Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 јули 2010
Мислења
352
Поени од реакции
320
Od denes Преписката е разгледана от С'вета по гражданството. Извадена е за доп'лнителна проверка bojceto e 927*/2015 intervju 17fevruari 2016, a na filnalna od 23 jan 2017, so ke treba da se prevzeme ili da se ceka vremeto da pokaze. pozdrav
Znaes li otprilika zosto si vraten ? So kakvi dokumenti si ? Dokolku stari dali e predaden originalniot dokument.
 
D

Drexel

Гостин
91**/2015 so intervju 17 feb 2016 a na finalna 23 jan 2017 i sega proveruvam od finalna sum vraten na dopolnitelno razgleduvanje.....se ostvari koshmarot shto go cekam....inace sum so krshtenica na dedo mi i neznam sega shto da pravam dali pak treba da ja podnesam ili shto...soveti????
 
Член од
9 март 2017
Мислења
68
Поени од реакции
95
Znaes li otprilika zosto si vraten ? So kakvi dokumenti si ? Dokolku stari dali e predaden originalniot dokument.
Ne druze so dokumenti od prv bratuced sum, a denes isto taka so isti dokumenti se vrateni na dopolnitelna site sto bea toj den so mene na intervju.

Dali e upaten nekoj sto treba da se pravi sledno.

Pozdrav[DOUBLEPOST=1493725022][/DOUBLEPOST]
91**/2015 so intervju 17 feb 2016 a na finalna 23 jan 2017 i sega proveruvam od finalna sum vraten na dopolnitelno razgleduvanje.....se ostvari koshmarot shto go cekam....inace sum so krshtenica na dedo mi i neznam sega shto da pravam dali pak treba da ja podnesam ili shto...soveti????
Isti den na intervju razlicni dokumenti, a pak na dopolnitelna proverka???
 
Член од
3 април 2017
Мислења
54
Поени од реакции
15
Nekoj sto e poupaten neka mi kaze makar i inbox. Imam dokument od 1941 od dedo kade sto pisi nacionalnost bugarin. Mislenja za prolaznost
 
D

Drexel

Гостин
Ne druze so dokumenti od prv bratuced sum, a denes isto taka so isti dokumenti se vrateni na dopolnitelna site sto bea toj den so mene na intervju.

Dali e upaten nekoj sto treba da se pravi sledno.

Pozdrav[DOUBLEPOST=1493725022][/DOUBLEPOST]

Isti den na intervju razlicni dokumenti, a pak na dopolnitelna proverka???
Isto i drugar so mene na ist den intervju so vencanica od baba i toj e vraten od finalna na dopolnitelna...stvarno neznam sega shto treba da se pravi
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Neli mozes ti da pomognes gledam nikoj ne saka da mi odgovara kade se naoga toa, i sto treba da baram ?!?
Vaka,
Ke se javish kaj Lazar Mladenov vo Strumica i on ke ti kaze shto kako.
Obicno treba da imash predok roden pred 1918 vo delovi od Makedonija shto bile pod bugarsko ropstvo.
Licno za mene imav pradedo roden vo Lesnovo-Zletovo i po nekoja kniga mi proverija deka vo toa selo bilo 100% bugarsko.
Za brojce mislam deka imase negde po forumov ili pobaraj na internet BKK -bugarski kulturem klub i ke vidish kontakt
 
M

Marija79

Гостин
Posrednik vika ,proverka ke bidne za muskarci ,sudski dokument se proveruva verodostojan li e ,bilo puno sa lazni papir I gi davali pasosite ,ama tacno li je se toj ne znam pisem koje mi kazuvat drugi
 
Член од
3 април 2017
Мислења
54
Поени од реакции
15
Jas imam informacii deka posebna komisija ke gi vestaci starite dokumenti dali se prepravani na ime
 
Член од
15 март 2017
Мислења
71
Поени од реакции
80
Vaka,
Ke se javish kaj Lazar Mladenov vo Strumica i on ke ti kaze shto kako.
Obicno treba da imash predok roden pred 1918 vo delovi od Makedonija shto bile pod bugarsko ropstvo.
Licno za mene imav pradedo roden vo Lesnovo-Zletovo i po nekoja kniga mi proverija deka vo toa selo bilo 100% bugarsko.
Za brojce mislam deka imase negde po forumov ili pobaraj na internet BKK -bugarski kulturem klub i ke vidish kontakt
aj da te pitam i jas neso .. najde ja arhivata od veliko trnovo pred 1928 god .. na dedo mi tatko mu se vikal Nikola .. i tamu u arhivata pisuva Nikola i istoto prezime .. dedo mi mi kazuval deka e bil bugarski vojniki se se poklopuva .. a prezimeto e specificno i samo on e so toa .sea dali taj lazar moze da dokaze ili da videme dali e taj mojo pra dedo, ako e on pojaki dokumenti od toa nema .. aj te molam kazi mi tvoe mislenje .. ja podnesuva preku prva bratucedka so posrednik ...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom