Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 септември 2008
Мислења
194
Поени од реакции
259
Eve vi uste eden cetvrtok kaj so nema PREKRATENA PREPISKA neli sekoj vtor cetvrtok se prekratvase.....znaci gi pratam od kako se napraj novata vlada posledna prekratena e 7214/2012 posle nea 7216,7217......nema novi prekrateni
 
Член од
24 јануари 2013
Мислења
273
Поени од реакции
316
Eve vi uste eden cetvrtok kaj so nema PREKRATENA PREPISKA neli sekoj vtor cetvrtok se prekratvase.....znaci gi pratam od kako se napraj novata vlada posledna prekratena e 7214/2012 posle nea 7216,7217......nema novi prekrateni
Drugar treba im vreme, na Bojko i Karakacanov problemo so pasosite im e zadnoto dupce na svorceto, imaat mn povazni raboti koi treba da gi resat, nevelam deka ne zaboravile ama sepak vreme e vo prasanje!!
 
Член од
30 ноември 2014
Мислења
50
Поени од реакции
75
Свашта ............. Не можам да сватам луѓе кои пишуваат овде, а веројатно имаат веќе бг државјанство, дека ова било затишје пред бура, сите ќе не одбиеле, се чекало само да почне да функционира новата влада како што треба ..... БОГ ДА ВЕ ЧУВА, па до толку големо лицемерие не сум сретнал, македончето е најпокварениот народ што постои, па СЛУШАВТЕ ЛИ што изјави Каракачанов во врска со државјаствата, посебно во делот за македонците .... БОЈКО ја направи процедурата 1 година, БОЈКО ќе ја врати процедурата во нормала ..... ФАЛА МНОГУ , ЧАО , ПРИЈАТНО !!!!


Ова што го пишав посебно за тебе се однесува, гледај си ја работата и не шири писимизам овде на велико, самиот ќе се увериш за некое време дека си во потполна заблуда !!!!
Sakam samo da se nadovrzam vo vasite prepukuvanja, Mislam deka vo postot na simplemann ili kako e tocno nema nikakov pesimizam, covekot samo analizira i pisuva i ne e loso ponekogas nestata da se razgledat od drug agol. Jas posakuvam sekoj koj e aktiven ovde da dobie drzavjanstvo odnosno za toa sto fino lepo si platil i zakonski si poddal dokumenti. I sega i jas sakam da prasam za 2000te do 3000 prepiski koi se prekrateni sto da pravime, okolu 1/4 od niv "ambasadorite" od BKK gi odraa po 30 evra a i plus posrednici i trosoci za pat... Dali ovoj pesimizam tezok nekolku iljadi evra e polos od onoj na clenot na kajgana forumot koj bez nikavi skrieni nameri si ja spodeluva svojata analiza za aktuelnata sostojba.
Pak kje povtoram daj boze da zemat site i ne e ova pesimizam ama apel na site koi cekaat da IMAAT PLAN B za sto ako ne daj boze ne se zeme pasosot.
 
Член од
18 септември 2014
Мислења
65
Поени од реакции
31
Sakam samo da se nadovrzam vo vasite prepukuvanja, Mislam deka vo postot na simplemann ili kako e tocno nema nikakov pesimizam, covekot samo analizira i pisuva i ne e loso ponekogas nestata da se razgledat od drug agol. Jas posakuvam sekoj koj e aktiven ovde da dobie drzavjanstvo odnosno za toa sto fino lepo si platil i zakonski si poddal dokumenti. I sega i jas sakam da prasam za 2000te do 3000 prepiski koi se prekrateni sto da pravime, okolu 1/4 od niv "ambasadorite" od BKK gi odraa po 30 evra a i plus posrednici i trosoci za pat... Dali ovoj pesimizam tezok nekolku iljadi evra e polos od onoj na clenot na kajgana forumot koj bez nikavi skrieni nameri si ja spodeluva svojata analiza za aktuelnata sostojba.
Pak kje povtoram daj boze da zemat site i ne e ova pesimizam ama apel na site koi cekaat da IMAAT PLAN B za sto ako ne daj boze ne se zeme pasosot.
Na nekoi im e tesko realnosta da ja prifanat...
 
Член од
28 ноември 2014
Мислења
59
Поени од реакции
20
Sakam samo da se nadovrzam vo vasite prepukuvanja, Mislam deka vo postot na simplemann ili kako e tocno nema nikakov pesimizam, covekot samo analizira i pisuva i ne e loso ponekogas nestata da se razgledat od drug agol. Jas posakuvam sekoj koj e aktiven ovde da dobie drzavjanstvo odnosno za toa sto fino lepo si platil i zakonski si poddal dokumenti. I sega i jas sakam da prasam za 2000te do 3000 prepiski koi se prekrateni sto da pravime, okolu 1/4 od niv "ambasadorite" od BKK gi odraa po 30 evra a i plus posrednici i trosoci za pat... Dali ovoj pesimizam tezok nekolku iljadi evra e polos od onoj na clenot na kajgana forumot koj bez nikavi skrieni nameri si ja spodeluva svojata analiza za aktuelnata sostojba.
Pak kje povtoram daj boze da zemat site i ne e ova pesimizam ama apel na site koi cekaat da IMAAT PLAN B za sto ako ne daj boze ne se zeme pasosot.
Ovoj ni e i plan A i B i C i D heheheh drug plan kako sirijciti so ginat po prugite ::D torbiceto na ramo i padobranci vo eu aus i taka natamu hehehe
 
Член од
22 октомври 2014
Мислења
1.187
Поени од реакции
694
Ovoj ni e i plan A i B i C i D heheheh drug plan kako sirijciti so ginat po prugite ::D torbiceto na ramo i padobranci vo eu aus i taka natamu hehehe
Iskreno a sum zaginala po prugite a tuka u MK isto mi se faka barem znam deka na prugata ke bide brzo a tuka u MK smrtta ke bide bavna i bolna.
 
Член од
25 март 2014
Мислења
202
Поени од реакции
198
Изгледа Каракачанов останува во власта. Сега бара и да се постават негови луѓе на некои позиции, иако порано тоа не го бараше. Ќе биде интересно кои места ќе ги добие.

http://news.ibox.bg/news/id_896482295
 
Член од
20 октомври 2013
Мислења
241
Поени од реакции
122
добро е што останува во власт, и сега повеќе од сигурно е дека нема да дозволи да има прекратувања на бројчината, а за брзо се очекува и да се прекине праксата да се бараат дополнителни документи
 
Член од
3 декември 2014
Мислења
140
Поени од реакции
124
A kako bi znaele nie deka ke prestanat da gi baraat tie dopolnitelni dokumenti?
 
S

simpleman

Гостин
Многу здраво за готово ја сваќате политиката,технички ги гледате работите а заборавате дека во политиката не важат пишаните правила,туку пазарењето,опортунизмот,парите итн.Ќе се конституира советот за државјанство кога ќе назначи министерот зам. министер што ќе го води тој ресор и ќе видиме како ќе оди работата т.е ако продолжат отказите тогаш дефинитивно е крај, а ако тргнат на добро работите тогаш е во ред.Да напоменам уште еднаш нема прекратувања,одобрувања поради тоа што веќе три недели не заседава советот бидејќи нема претседател.Е сега ПФ треба да го добие претседателското место на ДАБЧ, а тоа значи ако премиерот именува претседател на ДАБЧ од ПФ,тогаш проблемот како во ДАБЧ така и во правосудство ќе биде решен.
 
Член од
2 декември 2014
Мислења
1
Поени од реакции
0
Zdravo na site sakan da prasam dali postojat 2 brojcinja jas imam edno posle intervjuto i me vratija na dipolnitelna proverka dostavivme svidetelstvo od 4 odd od dedomi mi vratija na mail deka treba da ja distavam prvata strana od dnevnikot i data na uzdavanje statusit stoi ist,se konsultirav so eden drug posrednuk mi bara i dr beojce ve molam ako moze nekoj da mi objasni sto se slucuva[DOUBLEPOST=1417797131][/DOUBLEPOST]Potocno nie familiarno vadime pasosi jas tatkomi bratmi i jas sme na eden dokument na toa svefitrlstvoto potocno seva nje ne mozeme da odneseme toa sto baraat zatoa sto toa sveditelstvo e skinato od dnevnikot koj nema korici porocno nema datum posrednikot vika deka ne mozeme nisto veke preku tatkomi a megu vreme tatkomi stapi vo kontakt so 1v bratuced koj negoviot sin ili vnuk na tatko mi koj zivee vo bugarija dali moze lreku nego da ideme ?
 
Последно уредено:
Член од
25 ноември 2009
Мислења
692
Поени од реакции
191
а сеа извните што ќе тупам ама сакам да прашам
знае некој кога ќе се конституира советот за државјанство?
и сакам да прашам офтопик тема ама најповрзана е со Бугарија...чекам писмо од архивот веќе две недели но никако не ми е стигнато дали знае некој отприлика колку време од Бугарија за Македонија некое писмо патува? имал некој искуство со пошта меѓународна релација Македонија-Бугарија? фала однапред и извините за офтопик
 
Член од
6 мај 2007
Мислења
589
Поени од реакции
601
а сеа извните што ќе тупам ама сакам да прашам
знае некој кога ќе се конституира советот за државјанство?
и сакам да прашам офтопик тема ама најповрзана е со Бугарија...чекам писмо од архивот веќе две недели но никако не ми е стигнато дали знае некој отприлика колку време од Бугарија за Македонија некое писмо патува? имал некој искуство со пошта меѓународна релација Македонија-Бугарија? фала однапред и извините за офтопик
Abe najarno e da prashash u Makedonski Poshti Skopje zasho mislam deka prvo tamu stiga internacionalna poshta pa posle se rasporeduva po gradovi !!
 
Член од
6 декември 2011
Мислења
2.027
Поени од реакции
3.357
Поминав на тие интервјуата, уплатив во банка и ми дадоа некое бројче... таа што беше во амбасадата во Битола ми рече околу фебруари треба да ти е готово гражданството.
Е сега еден ми вика имало и на интернет да видиш до кај ти е бројчето.
Која е таа страна, кај можам да видам?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom