Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
22 јули 2015
Мислења
607
Поени од реакции
493
vo momentot od start do pasos vo raka ( ako e se vo red ) 3 godini. Ako imas roditel so bg pasos procedurata odi pobrzo zavrsuvas za nekoj mesec pomalku , a za vozrasta zavisi od dvajcata roditeli ako se so bg pasos i si maloleten ke zemes za 2 meseci
Чекај чекај ако добро се разбравме ЈАС малолетен со еден родител со БГ пасош ќе добијам пасош за >2 години?
 
Член од
19 мај 2016
Мислења
26
Поени од реакции
51
Zdravo mozes
Ako odis bi te zamolil ako sakas da prasas dali mozam da go podignam ukazot vo Sofija ....preku ambasada suma nikoj se uste ne odgovara[/quote
Ako odis bi te zamolil ako sakas da prasas dali mozam da go podignam ukazot vo Sofija ....preku ambasada suma nikoj se uste ne odgovara[/quote Zdravo imam postirano pred nekoj mesec Dena moze da se podigne ukaz vo Sofia Jas I Sin mi imavme podneseno vo Skopje vo ambasada a ukaz zemavme vo Sofia Koga ke Ti izleze ukaz odma treba da Na napravis rezervacija Ili kako se vika elektronsko zajavjanje Toa Mora odma da go napravis da ne Ti go pratat ukazot so diplomatska poshta vo ambasada I za Toa ke treba vreme da stigne pa posle egn broj adresa slikanje neznam kolku vreme ke Ti odzeme preku ambasada Jas Bev vo Sofia I zavrsiv rabota vrati se edno 100 do 200 strani nazad I ke vidis objasnuvanje od mene I od drugi clenovi Na forum Pozdrav I se najdobro
 
Член од
16 април 2015
Мислења
64
Поени од реакции
40
Образувана преписка N:169XX/2013/04.12.2013 г. Вашата преписка е вклјучена в Указ 109 от 2016 год. Можете да резервирате час, за да получите удостоверението си лично. Можете да направите нова резервација само ако сте пропуснали п'рвата резервација. После 3 години од интервју, дополнителни и финални статуси денес на сестра ми и се смени статусот. Јас сум неколку бројчиња после неа уште на дополнителна со исти документи. Се надевам сите што чекаат ќе добијат.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
736
Поени од реакции
452
Образувана преписка N:169XX/2013/04.12.2013 г. Вашата преписка е вклјучена в Указ 109 от 2016 год. Можете да резервирате час, за да получите удостоверението си лично. Можете да направите нова резервација само ако сте пропуснали п'рвата резервација. После 3 години од интервју, дополнителни и финални статуси денес на сестра ми и се смени статусот. Јас сум неколку бројчиња после неа уште на дополнителна со исти документи. Се надевам сите што чекаат ќе добијат.
so sto dokumenti siiiiiii
 
Член од
14 април 2015
Мислења
110
Поени од реакции
67
decki, dali znae nekoj koj dokumenti se potrebni prvicno za podnasanje na bg pass, i kako se zakazuva nivno poddavanje vo sofija ?
 
Член од
13 мај 2016
Мислења
33
Поени од реакции
36
Образувана преписка N:169XX/2013/04.12.2013 г. Вашата преписка е вклјучена в Указ 109 от 2016 год. Можете да резервирате час, за да получите удостоверението си лично. Можете да направите нова резервација само ако сте пропуснали п'рвата резервација. После 3 години од интервју, дополнителни и финални статуси денес на сестра ми и се смени статусот. Јас сум неколку бројчиња после неа уште на дополнителна со исти документи. Се надевам сите што чекаат ќе добијат.
Od koga cekase na potpis
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom