете бројчиња е сеуште во задолжителна проверка.

Ако не, да си поднесам барање и за чешки пасош ко нашиве дејци на власт... :tapp::tapp::tapp:
 
Член од
30 ноември 2014
Мислења
469
Поени од реакции
948
И јас имам добри вести. И мене ми се смени статусот :ojeaa:.
Знае некој од прилика сега за колку време треба ни излезе указот?[DOUBLEPOST=1423691066][/DOUBLEPOST]И јас сакам за децата да вадам БГ државјанство но овој пат не сакам да одам преку посредник туку сам. Дали знае некој каде можам да најдам што ми е потребно од документи за нив и дали има некој линк од каде можам да ги симнам потребните обрасци. Ако знае некој молам нека постира.
Prvo neka ti e so sreka drzavjanstvoto. A ako sakas sam da si teras postapka moe mislenje e ako ne ti se brza postapkata da si ja teras preku ambasada vo skopje kolku sto mozev da razberam od mnogu luge mnogu se usluzlivi I ke ti pomognat vo celata procedura.
 
Член од
7 мај 2014
Мислења
307
Поени од реакции
399
Prvo neka ti e so sreka drzavjanstvoto. A ako sakas sam da si teras postapka moe mislenje e ako ne ti se brza postapkata da si ja teras preku ambasada vo skopje kolku sto mozev da razberam od mnogu luge mnogu se usluzlivi I ke ti pomognat vo celata procedura.
Едно чудо се услужливи од амбасада, уште повеќе на телефон ако ги добиеш... :eek:
 
Член од
24 јануари 2013
Мислења
273
Поени од реакции
316
Dali nekoj ke saka, go zamoluvam kako odesea tie raboti dokolku dedomu prezimeto na penziska kniska( bugarska penzija) , prezimeto na kniskata mu e Крпачов, a vo umrenicata Крпачовски, dali ke imam problem, i ako imam kako mozam da go smena!!pozz
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom