Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
30 ноември 2014
Мислења
50
Поени од реакции
75
Член од
10 март 2009
Мислења
1.300
Поени од реакции
1.161
Ete toa sto go napisav nekolku postovi unazad. Komisija po pravni prasanja izhotvila izvestaj i sega sleduva vtoro citanje vo sala. I gi molam site sto ne razbiraat od pravo (najmalku pravo na eu) da ne mi repliciraat bez fakti.[DOUBLEPOST=1467817467][/DOUBLEPOST]
Ete toa sto go napisav nekolku postovi unazad. Komisija po pravni prasanja izhotvila izvestaj i sega sleduva vtoro citanje vo sala. I gi molam site sto ne razbiraat od pravo (najmalku pravo na eu) da ne mi repliciraat bez fakti.
 
Член од
20 октомври 2013
Мислења
241
Поени од реакции
122
Ete toa sto go napisav nekolku postovi unazad. Komisija po pravni prasanja izhotvila izvestaj i sega sleduva vtoro citanje vo sala. I gi molam site sto ne razbiraat od pravo (najmalku pravo na eu) da ne mi repliciraat bez fakti.[DOUBLEPOST=1467817467][/DOUBLEPOST]
Ete toa sto go napisav nekolku postovi unazad. Komisija po pravni prasanja izhotvila izvestaj i sega sleduva vtoro citanje vo sala. I gi molam site sto ne razbiraat od pravo (najmalku pravo na eu) da ne mi repliciraat bez fakti.
koga ke bide glasanjeto
 
Член од
9 октомври 2015
Мислења
378
Поени од реакции
464
Ete toa sto go napisav nekolku postovi unazad. Komisija po pravni prasanja izhotvila izvestaj i sega sleduva vtoro citanje vo sala. I gi molam site sto ne razbiraat od pravo (najmalku pravo na eu) da ne mi repliciraat bez fakti.[DOUBLEPOST=1467817467][/DOUBLEPOST]
Ete toa sto go napisav nekolku postovi unazad. Komisija po pravni prasanja izhotvila izvestaj i sega sleduva vtoro citanje vo sala. I gi molam site sto ne razbiraat od pravo (najmalku pravo na eu) da ne mi repliciraat bez fakti.
Второ читање во сала подразбира пред пратениците?
 
Член од
10 март 2009
Мислења
1.300
Поени од реакции
1.161
Sleduva citanje vo.plenarna sala pred pratenicite i se glasa ako se izglasa izleguva vo drzaven vesnik na Bugarija i EU i od toj moment e stapen vo sila.
A za glasanjeto vtoro ne znam. Sekoj vtornik okolu 17-18h na parliament.bg se objavuva programata za rabota na sobranieto i tamu ke bide objaveno
 
Член од
9 октомври 2015
Мислења
378
Поени од реакции
464
Sleduva citanje vo.plenarna sala pred pratenicite i se glasa ako se izglasa izleguva vo drzaven vesnik na Bugarija i EU i od toj moment e stapen vo sila.
A za glasanjeto vtoro ne znam. Sekoj vtornik okolu 17-18h na parliament.bg se objavuva programata za rabota na sobranieto i tamu ke bide objaveno
Ке не известиш ;)
 
Член од
29 декември 2014
Мислења
101
Поени од реакции
67
Ne mi otvara link...ako moze nekj da objasni kratko sto se slucuva i sto pise ;)
 
Член од
20 декември 2009
Мислења
445
Поени од реакции
341
Ne mi otvara link...ako moze nekj da objasni kratko sto se slucuva i sto pise ;)
Дека посредникот со кој си се слушнал вчера слабо прати ситуација. И лошо те информира.
Или нешо те матка. За екстра кеш. ;):vozbud:
 
D

Daniel_faca

Гостин
Sleduva citanje vo.plenarna sala pred pratenicite i se glasa ako se izglasa izleguva vo drzaven vesnik na Bugarija i EU i od toj moment e stapen vo sila.
A za glasanjeto vtoro ne znam. Sekoj vtornik okolu 17-18h na parliament.bg se objavuva programata za rabota na sobranieto i tamu ke bide objaveno
Izvini ako sakas samo da mi
Ete toa sto go napisav nekolku postovi unazad. Komisija po pravni prasanja izhotvila izvestaj i sega sleduva vtoro citanje vo sala. I gi molam site sto ne razbiraat od pravo (najmalku pravo na eu) da ne mi repliciraat bez fakti.[DOUBLEPOST=1467817467][/DOUBLEPOST]
Ete toa sto go napisav nekolku postovi unazad. Komisija po pravni prasanja izhotvila izvestaj i sega sleduva vtoro citanje vo sala. I gi molam site sto ne razbiraat od pravo (najmalku pravo na eu) da ne mi repliciraat bez fakti.
Izvini koga e objaveno ova gi projdov site zasedanija na komisijara nanazad do septemvri 2015 ne najdov nisto ke te zamolam za odgovor[DOUBLEPOST=1467820599][/DOUBLEPOST]
Sleduva citanje vo.plenarna sala pred pratenicite i se glasa ako se izglasa izleguva vo drzaven vesnik na Bugarija i EU i od toj moment e stapen vo sila.
A za glasanjeto vtoro ne znam. Sekoj vtornik okolu 17-18h na parliament.bg se objavuva programata za rabota na sobranieto i tamu ke bide objaveno
Izvini ako sakas samo da mi
Ete toa sto go napisav nekolku postovi unazad. Komisija po pravni prasanja izhotvila izvestaj i sega sleduva vtoro citanje vo sala. I gi molam site sto ne razbiraat od pravo (najmalku pravo na eu) da ne mi repliciraat bez fakti.[DOUBLEPOST=1467817467][/DOUBLEPOST]
Ete toa sto go napisav nekolku postovi unazad. Komisija po pravni prasanja izhotvila izvestaj i sega sleduva vtoro citanje vo sala. I gi molam site sto ne razbiraat od pravo (najmalku pravo na eu) da ne mi repliciraat bez fakti.
Izvini koga e objaveno ova gi projdov site zasedanija na komisijara nanazad do septemvri 2015 ne najdov nisto ke te zamolam za odgovor
 
Член од
29 декември 2014
Мислења
101
Поени од реакции
67
Дека посредникот со кој си се слушнал вчера слабо прати ситуација. И лошо те информира.
Или нешо те матка. За екстра кеш. ;):vozbud:
Ok jas zboruvam vistina..eve ajd najdi covek na forum da e pominal so dokumenti od bkks ili so bratuced...ne mora da e na forum a jas poznavam mnogu drugari i prijateli koi ne se na forum i nisto ne im se smeni od status.[DOUBLEPOST=1467820904][/DOUBLEPOST]
Дека посредникот со кој си се слушнал вчера слабо прати ситуација. И лошо те информира.
Или нешо те матка. За екстра кеш. ;):vozbud:
Ok jas zboruvam vistina..eve ajd najdi covek na forum da e pominal so dokumenti od bkks ili so bratuced...ne mora da e na forum a jas poznavam mnogu drugari i prijateli koi ne se na forum i nisto ne im se smeni od status.
 
Член од
2 јуни 2016
Мислења
20
Поени од реакции
3
Второ читање во сала подразбира пред пратениците?
I prvo i vtoro e pred pratenici..posle prvoto mozi da pretrpi izmeni normanlo ako imq amandmani pa se glasa vtor pat , vtoro citanje e posledno glasanje na zakonot posle toa proceduralno za okolu 3-4 nedeli stapuva vo sila....daj boze konecno da se stavi kraj na nasite maki :)
 
Член од
9 октомври 2015
Мислења
378
Поени од реакции
464
Ok jas zboruvam vistina..eve ajd najdi covek na forum da e pominal so dokumenti od bkks ili so bratuced...ne mora da e na forum a jas poznavam mnogu drugari i prijateli koi ne se na forum i nisto ne im se smeni od status.[DOUBLEPOST=1467820904][/DOUBLEPOST]
Ok jas zboruvam vistina..eve ajd najdi covek na forum da e pominal so dokumenti od bkks ili so bratuced...ne mora da e na forum a jas poznavam mnogu drugari i prijateli koi ne se na forum i nisto ne im se smeni od status.
Ne se karajte tuku cekajte @OHRIDSTRUGA da ne izradva :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom