Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
7 јуни 2016
Мислења
73
Поени од реакции
104
Momci ima li nekoj 2013 skoro sto preminal od dopolnitelna na finalen .. eve veke godina ipol na dopolnitelna ...se nadevam utre cetvrtok ke se smeni nesto
 
Член од
17 август 2016
Мислења
55
Поени од реакции
97
Momci ima li nekoj 2013 skoro sto preminal od dopolnitelna na finalen .. eve veke godina ipol na dopolnitelna ...se nadevam utre cetvrtok ke se smeni nesto

Jas vo rok od eden ne cel mesec preminav od dopolnitelna na finalen pa na cekanje potpis na ukaz.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 
Член од
21 октомври 2015
Мислења
402
Поени од реакции
367
Me nervirate site zatoa sto ce napise nekoj nesto ili ce prasa nesto pa posle eeeee pet saata pa ce napise nesto nekoj drug nepovrzano so ona predhodnoto
 
Член од
17 август 2016
Мислења
55
Поени од реакции
97
koe brojce si gospogo ? i kolku vreme bese na dopolnitelna
110**\2013 vo avgust 2013 bev na intervju,januari 2014 mi napisaa da dostavam dok za dokazuvanje na bugarsko poteklo.Nisto ne dostaviv bidejki nemav.Ostaviv taka.I bataliv se se do pred 2 meseci koga pocna da se menuva statusot I konecno na kraj pisuvase funalna posle necel mesec potpis za ukaz.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 

den

Член од
31 мај 2016
Мислења
118
Поени од реакции
36
Последно уредено:
Член од
9 октомври 2015
Мислења
378
Поени од реакции
464
Сеуште ја чистат 2013, па по тоа не сме дојдени на ред. Јас сум од 2014 на дополнителна.
Мене ме плаши дека додека дојдеме на ред, може да задува пак студено ветре таман и со поладното време до крајот на годината хаха
Daj ne kobi ziti se :)
 
Член од
7 мај 2014
Мислења
307
Поени од реакции
399
Daj ne kobi ziti se :)
Не кобам, ама во оваа работа ако немаш првичен песимистички став, претстои големо разочарување.
Еве придвижувањето на работите е повеќе од одлично. Иако секој рационален треба да размислува претпазливо по вакви недоследности од речиси ништо до сешто... Сепак БГ е сериозна држава и вакви огромни варијации ме збунуваат. Да беше прашање за МК нормално би било се... хаха :anco:

Ајде само на добро нека биде.
 
Член од
20 декември 2009
Мислења
445
Поени од реакции
341
Зашо од сите што добиле указ без никакви документи, или само со потврда од здружението, а се пофаливте тука сте со нови профили на форумов?
И тоа (скоро) сите отворивте профили овој месец?
Досега не го следевте форумот , немавте желба да пишувате, коментирате и сеа наеднаш оп ви се роди желбата? Или нешо друго е во прашање? Симптоматично.....
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.307
Поени од реакции
1.247
како бе 11 јуни 2013?????да ми речеѓе 2015 ајде де некако,,но со потврдата немие јасно кога ја доби и однесе,и како е можно да ти ја прифатиле тогаш во најголемиот ек кога прекинаја скрос...си имал среќа
 
Член од
14 април 2012
Мислења
32.327
Поени од реакции
65.311
Зашо од сите што добиле указ без никакви документи, или само со потврда од здружението, а се пофаливте тука сте со нови профили на форумов?
И тоа (скоро) сите отворивте профили овој месец?
Досега не го следевте форумот , немавте желба да пишувате, коментирате и сеа наеднаш оп ви се роди желбата? Или нешо друго е во прашање? Симптоматично.....
Би платил да знам која е твојата зајтгејст претпоставка за ваквите членови...
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.307
Поени од реакции
1.247
Здраво дечки. Мислам дека пред некое време некој спомна дека има број од посредникот Ѓоко од струмица. Бидејќи неможам да стапам во контакт со него лично исто така беше спомнато дека има број и од женаму. Ќе може ли некој да ми го напише сеедно овде или во лична порака како сметате дека е подобро. Позз.
чекај малку јас знам за некој посредник од струмица,неми треба но од љубопитност,,каков е???чесен или преварант....[DOUBLEPOST=1472087631][/DOUBLEPOST]
Трет братучед, кој се испостави дека го откажал бугарското државјанство за сметка на Француско, зашто не може да имаш повеќе од 2 државјанства. Сите блиски кои се наведени како можни опции немаат бугарски пасош, па кренав раце, не ми се идеше по Струмици и комитети.

Другар што поднесе после мене, сабајлето пиша дека има промена, па после го проверив и моето.



дечко поради ова што го напиша незаспав цела нок,ме заинтегрира делот француско држ..е сега сакам да те прашам па можеби ке ме излажеш или нема да ми одговориш но сепак од љубопитност ке те прашам,,.,..КАКО навистина КАКО добил ФРА.држ.да речеше америчко или австралиско ке ти поверував ама европско нема шанси па ако сакаш прависе и ПЕДЕР недаваат(сурова реалност) има ли некоја цака или законски пропуст или нешто????ке бидеш ли добар да го кажеш рецептот или ке станеш себичен???????
 
Последно уредено:
Член од
14 април 2012
Мислења
32.327
Поени од реакции
65.311
чекај малку јас знам за некој посредник од струмица,неми треба но од љубопитност,,каков е???чесен или преварант....[DOUBLEPOST=1472087631][/DOUBLEPOST]
дечко поради ова што го напиша незаспав цела нок,ме заинтегрира делот француско држ..е сега сакам да те прашам па можеби ке ме излажеш или нема да ми одговориш но сепак од љубопитност ке те прашам,,.,..КАКО навистина КАКО добил ФРА.држ.да речеше америчко или австралиско ке ти поверував ама европско нема шанси па ако сакаш прависе и ПЕДЕР недаваат(сурова реалност) има ли некоја цака или законски пропуст или нешто????ке бидеш ли добар да го кажеш рецептот или ке станеш себичен???????
Остани интегриран и оваа ноќ, па утре ке тикажам.
 
Член од
22 октомври 2014
Мислења
1.187
Поени од реакции
694
Зашо од сите што добиле указ без никакви документи, или само со потврда од здружението, а се пофаливте тука сте со нови профили на форумов?
И тоа (скоро) сите отворивте профили овој месец?
Досега не го следевте форумот , немавте желба да пишувате, коментирате и сеа наеднаш оп ви се роди желбата? Или нешо друго е во прашање? Симптоматично.....
Би платил да знам која е твојата зајтгејст претпоставка за ваквите членови...
:pos::pos::pos:Istoto go primetiv i jas ne samo @asterix77 i u predhodnite moj komentari go pisav toa posebno za licata sto se od 2013 a gledam sega deka se mnozat mnogu.Osobeno go potencirav toj sto pisuva so CAPS LOCK ON.Se dodeka nekoj od postarite clenovi sto se na dopolnitelna od 2013 ne pisat deka zele ne pagam na vakvi provokacii.Kako prvo avgust mesec ne rabotat a sega izleguva deka se raboti so pola parea.Letaat ukazi na site strani.
 
Член од
22 август 2014
Мислења
504
Поени од реакции
947
:pos::pos::pos:Istoto go primetiv i jas ne samo @asterix77 i u predhodnite moj komentari go pisav toa posebno za licata sto se od 2013 a gledam sega deka se mnozat mnogu.Osobeno go potencirav toj sto pisuva so CAPS LOCK ON.Se dodeka nekoj od postarite clenovi sto se na dopolnitelna od 2013 ne pisat deka zele ne pagam na vakvi provokacii.Kako prvo avgust mesec ne rabotat a sega izleguva deka se raboti so pola parea.Letaat ukazi na site strani.
rabotat avgust, eve jas sum postar clen na forumot, so brojce od 2015 i ovaj mesec mi se smena statusot vo odobreno i nemam pricina da lazam. a i ako gi proveris protokolite koj so beja vo upotreba pred 1god ke vidis deka i vo avgust imat vadeno novi protokoli, a za ova drugoto taka e, nekako sumlivo e
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom