Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
27 септември 2017
Мислења
68
Поени од реакции
126
Screenshot_20170929-205324.png Screenshot_20170929-205351.png
Mislam deka e jasno od zakonov. Procitajte ubavo deka se predlaga da vazat i uvereniata od klubovite koj se izdadeni vrz osnova na regisrtite na naselenieto.
http://www.parliament.bg/bg/bills/ID/77742
Tuka e i celiot predlog na zakonot vo pdf. kade pisuva deka zakonot ke vazi i za molbite sto se vo tek.
 
Последно уредено:

Prince

PsyTrance, Musica Psychedelica
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.160
Поени од реакции
2.987
Од Мај чекам за произход и уште стои "Обработва се"
Другар што поднесе во Декември 2016 заврши со тоа во Март 2017 за нецели 4 месеци, ја 5 во 6ти влагам нема ништо.... ебаго. Преку тоа охриѓанецо посредство.

Згора на тоа одам на ќоро скроз. Без никакви стари документи од бабовци/дедовци. Само со амин од Бугарски Клуб :) Се повеќе се мислам да ги бапнев парите во Спортлајф поголема шанса ќе имав отколку да се маткам до интервју и да ме прекратат.
Не се секирај, кај мене излезе за скоро 7 месеци :) И јас сум само со потврда, без никакви документи.
 
Член од
14 јули 2017
Мислења
145
Поени од реакции
384
Прегледај го приврзокот 178153 Прегледај го приврзокот 178154
Mislam deka e jasno od zakonov. Procitajte ubavo deka se predlaga da vazat i uvereniata od klubovite koj se izdadeni vrz osnova na regisrtite na naselenieto.
http://www.parliament.bg/bg/bills/ID/77742
Tuka e i celiot predlog na zakonot vo pdf. kade pisuva deka zakonot ke vazi i za molbite sto se vo tek.
Stavi telefonot na polnac prazen ti e :)))))
 

Stolee

INFINITY TEAM SatelItIN
Член од
3 април 2017
Мислења
265
Поени од реакции
319
аа Знаје ли некој кога ке се гласи законот сигурно
:tapp::tapp::tapp:
 
Член од
25 август 2016
Мислења
438
Поени од реакции
318
Normalno deka kje vazi i za tie vo tek, taman rabota da ne vazi... zatoa i izjavata bese imame 50.000 zaglaveni

A ne bese imam najava za 50.000 sto kje se prijavat

Прегледај го приврзокот 178153 Прегледај го приврзокот 178154
Mislam deka e jasno od zakonov. Procitajte ubavo deka se predlaga da vazat i uvereniata od klubovite koj se izdadeni vrz osnova na regisrtite na naselenieto.
http://www.parliament.bg/bg/bills/ID/77742
Tuka e i celiot predlog na zakonot vo pdf. kade pisuva deka zakonot ke vazi i za molbite sto se vo tek.
 

Stolee

INFINITY TEAM SatelItIN
Член од
3 април 2017
Мислења
265
Поени од реакции
319
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
Прегледај го приврзокот 178158
Da jas znaJam zakonO ke se GLASI na 30.02.2018 so bukvi ( triJsti Tori dve iljadu OSemnaJsta) i ke go zemIme pasosOOOOO maleee evaaaa tugoooo boooo bo bo
не стварно,сите ги слушаме и читаме измените и со нетрпение ги очекуваме но стварно додека не се изгласа нешто ништо не е сигурно,знае ли некој кога е гласањето?!?!?
 

E2E

Член од
11 март 2017
Мислења
79
Поени од реакции
47
Обично после колку време се менува статусот од задолжителна на финална?
Интервју ноември 2016 само со потврда.
 
Член од
20 мај 2016
Мислења
45
Поени од реакции
3
Zdravo.Preku brat so bg drzavjanstvo od 2002/03 vazi ovaa za zlatna vrska.kolkavi mi se sansite da dobijam.isto i trojca bratucedi.a ovaa so dedo baba rodeni pred 1920 po difolt li se bile pis3ni kako bugari ili?Inaku na brat mi ne mu baraa nikakvi dokumenti ne bese ni na intervju a celase okolu 3 godini.Faal
 
Член од
20 септември 2017
Мислења
920
Поени од реакции
1.347
Прегледај го приврзокот 178153 Прегледај го приврзокот 178154
Mislam deka e jasno od zakonov. Procitajte ubavo deka se predlaga da vazat i uvereniata od klubovite koj se izdadeni vrz osnova na regisrtite na naselenieto.
http://www.parliament.bg/bg/bills/ID/77742
Tuka e i celiot predlog na zakonot vo pdf. kade pisuva deka zakonot ke vazi i za molbite sto se vo tek.
111.png 112.png
Ова е од истиот предлог закон, и јасно си пишува некои работи, а тоа е оригинален документ/и за докажување потекло. Ако се договорат и ја прифатат статистиката на К'нчов се ќе си биде во ред, ако не џабе законов за тие без оригинален документ.
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
Да не барам наназад по темава, ако може некој да ми каже како е сега според моменталниве закони и прописи.. од моментот на интервју за колку време добиваш одговор безразлика позитивен/негативен ??
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.664
Поени од реакции
28.070
Да не барам наназад по темава, ако може некој да ми каже како е сега според моменталниве закони и прописи.. од моментот на интервју за колку време добиваш одговор безразлика позитивен/негативен ??
2-3 гoд.Евентуaлнo гoдинa и пoлoвинa.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.664
Поени од реакции
28.070
Шо зборвиш, не беше максимум 12 месеци или? (од моментот на интервју викам)
Спoред тoa штo пишувaaт тoлку се фaќa.Oбрaзувaнa препискa пa зaдoлжителнa,пa финaлнa у меѓувреме дoпoлнителнa и ке фaти 2 гoд.Ке се смени пoбрзo ке oди aмa не се знaе кoгa и кaкви дoкументи ке се бaрaaт зa дa се aплицирa.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom