Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 јули 2016
Мислења
6
Поени од реакции
3
Ве молам за совет.
Јас сум со потекло од баба ми крштеница но во МП доставив само копија заверена .
Дали сега можам да ја доставам оригиналната за да не ме вратат на дополнителна проверка или не мора,
и дали треба закажување за ова во МП
Се надевам дека некој има информација
mora samo originali. za podobro treba da se zakazis, bidejki ke te ostavat da cekas na krajot od redot i mozebi ke zavrsis rabota do krajot na smenata, 1730 casot.
 
Член од
24 септември 2015
Мислења
21
Поени од реакции
20
Po 4 godini me informiraa deka drzavjanstvo e izlezeno, imam podneseno dopolnitelni dokumenti od voeniot arhiv vo veliko trnovo deka Dedo mi sluzel vo bugarskata vojska, istite GI dobiv preku posts sto znaci nema potreba od odenje Na lice mesto. I posle godina Dena dokumentite se prifateni, cekav Na potpis dve nedeli od strana Na vice prezidentot I se zavrsi rabotata. Redniot Broj mi e od 2013 godina a pocnav so celata procedura vo 2012. Samo kako info I brat mi dobi drzavjanstvo bez nikakov dopolniteln dokument . So sreka Na site[DOUBLEPOST=1467785852][/DOUBLEPOST]Po 4 godini me informiraa deka drzavjanstvo e izlezeno, imam podneseno dopolnitelni dokumenti od voeniot arhiv vo veliko trnovo deka Dedo mi sluzel vo bugarskata vojska, istite GI dobiv preku posts sto znaci nema potreba od odenje Na lice mesto. I posle godina Dena dokumentite se prifateni, cekav Na potpis dve nedeli od strana Na vice prezidentot I se zavrsi rabotata. Redniot Broj mi e od 2013 godina a pocnav so celata procedura vo 2012. Samo kako info I brat mi dobi drzavjanstvo bez nikakov dopolniteln dokument . So sreka Na site
 
Член од
16 мај 2016
Мислења
12
Поени од реакции
3
Nekoj da zakazuval sega brgu vo ambasadata u sk za podavanje dokumenti da spodeli da znaeme koga zakazuvaat
 
Член од
8 септември 2015
Мислења
220
Поени од реакции
209
Bravo bre decko...ako ke ti bide podobro eve pustat so bratucedi....saka dokaze c c c c[DOUBLEPOST=1467780261][/DOUBLEPOST]
Bravo bre decko...ako ke ti bide podobro eve pustat so bratucedi....saka dokaze c c c c
cnaja vejke da pustaat so bratucedi[DOUBLEPOST=1467795531][/DOUBLEPOST]Po
Bravo bre decko...ako ke ti bide podobro eve pustat so bratucedi....saka dokaze c c c c[DOUBLEPOST=1467780261][/DOUBLEPOST]
Bravo bre decko...ako ke ti bide podobro eve pustat so bratucedi....saka dokaze c c c c
pocnaja vejke da pustaat so bratucedi ili gresno imam svateno pozz
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
Potvrdite mi nemaat logika.A zosto???Se izdavale spored nekoj statistika vo koja site se bugari i po nekoj turcin.Ako taa statistika e OK togas MP ne bi pravele nikakvi problemi i bez potvrdi ke odobruvaat zosto ke gledaat od nea.Eve licno kaj sestra mi vo dosie ima izvod od pra-pra dedo mi roden 1876 i pra dedo mi roden 1920.Ako ja priznavaat i prifakaat taa statistika togas ke mine bez problem.Seto toa so potvrdite e perenje na pari.
истото размислување истите зборови и јас ги имам......
 
Член од
28 јули 2015
Мислења
107
Поени од реакции
107
JAS SUM 84XX/2013,PA SEUSTE SUM NA FINALNA ,TRET MESEC,SO BKKS,TAKA DA TVOJOT PODATOK NE E BAS VERODOSTOEN!!!!!!!!!!
....pa se nadevam deka krajniot epilog od toa dali ke ti dadet udostoverenie so potvrda od BKKS ili ne ke go soopstis javno na forumov a so to ke gi demantiras site pesimisti.....ili mozebi samo ke gi potvrdis
 
Член од
12 мај 2016
Мислења
13
Поени од реакции
11
Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија

Мене ми е овој статус ми се смени од Финална процедура во ова после 3 месеци, незнам уште колку ке чекам да ми излезе да закажам и да си земам указ дали знае некој?
 
Член од
9 октомври 2015
Мислења
378
Поени од реакции
464
Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија

Мене ми е овој статус ми се смени од Финална процедура во ова после 3 месеци, незнам уште колку ке чекам да ми излезе да закажам и да си земам указ дали знае некој?
So sreka i so kakvi dokumenti si?[DOUBLEPOST=1467813202][/DOUBLEPOST]
Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија

Мене ми е овој статус ми се смени од Финална процедура во ова после 3 месеци, незнам уште колку ке чекам да ми излезе да закажам и да си земам указ дали знае некој?
So sreka i so kakvi dokumenti si?
 
Член од
1 јуни 2016
Мислења
8
Поени од реакции
1
Zdr na site... sakam da prasam bilo koj od vas dali se sovpaga so mojot slucaj... Jas podnesov dokumenti vo avgust 2013, a na intervju bev vo dekemvri 2013. Preku posrednik podnesov dokumenti od prv bratuced pred 8-9 meseci i Celo vreme statusot mi bese: PREPISKATA E VRNANA NA DOPOLNITELEN PREGLED VO MP, a pred dva meseci mi se smeni vo: Преписката е разгледана от С'вета по гражданството. Извадена е за доп'лнителна проверка, за да представите документ, удостоверјавашт наличието на в'зходјашт б'лгарин, с'гласно изискването на § 2, т. 1 от Доп'лнителните разпоредби на Закона за б'лгарското гражданство.... Ako nekoj znae da me upati sto ponatamu... ne mozam da najdam poteklo od baba, dedo itn. Dali ke moze da se odnese potvrda od bg drustvo.... fala
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom