Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Щипянецъ

македонски Бугарин
Член од
21 декември 2011
Мислења
1.532
Поени од реакции
647
Член од
30 септември 2015
Мислења
321
Поени од реакции
433
Интервјуто траеше 3 минути, без гњавење и само основни прашања. Пред мене имаше албанец, го убија од прашања...цели 45 мин... Кинези и руси бараат државјанство и цепат бугарски без проблеми.
Целата финта у интевјуто е на кој службеник ќе налетате. Позз и со среќа на сите.
п.с Форумов има многу поконкретни информации отколку што даваат посредниците
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Интервјуто траеше 3 минути, без гњавење и само основни прашања. Пред мене имаше албанец, го убија од прашања...цели 45 мин... Кинези и руси бараат државјанство и цепат бугарски без проблеми.
Целата финта у интевјуто е на кој службеник ќе налетате. Позз и со среќа на сите.
п.с Форумов има многу поконкретни информации отколку што даваат посредниците
Dali policaecot na vlezot prozivat po spisok koj da vlezi za intervju, kade go pravat intervjuto I kazi nekoj od prasajnata sto te prasaja, blagodaram mnogu.
 
Член од
16 септември 2007
Мислења
1.486
Поени од реакции
338
Mozebi si vo pravo ova sega go procitav od sajtot na ministerstvoto

ВАЖНО уточнение за лицата, подали документи чрез дипломатическо или консулско представителство на Р Б'лгарија в чужбина.

Удостоверението в изп'лнение на указ се изпрашта в с'ответната Консулска служба за вр'чване. При получаване на удостоверението лицето следва да зајави адрес за регистрација в Република Б'лгарија, за да могат да б'дат предприети дејствија за вписване в регистрите на населението. Б'лгарски граждани, живеешти в чужбина, които не са вписани в регист'ра на населението и не могат да посочат адрес в Република Б'лгарија, могат да зајавјат служебнија адрес за регистрација - рајон "Средец" на гр. Софија.
 
Член од
1 ноември 2016
Мислења
4
Поени од реакции
9
Posle 2 meseca i 11 dena od finalen pregled mi go pishuva ova : Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија.
Broj :76**/2015 so dokumenti od sestra
 
Член од
8 февруари 2016
Мислења
400
Поени од реакции
396
Dali policaecot na vlezot prozivat po spisok koj da vlezi za intervju, kade go pravat intervjuto I kazi nekoj od prasajnata sto te prasaja, blagodaram mnogu.
Ne povikuva policajkata po lice, tuku 15 min pred zakazanoto intervju izleguva i vika. Na primer: vo 12.00 casot ke izleze i ke rece : ajde tie za intervju od 12.15 casot da vlezat. Ke vlezes, ke pomines sken na pasosot, ti pod sken i ke ti rece na kraj od hodnikot cekaj da te povikaat. Tamu cekas da izleze nekoj od nekoja soba da te povika po ime.
 

Последниот Мохиканец

Командат -ај лав ју
Член од
3 февруари 2007
Мислења
294
Поени од реакции
61
Posle 2 meseca i 11 dena od finalen pregled mi go pishuva ova : Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија.
Broj :76**/2015 so dokumenti od sestra
Уште неколку недели до државјанство во рака награди....
 
Член од
2 декември 2015
Мислења
51
Поени од реакции
45
Zdravo sakav da prasav Dali nekoj ima iakuatvo I Dali znae Posle intervjuto kolku vreme procesurata e zadolzitelna Zasto bev Na intervju 26 I piauva samo obrazovana prepiska Fala
 
Член од
8 февруари 2016
Мислења
400
Поени од реакции
396
Zdravo sakav da prasav Dali nekoj ima iakuatvo I Dali znae Posle intervjuto kolku vreme procesurata e zadolzitelna Zasto bev Na intervju 26 I piauva samo obrazovana prepiska Fala
26 ??? OKTOMVRI 2016?? Limonka sme bile skoro vo ist den. Ke pocekame okolu 8 meseci minimum, barem tuka na forumov sto objavuvaat luge najbrzo e 8 meseci; poveketo se nad 10 meseci.
 
Член од
2 декември 2015
Мислења
51
Поени од реакции
45
Da nesi greska Znaci Posle 10 meseci preminuvaat u finalna koga proveruvam sega pisuva obrazovana prepiska prasanje to mi koga bi trebalo da bide vo zadolItelna prepiska
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
826
Поени од реакции
1.322
Ќе оди ли некој за Софија денес, утре или понеделник?
 

POS-51

Infinity Driver
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.411
Поени од реакции
445
i mene mi se smeni od finalna vo izdavanje ukaz, broj 56** septemvri 2015 na intervju bev so voena kniska, kolku vreme se ceka sega posle ova ?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom