Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 септември 2007
Мислења
1.486
Поени од реакции
338
Do kaj se so 2015? Daj pisete nekoj syo znaete nekakva informacija za 2015?

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Ne e ni pocnata seriozno da se razgleduva mozebi prvite brojcinja do 500 imat nesto promeneto ...moja pretpostavka deka sakaat da ja zavrsat 2014 pri kraj se so 2014 ama nesto zakoci rabotava ..
 
Член од
2 јануари 2010
Мислења
63
Поени од реакции
20
Јас бев на интервју мај 2015 во Софија, статусот е:

Преписката се намира в процедура по зад'лжително с'гласуване.
 
Член од
19 февруари 2016
Мислења
43
Поени од реакции
118
На некоj од присутни на форумот и шанса не би му дал да добие БП ниту друг, со таа култура некоj треба да го поседува само Сомалиjски пасош ...

Престанете да се расправте, даjте подобро совет со добрина на оние коj само что започнали процес за добивање на БД....

Бидете по смирени и помогните еден на друг со добрина - тогаш и на останативе све лесно ќе помине ....

На сите Вас ви посакувам добри резултати ...
 
Член од
14 октомври 2015
Мислења
10
Поени од реакции
49
Ај малце мотивација за ветераните од 2013 година. Овие денови на мој близок роднина му е уважена молбата.Оди за државјанство и конечно пасош.( број 3***/2013, со документи од прв братучед). Се надевам сите ќе поминат. Поздрав.
 
Член од
19 февруари 2016
Мислења
43
Поени од реакции
118
Ај малце мотивација за ветераните од 2013 година. Овие денови на мој близок роднина му е уважена молбата.Оди за државјанство и конечно пасош.( број 3***/2013, со документи од прв братучед). Се надевам сите ќе поминат. Поздрав.
Сите ќе поминат со происход од прв братучед - само е многу важно , се правилно уредно да се поднесе - проблемите и чекањето е од нас !!!

Сепак е мое мислење - да се поднесува преку Амбасада , овде ако пројдеш , се ќе си биде во ред ...
 
Член од
21 ноември 2014
Мислења
238
Поени од реакции
76
Zdravo na site dali nekoj ima info zosto e zakocena tolku rabotata eve jas bef na iterviju maj 2014 god. Vraten na dopolnitelna vo oktovri 2015 i odneseni dopolnitelni dokumeti I veke okolo 6 meseci nema nikakvi promeni. Pozdrav na site dali ima nekoj dobieno ukaz vo skoro vreme sto bil na dopolnitelna.
 
Член од
1 февруари 2014
Мислења
44
Поени од реакции
44
Ај малце мотивација за ветераните од 2013 година. Овие денови на мој близок роднина му е уважена молбата.Оди за државјанство и конечно пасош.( број 3***/2013, со документи од прв братучед). Се надевам сите ќе поминат. Поздрав.
Kolku dolgo bil na dopolnitelna?
 
Член од
13 јули 2015
Мислења
9
Поени од реакции
1
Jas bev na intervju na 15 Fevruari 2016. Mi dadoa broj 12XX/2016, i pin so sest cifri. Eve posle 40 dena od intervjuto, koga ke gi vnesam cifrite koi gi dobiv, seuste veli LIPSVAT DANNI. Posle kolku vreme od intervjuto bi trebalo da pisuva deka e obrazuvana prepiska? Malku me buni sto procitav na forumot deka broevite se so tri cifri / godina, na primer XXX/2016, a kaj mene e so cetiri : XXXX/2016. Pomos ?
Кај молба ке го внесеш 6 цифрениот број i godinata а кај пин 12XX/2016.Кај мене е така,Пробај
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
веројатно ке ме банираат поради ова,но како и да е,сакам да објаснам нешто со someonee за претходната порака затоа што не ме разбираш,лично јас сум ЗАДОВОЛЕН од промените што ги направија за процедурата за бг.пасош променија што можеа и кај можеа се од корен со цел да е полесно за сите,но на нас во мкд ни е сеедно но во бг,разни луге од други нации сепак се бунат за процедурата велејки дека е долга и тешка,(ке ставам видео за ова),но someonee не сум гневен,ниту слично,ниту терорист како што ме направи ниту кривим некои влади,ниту сум некаков центар во универзумот,ниту сум над некој,не ни посакувам да бидам како што посакуваш да бидеш ти,само сум ИСПЛАШЕН,посредувачот ми ги зеде документите пред две ипол недели и исчезна,мојот број го блокира а на пораките не ми одговара а пријателите негови не сакаат да ми помогнат,зошто да чекам кога веке ми дадоја происхот,што да чекам,полна месечина,дожд на марс,ми се чини ако уште некој ден почекам интервју ке закажуваат за 2018,но како и да е како што кажа мој проблем,,,ти се чудам само на тој говор и зборој од 3 сати што ми го имаше напишано,се опиша себеси,само едно знај ко на брат со тоа твое размислување лугето само ке те искористат и отфрлат,како сакаш нети реприцирам веке на ништо пиши што сакаш..
https://www.youtube.com/watch?v=PLXuku_3Qg0
 

Mercury

ФК Победа
Член од
23 септември 2013
Мислења
1.042
Поени од реакции
482
кажи го кој е посредувачот да не се изгори некој
 
Член од
10 март 2009
Мислења
1.300
Поени од реакции
1.161
Do tie sto se mislat za da vadat potvrda od zdruzenijata:
MAKEDONSKO-BUGARSKO PRIJATELSTVO OD BITOLA ILI BILO KOJ DRUG GRAD=NE!!!!!! Neka ne ve mamat taa moclata vo bitola i toj petar kolev t.n nikoj i nisto. Toj e samo za perenje pari.
Vo petokot mene so potvrda od strumica od lazar mi izdadoa uverenie a na drygarka moja so potvrda od toa vo bitola bese prekratena. (Dokumentite ni se vo isti den dadeni)
Prasavme zosto e prekratena da ne ne e dobro povrzana ili da falat dokumenti. Odgovorot bese deka potvrdata ne sodrzi nikakvi dokazi za poteklo uste po malku statistika na naselenie kako sto ja davaat kaj Lazar.
Ne veruvajte na toj petar kolev toj e edna ogromna 0 i nisto poveke!
 
Член од
11 декември 2008
Мислења
394
Поени од реакции
207
Do tie sto se mislat za da vadat potvrda od zdruzenijata:
MAKEDONSKO-BUGARSKO PRIJATELSTVO OD BITOLA ILI BILO KOJ DRUG GRAD=NE!!!!!! Neka ne ve mamat taa moclata vo bitola i toj petar kolev t.n nikoj i nisto. Toj e samo za perenje pari.
Vo petokot mene so potvrda od strumica od lazar mi izdadoa uverenie a na drygarka moja so potvrda od toa vo bitola bese prekratena. (Dokumentite ni se vo isti den dadeni)
Prasavme zosto e prekratena da ne ne e dobro povrzana ili da falat dokumenti. Odgovorot bese deka potvrdata ne sodrzi nikakvi dokazi za poteklo uste po malku statistika na naselenie kako sto ja davaat kaj Lazar.
Ne veruvajte na toj petar kolev toj e edna ogromna 0 i nisto poveke!
от струмичкиот клуб потврдиве ги признават во дабч и даваат потекло за другар ми му дадоа потекло е сеа ваа недела ке иде за бг да закаже интервју и знае ли некој за кога ке му закажат
 
Член од
10 март 2009
Мислења
1.300
Поени од реакции
1.161
от струмичкиот клуб потврдиве ги признават во дабч и даваат потекло за другар ми му дадоа потекло е сеа ваа недела ке иде за бг да закаже интервју и знае ли некој за кога ке му закажат
Da, od strumickiot gi priznavaat i jas dobiv so nivna pomos. Ama toa od bitola so edna mocla tamu sto sedi i ostanatoto sto e povrzano so toj petar kolev e cista izmama i kriminal
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom